Lehalászás

Tippek, tanácsok a garnélák világával ismerkedők számára

Lehalászás

HozzászólásSzerző: andrew » 2011.07.22. 15:07

Kedves fórumtársak!

Máshová nem illett a téma, ígyhát ide írom:
teljes talajcserére készülve az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet a lehető legtöbb garnit sérülésmentesen lehalászni? Próbálkozott-e valaki a youtubeos közismert videón szereplő palack-csapdás módszerrel? Ki mit ajánl erre a célra?
Mindig két lehetőség van. Vagy nincs...
Avatar
andrew
CRS C
 
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2011.03.02. 21:52
Tartózkodási hely: Budapest VIII. ker.

Re: Lehalászás

HozzászólásSzerző: spuc » 2011.07.22. 15:38

Hát én úgy csináltam, hogy minden növényt, tereptárgyat kiszedtem, megvártam még nagyjából leülepszik a felkavarodott víz. Utána hálóval lehet halászni a nagyobb garnélákat, és a kisebbek nagyrészét. A kicsik maradékát gumicsővel lehet leszívni. Veszteség lesz, de nem olyan vészes. Egyébként ilyenkor derül csak ki, milyen sok garnéla lakik az akváriumban. Csapdát én nem próbáltam, de szerintem sokkal időigényesebb, míg az összes beletalál, és valószínűleg a veszteség úgysem lesz kisebb.
Jó halászást!
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Lehalászás

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.03.18. 12:15

Sziasztok.
Én eddig egy pálca és egy háló segítségével szedtem ki garnélát legkönnyebben az akváriumból. Pálcának szívószálat használok és ezzel terelem a garnélát a hálóba. A pálcára figyel, a hálóra nem.. és én sima téglalap alakú hálót használok, amit ovális alakúra hajlítottam, így könnyebb manőverezni vele.
Nem tudom, hogy más hogyan halászik, de én ezt a módszert ajánlom.
Egybként számomra meglepően okosan menekülnek a háló elől.. de egy pálca elől is, okosan bele a hálóba.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Lehalászás

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.03.19. 07:26

Elsö körben a csapda nem rossz megoldás, de nem 100%-os. A második körben jön a háló, amibe, ha sikerül szépen lassan, óvatosan az orruk elé helyezni, általában saját maguktól is besétálnak, mert roppant kiváncsiak( új dolog, van-e benne kaja?). :P
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Lehalászás

HozzászólásSzerző: myk74 » 2012.03.19. 08:53

Vastag gumicsővel szoktam lehalászni őket ha kell!Egy garni leszív,gumicső vége befog,mehet a következő becserkészése hátulról!Vákum ellen nincsen menekülés! :lol:
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Lehalászás

HozzászólásSzerző: NaTo » 2012.04.10. 13:31

Én is átrendeztem nemrég a nano akimat, és a dolog úgy nézett ki, hogy először ollóval megritkítottam az amúgy már nem kellő növényeket, majd óvatosan kihúzgáltam a többit és a köveket, de ez eléggé felkavarja az akváriumot, utána vaktában hálóztam több kevesebb sikerrel (elbújnak vmelyik sarokban, ahonnan képtelenség hálóval kiszedni őket). Ezután jött a leszívás egy vödörbe. Ez 100%os hatékonyságú volt :)
Még videót is csináltam róla:
https://vimeo.com/35832641
NaTo
Új tag
 
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012.02.05. 18:57

Re: Lehalászás

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2012.05.04. 22:38

Én is nemrég költöztettem át a Sakurákat nagyobb lakosztályba, hasonlóképpen jártam el, mint spuc.

Kiszedtem a növényeket, tereptárgyakat, amit akartam átültettem az új helyre, ami természetesen addigra már be lett járatva. Aztán szépen sorban nagy-nagy türelemmel óvatosan lehalásztam a garnikat. Sokáig tartott, de sikerült hálóval gyakorlatilag mindenkit átköltöztetnem. De jó megoldás lehet a vákuumos eljárás is.

Üdv ;) Gábor
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Lehalászás

HozzászólásSzerző: rutilans » 2014.12.26. 16:34

Egy berendezett, növényekkel vastagon beültetett medencéből hogyan varázsoljak ki egyetlen garnélát?
Persze anélkül hogy bármi kárt okozzak, vagy éppen a növényeket kitépjem. :D
rutilans
Yellow fire
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2014.05.13. 12:10

Re: Lehalászás

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2014.12.27. 19:25

rutilans írta:Egy berendezett, növényekkel vastagon beültetett medencéből hogyan varázsoljak ki egyetlen garnélát?
Persze anélkül hogy bármi kárt okozzak, vagy éppen a növényeket kitépjem. :D


Etess előre, hátha odajön a garnéla és akkor hálóval kiszeded, esetleg a hálóba tegyél eleséget és akkor bemegy oda magától.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lehalászás

HozzászólásSzerző: rutilans » 2015.03.02. 22:12

Engem az érdekelne, hogy ki milyen hálót használ?
Ennek színe (pl. fehér, kék zöld) befolyásolja a halászatot? Pl. zölddel könnyebb?

Mekkora átmérő ideális?

Lehet hogy jobban járok üvegpipával?
rutilans
Yellow fire
 
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2014.05.13. 12:10

Következő

Vissza: Első lépések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron