Biológiai óra

Egy kis biológia: rendszertan, anatómia, genetika, és minden más, nem csak szakértőknek

Moderátor: spuc

Re: Biológiai óra

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.03.23. 15:34

A Riliknél:
TDS 110
pH 6,2
gH 4-5
kH 0-1
Hőmérséklet 21-22 C
Nálam lágy vízben vannak.
Dezső
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Biológiai óra

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.05.22. 10:28

Talán ide illik a következő tapasztalatom:
A CRS nőstényemnek, amelyiknek pár hónapja leesett valamilyen okból 2 lába, már teljesen visszanövesztette őket, és most semmi baja nincsen. Én ezen is eléggé meglepődtem, nem gondoltam volna, hogy a garnélák erre is képesek, de mindig lehet tanulni valamit tőlük/róluk...
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Biológiai óra

HozzászólásSzerző: LGA » 2012.05.22. 17:59

Igen, vedléskor - és ennek következtében - hihetetlen regenerációra képesek.
LGA
Mosura
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2011.06.05. 13:55

Re: Biológiai óra

HozzászólásSzerző: belaba » 2013.02.12. 12:01

Én érdeklődnék, hogy a garnéláknak szükségük van-e a rendszeres víz cserékre, vagy azt inkább más miatt csináljuk? Magyarul örülnek-e a garnélák a friss víznek vagy számukra inkább kellemetlen?
belaba
CRS C
 
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2011.01.04. 19:51
Tartózkodási hely: óbuda

Re: Biológiai óra

HozzászólásSzerző: Garneland » 2013.02.12. 14:55

A természetes vizekben is folyton cserélődik a víz, a tavakba patakok, folyók viszik a frissebb vizet, majd ugyanígy levezetődik, a patakokban és folyókban pedig non stop történik a vízcserélődés. Szerintem a vízcserékre főleg az aktív ionok és egyéb kémiai elemek pótlásása miatt van szükség, amik az akváriumban lejátszódó biológiai és kémia folyamatok során idővel elhasználódnak, vagyis mondjuk a garnélák számára nem hasznosíthatóvá válnak. Lágyabb víznél ezek az anyagok gyorsabban elhasználódnak, mivel alapból kevesebb van belőlük a vízben. A másik ok a vízcserékre a bomlástermékek (és egyéb nem kívánatos anyagok) koncentrációjának a csökkentése. Mivel a lágy vizekhez általában alacsonyabb pH tartozik, a nitrogénkörforgás is lelassulhat, azt olvastam valahol, hogy 6,5 pH-nál már a körforgásban részt vevő egyes baktériumok már egyáltalán nem képesek működni, mivel ez az érték már a tűréshatárukon kívül esik.. Lágy vizes akváriumokban főleg ezek miatt kell gyakran vízcseréket csinálni, keményebb vizeknél ritkábban is lehet, ezért is könnyebb az olyan fajokat tartani, amik jól érzik magukat ilyen vízben. A nagy arányú vízcserék kellemetlenek lehetnek a garnéláknak, akár ideálisabb paraméterekkel bíró vízzel történik, akár nem.. Az érzékenyebb fajoknál a garnéla halálát is okozhatja, pl. új akváriumba költöztetéskor. Még egy ok a vízcserékre az, hogy ha le is van fedve az akvárium, valamennyi víz elpárolog és az akváriumvíz egyre keményebbé válik, rendszeres vízcserékkel a vízkeménységet is bizonyos határokon belül tudjuk tartani..
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Biológiai óra

HozzászólásSzerző: belaba » 2013.02.12. 22:53

Köszönöm a kimerítő választ,
belaba
CRS C
 
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2011.01.04. 19:51
Tartózkodási hely: óbuda

Re: Biológiai óra

HozzászólásSzerző: Pandion » 2013.11.28. 12:15

Sziasztok!

Ne nézzetek hülyének lécci, :) kezdőként kérdeznék valamit. Ideális körülmények között (természetben) kb. mennyi ideig él egy garnéla? Gondolom, hogy fajtól is függ, de nagyjából hónapok, esetleg 1-2 év...?
Pandion
Red cherry
 
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2013.11.22. 16:34
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Biológiai óra

HozzászólásSzerző: Garneland » 2013.11.28. 12:23

Szia. 1,5-3 évig élnek.

Érdekesség: Az Opae ula garnéla, ami azthiszem brakkvízben érzi jól magát, akár több mint 20 évig is élhet, pedig kisebb mint az általában tartott garnélák.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Biológiai óra

HozzászólásSzerző: Pandion » 2013.11.28. 12:48

Köszönöm.

Ez alatt kb. hány vedlésen esnek át? Úgy is kérdezhetném, hogy milyen gyakran vedlenek, rendszeres időközönként?

Garneland írta:Szia. 1,5-3 évig élnek.

Érdekesség: Az Opae ula garnéla, ami azthiszem brakkvízben érzi jól magát, akár több mint 20 évig is élhet, pedig kisebb mint az általában tartott garnélák.
Pandion
Red cherry
 
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2013.11.22. 16:34
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Biológiai óra

HozzászólásSzerző: Garneland » 2013.11.28. 12:59

Ahogy nőnek, egyre ritkábban. Szerintem halálukig nőnek, mint a halak, csak a végén már nagyon lassan.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

ElőzőKövetkező

Vissza: Biológia

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron