Szűrőanyagok

A szűrőkkel, szűréssel kapcsolatos témák

Szűrőanyagok

HozzászólásSzerző: ata7 » 2010.11.04. 21:29

Hamarosan induló garnélás akváriumaimban Aqua-El Turbo Filter 350-es belsőszűrők lesznek,ezeknek van gyári szűrőanyag tartálya. A gyári anyagot szeretném kicserélni, kérdés melyikre?
-Sera siporax mini
-Eheim Substrat Pro

Vélemények?
ata7
CRS S
 
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2010.08.15. 20:37

Re: Szűrőanyagok

HozzászólásSzerző: Arsa » 2010.11.05. 21:28

Szia.
Én magam csak Siporaxot használtam eddig. Működik.
Több fórumot nézegettem, és a következőt figyeltem meg: a Siporaxot és a Substratot kb egy lapon említik és általánosságban elégedetten. A Seachem Matrix az amit egy orrhosszal jobbnak tartank. Van erről egy kísérlet is publikálva. Meglehet, h ez győzött meg mindenkit és azért "érzik" kicsivel tényleg jobbnak a másik kettőnél. Az ADA termékéről (BioRio) hallani mostanában sokat. Itthon szerintem kevés embernek van vele gyakorlati tapasztalata, pláne úgy , hogy TÉNYLEG össze tudná hasonlítani pl a fent említett másik hárommal.
Ezek alapján azt mondom egyikkel sem futhatsz lesre.

u.i.: utólag vettem észre, h te a Siporax miniről érdeklődtél. a fent leírtak a sima Siporaxra vonatkoztak. Bocsánat. Talán kis támpontnak azért jó.
Arsa
CRS C
 
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2010.10.26. 20:07

Re: Szűrőanyagok

HozzászólásSzerző: nagyjani » 2012.02.16. 01:22

Elkezdtem tanakodni olcsó de hatékony, nagy felületű és lehetőleg természetes szűrőanyag iránt és belebotlottam a zeolitba. Nem volt új nekem, sokat tanultunk róla, végül is ma bementem a megfelelő tanszékre nagy nehezen meg is értették mire kellene, erre a laboráns hölgy megmutatta hogy nagyobb mennyiségben ők zeolit tartalmú macska almot használnak, méghozzá a Cirmi nevűt. :shock:
Vélemény?
nagyjani
Red cherry
 
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.01.04. 21:15

Re: Szűrőanyagok

HozzászólásSzerző: myk74 » 2012.02.16. 08:28

nagyjani írta:Elkezdtem tanakodni olcsó de hatékony, nagy felületű és lehetőleg természetes szűrőanyag iránt és belebotlottam a zeolitba. Nem volt új nekem, sokat tanultunk róla, végül is ma bementem a megfelelő tanszékre nagy nehezen meg is értették mire kellene, erre a laboráns hölgy megmutatta hogy nagyobb mennyiségben ők zeolit tartalmú macska almot használnak, méghozzá a Cirmi nevűt. :shock:
Vélemény?

Keres rá a filterlith -re.Nekem bevállt és olcsó (aránylag)is.Én anno 2000ft-ért vettem 3 litert akcióban!
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Szűrőanyagok

HozzászólásSzerző: stevo » 2012.02.16. 22:05

myk74 írta:
nagyjani írta:Elkezdtem tanakodni olcsó de hatékony, nagy felületű és lehetőleg természetes szűrőanyag iránt és belebotlottam a zeolitba. Nem volt új nekem, sokat tanultunk róla, végül is ma bementem a megfelelő tanszékre nagy nehezen meg is értették mire kellene, erre a laboráns hölgy megmutatta hogy nagyobb mennyiségben ők zeolit tartalmú macska almot használnak, méghozzá a Cirmi nevűt. :shock:
Vélemény?

Keres rá a filterlith -re.Nekem bevállt és olcsó (aránylag)is.Én anno 2000ft-ért vettem 3 litert akcióban!

+1 aquaimpex filterlith-nek, én is ezt használom. ;)
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Szűrőanyagok

HozzászólásSzerző: nagyjani » 2012.02.19. 23:12

Köszi a válaszokat, jó kis reklámszöveget olvastam róla, viszont érdekes hogy csak magyar nyelvű oldalakat dob ki a google... hogy is van ez?!
nagyjani
Red cherry
 
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.01.04. 21:15

Re: Szűrőanyagok

HozzászólásSzerző: myk74 » 2012.02.20. 08:26

nagyjani írta:Köszi a válaszokat, jó kis reklámszöveget olvastam róla, viszont érdekes hogy csak magyar nyelvű oldalakat dob ki a google... hogy is van ez?!

Mi is ezzel a baj? :mrgreen:
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Szűrőanyagok

HozzászólásSzerző: Moszat » 2012.02.20. 08:45

A zeolittal az a baj, hogy ez egy szép nagy kőzetcsoport, rengeteg eltérő tulajdonságú taggal. A szűrőanyagnak használt zeolitok általában nem teljesen természetes fajták, hanem spéci kezelésekkel(valami gőzölős akármit olvastam) elő vannak készítve. Van olyan zeolit is, ami konkrétan vízlágyító gyantaként funkcionál, és ha óvatlan vagy, egy nap alatt megborítja az akváriumot. Meg olyan zeolit is van, ami alkalmas az ammónia megkötésére, méghozzá sóval regenerálható módon. A macskaalommal az a baj, hogy sehogy se lehet kideríteni, pontosan milyen típusú zeolit és mik a lényeges tulajdonságai. Én megmaradnék az eleve akvarisztikai célra árult zeolitfajtáknál. Én is azt használok szűrőanyagnak, seachem matrix néven. De ez minden csak nem olcsó.

A filterlith szerintem az aquaimpex átcsomagolt cucca, azaz valamelyik önálló gyártótól veszik nagy kiszerelésben és olcsóbban adják saját néven. Mint a teszkó gazdaságos. Néha nagyon jó dolgokat lehet így venni olcsón, néha meg pocsék minőséget.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest


Vissza: Szűrés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég