Sakura színváltozat

Red cherry, sakura, yellow fire...

Sakura színváltozat

HozzászólásSzerző: Szucske » 2012.01.18. 14:25

Üdv kedves garnélázók!
Már ha a Sakura színéről szó esett, szereztem egy érdekes színváltozatoz, amit szeretnék tovább örökíteni. Mit gondoltok milyen hímmel ívassam össze egy szép piros sakurával vagy próbáljak meg keríteni egy másik hasonló kaliberű hímet. Ki milyen gyakran találkozott ezzel a variánssal esetleg tapasztalt-e ilyet a saját tenyészetében? Bocsi a kép minőségért de kicsit félénk. Kép
Szucske
Új tag
 
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012.01.17. 21:20

Re: Sakura színváltozat

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.01.19. 16:22

Szia,

Valóban nagyon érdekes egy színváltozat! Ha van rá lehetőséged, akkor mindenképp érdemes lenne megpróbálni egy hasonló színű hímet keríteni hozzá. Ha ez nem megoldható, akkor a kicsiket keresztezd vissza ezzel a nősténnyel, hogy nagyobb arányban jöhessen elő ez a szín.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sakura színváltozat

HozzászólásSzerző: Moszat » 2012.01.19. 17:53

Ez inkább egy nagyon szerencsés kombináció mint egy új színváltozat. Szerintem a barna típusú vad változat színe olyan génekkel kombinálva, amik a szín tömörségét és egyenletes elosztását okozzák. Én sakura hímmel raknám össze, mivel a barna domináns, a színtelítettség viszont mennyiségi jelleg. Ha a sejtésem helyes, akkor az első generáció 100%-ban örökölni fogja a színezettséget és remélhetőleg a tömörség sem romlik le. Ennek a változatnak a hímje sima színtelen barnás valami, nem lehet megkülönböztetni a többi jellegtelen vad változat hímjétől. És hiába nem látszik a szín a hímeket, a halványságot attól még örökíti. Akkor már inkább egy sakura hím, amiről tudjuk hogy tömör színt örökít.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sakura színváltozat

HozzászólásSzerző: Szucske » 2012.01.20. 12:29

Köszönöm szépen a válaszokat, ki fogom próbálni a lehetőségeket és beszámolok az eredményekről.
Ahogy elhoztam az üzletből és beraktam a sakuráim közé másnapra bepetésedett. Már csak annyit nem tudok hogy a nőstény már akkor megtermékenyült amikor a peték még a nyeregben vannak vagy csak azután termékenyülnek meg, miután lekerültek a farki vég kis lábaira? :?:
Szucske
Új tag
 
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012.01.17. 21:20

Re: Sakura színváltozat

HozzászólásSzerző: LGA » 2012.01.20. 16:23

Az elôbbi.

És ez szerencse, mert így majdhogynem tiszta lappal indul.
LGA
Mosura
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2011.06.05. 13:55

Re: Sakura színváltozat

HozzászólásSzerző: villosa » 2012.01.24. 16:57

Tudtok egy jó fotót ideális sakura hímről?
villosa
Red cherry
 
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2012.01.22. 23:24

Re: Sakura színváltozat

HozzászólásSzerző: Szucske » 2012.01.28. 22:30

Hú de mázli köszönöm a hasznos infókat majd írok a kicsikről ha meglesznek :D
Szucske
Új tag
 
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012.01.17. 21:20


Vissza: Neocaridina heteropoda és változatai

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég