Tető

Tippek, tanácsok a garnélák világával ismerkedők számára

Tető

HozzászólásSzerző: Levy77 » 2011.11.22. 12:19

Sziasztok!

Kezdő vagyok még minden tekintetben (a garnélák tartásában és a fórumon is), így elnézést ha rossz helyre nyitottam be a topicot, de itt tűnt célszerűnek.

Szóval, még soha nem foglalkoztam akvarisztikával, most szeretnék megismerkedni ezzel, már jó sokat ovlastam a témában. Nos, ehhez adott egy 20 literes aksi, amiben pár red cherry fogja tengetni (remélem, azért nem lesz nekik ennyire rossz) mindennapjait. A szűrő, talaj és minden adott, 1-2 növényt kell beszereznek és fel is töltöm hamarosan.

A problémám (?) az, hogy nincs teteje az akváriumomnak. Elsőre nem tervezek felszínen úszó növényeket, de a kérdésem, hogy mekkora gond, ha ilyenben lennének tartva a red cherryk? Nem másznak ki valahogy? Esetlegesen honnan tudnék valami tetőt beszerezni, vagy készíteni olcsón mindenféle tudás nélkül?

Válaszokat előre is köszönöm! :)
Levy77
Új tag
 
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011.11.22. 12:12

Re: Tető

HozzászólásSzerző: taksoft » 2011.11.22. 12:30

Szia!

A legegyszerûbb tetõ az üvegtetõ. Üvegesnél lehet vágatni, érdemes lemérni hogy mekkora lecsapás kell a sarkán, hogy a technikai csövek beférjenek.

Nem nagyon szökdösnek, nekem eggyel volt ilyen tapasztalatom, de ott vízminõségi probléma volt. Ha jó a víz, eszükbe sem jut kimászni.
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Tető

HozzászólásSzerző: Levy77 » 2011.11.22. 12:36

taksoft írta:Szia!

A legegyszerûbb tetõ az üvegtetõ. Üvegesnél lehet vágatni, érdemes lemérni hogy mekkora lecsapás kell a sarkán, hogy a technikai csövek beférjenek.

Nem nagyon szökdösnek, nekem eggyel volt ilyen tapasztalatom, de ott vízminõségi probléma volt. Ha jó a víz, eszükbe sem jut kimászni.


Köszi a szupergyors választ, szóval ha pár hetet kések vele, nem indulnak nagy túrára? :lol:
Levy77
Új tag
 
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011.11.22. 12:12

Re: Tető

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.11.22. 13:04

Szerintem érdemes tető nélküli megoldásban gondolkodni, főleg, ha panelban laksz. A garnélák viszonylag hűvös vizet szeretnek, és nyáron sokunknak gondja van a felmelegedéssel. Egy tető nélküli akváriumban eleve hűvösebb a víz, mert a világítás hője el tud szökni felfelé, és külön hűtést is egyszerűbben lehet szerelni hozzá. A garnélák nem szoktak kimászni, csak ha valami komoly baj van a vízzel.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tető

HozzászólásSzerző: Levy77 » 2011.11.22. 13:52

Moszat írta:Szerintem érdemes tető nélküli megoldásban gondolkodni, főleg, ha panelban laksz. A garnélák viszonylag hűvös vizet szeretnek, és nyáron sokunknak gondja van a felmelegedéssel. Egy tető nélküli akváriumban eleve hűvösebb a víz, mert a világítás hője el tud szökni felfelé, és külön hűtést is egyszerűbben lehet szerelni hozzá. A garnélák nem szoktak kimászni, csak ha valami komoly baj van a vízzel.

Igen, panelban lakok. Szóval akkor azt mondod, hogy maradjon tető nélkül. Rendben, fontolóra veszem, csak valahogy furcsa így. A víz szintjénél jelent ez valamit, szóval ne töltsem fel teljesen ha nincs teteje? (nyilván amúgy sem csordultig gondoltam...)
Levy77
Új tag
 
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011.11.22. 12:12

Re: Tető

HozzászólásSzerző: fudo » 2011.11.23. 13:24

A panelban télen jól jön a tető. :)
Avatar
fudo
Mosura
 
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2010.12.28. 11:38

Re: Tető

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2011.11.23. 14:09

Üdv!

Nálam is tető nélkül megy a 20 literes, bár még nem költöztek be a garnik, de pár hete már üzemel.
Nekem tetszik így az akvárium, jó ránézni felülről is, lehet, hogy kicsit jobban párolog, de legalább
kicsivel jobb lesz a levegő a lakásban. Télen a fűtés miatt úgyis száraz a levegő. :)

Bár még nincs ilyen tapasztalatom, de én is úgy tudom nem szöknek meg, csak ha nagy gáz van a vízzel.
De ha rendszeresen ellenőrzöd a vízminőséget és betartod a vízcseréket, valószínűleg nem lesz gond. :)

Gábor
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Tető

HozzászólásSzerző: Levy77 » 2011.11.25. 11:32

Köszönöm az észrevételeket, igazából üvegem van, úgyhogy előbb-utóbb ha ráérek egy tetőt fabrikálok rá majd. ;)
Levy77
Új tag
 
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011.11.22. 12:12

Re: Tető

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.11.25. 11:50

egy érdekes cikk a garnélák elkolbászolásáról!

http://www.crustahunter.com/en/shrimp-escape (angol/német)
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44


Vissza: Első lépések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron