Akadama talaj

Az akvárium talajával kapcsolatos témák

Re: Akadama talaj

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.08.28. 13:02

warrior71 írta:Norbi!
Nekem tetszik az Akadama kinézetre is,árban is sokkal jobb és ugyan azt tudja mint a SRBS. És nem kell több hétig járatni az akváriumot vele ;) . A mohák és a többi futó növény is imád rákapaszkodni. :)



Ezen állításoddal pedig én vitatkoznék. Teljesen mindegy, hogy milyen talajt használunk, minden esetben várni kell több hetet arra, hogy a megfelelő baktérium kultúra kialakuljon! Az más kérdés, hogy az Akadama minden bizonnyal nem fog akkora nitrát emelkedést produkálni, mint mondjuk az SRBS vagy pedig az ADA talajok, viszont ennél a talajnál számolni kell azzal, hogy eleinte igen erősen módosítja a vízparamétereket. Amíg nem alakul ki egy stabil állapot, addig nincs értelme ezzel stresszelni a garnélákat és reménykedni benne, hogy hátha most épp szerencséje lesz az embernek és nem fog az összes ledögleni.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Akadama talaj

HozzászólásSzerző: warrior71 » 2010.08.28. 13:44

Ez igaz :oops: ! Bár a baktériumok gyorsításának van egy olcsó módja. A régóta járatott akvárium szivacsait bele kell mosni az új akvárium vizébe és máris nyertünk pár napot. De azzal egyetértek,hogy járatni minden képpen kell. A SRBS-nál 4 hetet járattam az Akadamával viszont csak 8 napot. És nem volt semmi probléma.
Avatar
warrior71
Hinomaru
 
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2010.08.15. 14:41
Tartózkodási hely: Oroszlány

Re: Akadama talaj

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.08.29. 19:25

Akadamával én is csak 1 hetet járattam, de használt akváriumvízzel töltöttem fel, kapott bacikultúrát, és belemostam egy szivacsot. Valóban módosítja a vízparamétereket, a sókat megköti, a kH-t gH-t csökkenti, úgyhogy eleinte jobb normál csapvizzel járatni 1 hétig, míg telítődik. Vagy pár napig áztatni sima vízben, mielőtt beteszed az akváriumba. Én ezt tettem. Utána át lehet állni fokozatosan savasabb vízre, de lassan, hogy a bacikat is kíméljük....
És NORBI, lehet kimérve is kapni, ugyanannyiba kerül mint a zsákos. Ma vettem 6 kilót :D
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Akadama talaj

HozzászólásSzerző: xman » 2010.08.30. 17:12

Na széééép, dezső!

Hívom ma azt a számot amit találtam neten,mondom neki,hogy szeretnék akadamát.
Erre meg azt kapom,hogy tegnap elfogyott jövő héten telefonáljak.
Emlékeztem,hogy elküldtél egy telszámot,ugyan az volt.

Legjobb :"Ön is akvarista?" IGEN "Már lassan jobban veszik az akvaristék mint a (kertészek)."


Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Akadama talaj

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.08.30. 18:00

Mondtam, hogy kell, mert elfogyott. Én is rendeltem Warrior Gézának 2 zsákkal.
Dezső
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Akadama talaj

HozzászólásSzerző: Fred » 2010.08.31. 00:09

Frettner: Nem tudom hallottál-e róla , de Fehérvárcsurgón (édesapám szülőfaluja ígyhát jól ismerem)van egy bánya. Hófehér kvarchomokot lehet ott kapni bolti ár töredékéért! 0.2-0.6 mm-es szemcseméretből hoztam 40 kg/kb 30l nyit kerek 1200 kemény magyar forintért! ha csak a kinézet a fontos és az tetszik, érdemes oda ellátogatni:)
Kép
Fred
CRS C
 
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2010.08.30. 14:25

Re: Akadama talaj

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.08.31. 00:55

Fred írta:Frettner: Nem tudom hallottál-e róla , de Fehérvárcsurgón (édesapám szülőfaluja ígyhát jól ismerem)van egy bánya. Hófehér kvarchomokot lehet ott kapni bolti ár töredékéért! 0.2-0.6 mm-es szemcseméretből hoztam 40 kg/kb 30l nyit kerek 1200 kemény magyar forintért! ha csak a kinézet a fontos és az tetszik, érdemes oda ellátogatni:)

Köszi, majd megnézem a térképen, merre van.
D.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Akadama talaj

HozzászólásSzerző: Fred » 2010.08.31. 00:59

Székesfehérvártól Észak-Nyugatra 10-15 km. BP-ről autópályán fél -háromnegyed óra , vezetési stílustól függően :mrgreen:
Kép
Fred
CRS C
 
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2010.08.30. 14:25

Re: Akadama talaj

HozzászólásSzerző: xman » 2010.09.06. 14:28

Sziasztok!

Az volna a kérdésem,hogy az akadama taljnak ,van valami különlegesebb előkészítési igénye,mielőtt beletenném az akváriumba?
Gondolom a mosás az alap.
Forralás,egyéb teendő?

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Akadama talaj

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.09.06. 15:11

xman írta:Sziasztok!

Az volna a kérdésem,hogy az akadama taljnak ,van valami különlegesebb előkészítési igénye,mielőtt beletenném az akváriumba?
Gondolom a mosás az alap.
Forralás,egyéb teendő?

Norbi


Csak mosni kell, de azt elég alaposan!
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

ElőzőKövetkező

Vissza: Talaj

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron