Beszámoló a bécsi börzéről

Események az akvarisztika világában

Beszámoló a bécsi börzéről

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.11.14. 10:38

Boldog beszámoló a bécsi börzéről, csak az alliteráció miatt....

Röviden: Jó volt.
9.00
Reggeli indulás, tankolás, autópálymatricák, szendvics, üdítő.....
Autó: Suzuki Swift 1.3
Résztvevők:
B1 Sofőr Gábor Aki Csak Úgy Kijött - Rendes Fazon
J1 Cinege Moszat Anna Aki Nagyon Tud - Komolyan Respect
B2 Garnélanepper Sanyi Aki Kevesebbet Tud De Annál Szerencsésebb - Aranyszíve Van
J2 Frettner Aki Viccesnek Hiszi Magát De Legalább Pakolt Szendvicseket

12.10
Érkezés Friedrich barátunkhoz, Bécs közeli kis település, garázs alatt garnélaparadicsom. Persze barátunk még alszik, éjszakás volt, pihenni kell...Feleség felébreszti.....
Nyálcsorgatás, fotózás, növénykunyerálás. Beesett pár BT 0-1 és Deep blue Tiger.....Ajándék Catappa levelek, moha, ráadás garnéla....
14.00
Érkezés a Messecenter-be - sorbanállás, csoportos belépő 8 Euro/ fő.....
Kutyakiállítás: Agility show, Frizbielkapó korcsok...stb - kutyafuttában....
Macskakiállítás: Ketrecben alvó cirmosok, Garfield személyesen..... na de ezt már tényleg csak macskafuttában.....
VÉGRE !!!!!!: Akvarisztikai részleg.
Növények - 2 standon, szépek, horror árak.....
Felszerelések: sok, olcsó - érdemes kint vásárolni még komplett akváriumot is.
Hal - kit érdekel - egyébként sem volt sok - tán 5-10 akvárium....
Garnéla felhozatal: Kiállítás!!!!!! Szinte minden volt, voltak gyönyörűen berendezett akváriumokban, és voltak "ömlesztve"...diszkontáron.....
- Megjegyzem, a német tenyésztő a garnélákat egyszetűen beletette a kiállításon biztosított CSAPVIZES akváriumba, és abban voltak napokig, láthatólag jó egészségben. Az osztrákok egyébként nem nagyon ozmóznak és lágyvizeznek, mindent 7 körüli pH-n és 180-220 körüli TDS-en tartanak, EZ A CSAPVIZÜK!!! Páran tőzeggel, vegy talajjal lágyítanak.... -
FAjok a teljesség igénye nélkül:
CRS: C-től SS ig. Jobbat nem láttam
CBS: C-től SS ig.
Gold Bee: Low, Mid és High
Taiwan Bee: Minden ami kell, KK, Panda, RW, RR, 25 Euró / db ártól felfele.....
Tigrisek:
BT 3-5
Blue Tiger
Sima tigris
Babaulti: Green, Zebra, Malaya.... De a green olyan lime zöld volt, hogy majdnem elcsábultam.
Neocaridinák: Yellow, RC, Sakura, Orange sakura
Egyéb: Camouflage shrimp/Larry bee, Princesse, Amano, Sepregető, Pinokkió, Mandarin....
Sulawesi: HÚÚÚÚÚÚÚ gyönyörűek voltak, sokféle garni 6-7-8 Euroért - és csiga....
Vásárlás, fotózás, nyálcsorgás.
Leggyakoribb mondatok: Ne állj elém! Engedj csak oda! Azt nézd meg!!!Van még 20 Euród? Nincs otthon egy üres akváriumod kölcsönbe?
Este fél 8 ra itthon voltunk, én meg 1órára ágyba is kerültem....Persze be kellett szoktatni a garnikat, és szokás szerint túlvásároltam magam. GYorsan helyet kellett csinálnom a Princesseknek, szerencsére a 20 literes ani még nem kelt ek... és volt egy felesleges szűrőm is. Azonnali akváriumindítás este 10 kor.....nem egyszerű.
És most a KÉPEK.
Gold bee
Kép
Panda
Kép
KK
Kép
Taiwan Bee-k
Kép
Red Wine
Kép
Babaulti green - LIME
Kép
Camouflage
Kép
Princesse bee
Kép
Sulawesi garnik
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Csiga
Kép
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Beszámoló a bécsi börzéről

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.11.14. 10:43

Irigykedem!Szuper kis beszámoló köszi!
A gold bee az nagyon adja!!!!!

Ez tetszett: "J2 Frettner Aki Viccesnek Hiszi Magát De Legalább Pakolt Szendvicseket" :lol:
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Beszámoló a bécsi börzéről

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.11.14. 12:10

Folytatás:
Ja, kifelejtettem, volt még Rili is, Hummel, Bumblebee, Indian Zebra, Blue-brown bree, Vietnam Blue bee (????).....
Érdekes, hogy Piros tigrist nem láttam. Úgy látszik, hiánycikk. Nem baj, majd viszek ki :lol:
Volt, amiről nem csináltam képet, mert nem volt túl szép, pl. a CRS-CBS felhozatal... És volt ahol olyan karcos műanyag edényben voltak, hogy egyszerűen nem lehetett fotózni.
Nagy előny volt, hogy kaptál egy hálót, meg egy edényt, és pecázhattál magadnak garnélát. Ahol meg nem, ott megmutattad, melyiket kéred, és kiszedegették neked. Igy lehettett petés Sula garnikhoz jutni....
És mindenhol lehetett alkudozni. Amit ki is használtunk ;)

Nekem nagyon tetszett, jövőre biztosan jobban felkészülök. Eddig olyan infóim voltak, hogy garnéla alig lesz, ami van az meg drága.....ezért nem is gondoltam, hogy hozok. Akváriumom sem volt több üres, pénzt sem váltottam eleget.
Persze amit Friedrich-től szándékoztam venni, azoknak megvolt a helye, merthogy lebeszéltük.
De simán hoztam volna Babaultit, Orange Sakurát, Camouflage-t, pár Red Ruby-t, és Red Wine-t, Gold bee-t.....
Jövőre beállítok még 8-10 akváriumot....

Tényleg, a hüllős részleget meg sem néztük.....
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Beszámoló a bécsi börzéről

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.11.14. 12:27

Mert hüllős részleg nem volt. Csak valami kerámia gyíkot találtam.

Az én zsákmányon 4 db teszkó gazdi hinomaru CBS lett, 3 euró/db-ért, némi gold bee beütéssel, és 1 db piros ugyanilyen áron, beütés nélkül. Ez a leakciózott pecázd magadnak akváriumból. Volt köztük mosura is, de azokon már túlságosan látszott a gold bee jelleg. Na meg gold bee is, egész szép, de azokat az orrunk előtt mind kipecázták.
Kicsit aggódom, mi lesz belőlük, mert a csapvízbe átdobálós mannheimi fazontól vettem őket. Elég bátor ürge volt, mert a taiwanokkal is megcsinálta. Otthon, amikor kimértem a 11 NK-t a vizükben, téptem rendesen a hajam. Végül elmentem a boltba és vettem pár üveg balfi ásványvizet(1800 mg/liter össz. ásványi tartalommal), és felöntöttem vele az előre bekészített lágyvizes akváriumot. Most szépen fokozatosan szoknak az új vízhez.
Fotózni sajnos elég nehéz volt. Alig volt fény, nem lehetett rendesen odaférni, vakuzva meg nagyon is látszott, hogy itt bizony kemény csapvízzel van töltve az összes akvárium, és kívülre is folyt belőle.
Friedrichnél:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Ez az utolsó nem tudom mi, arasznyi dög volt. Megkérdeztem, de olyan osztrák akcentussal mondta, hogy a garnélát is csak azért értettem ki a végén, mert számítottam rá.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Beszámoló a bécsi börzéről

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.11.14. 12:42

Kép
Feléjük ez a red fire garnéla. Érdekes módon az összesnek ilyen narancsos petefoltja volt a vásáron, a színezetük viszont red cherrynek is csak átlagos.
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Könyvekből fantasztikus volt a választék, volt egy ilyen általános garnélás könyv remek fotókkal és minden akváriumi faj leírásával, két fotóalbum csak garnélákról és még naptár is. Az áruk elég borsos a magyar pénztárcának.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Beszámoló a bécsi börzéről

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.11.14. 13:20

Még még még!Ne fogjátok magatokat vissza!Jöhetnek még képek! ;)
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Beszámoló a bécsi börzéről

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.11.14. 21:39

Szuper, köszi a képeket/írást! :)
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Beszámoló a bécsi börzéről

HozzászólásSzerző: taksoft » 2011.11.15. 11:35

Nézegetem ezeket a képeket, nézegetem, és lassan rájövök, hogy nekem is kellene egy (két-három-négy---) lágyvizes akvárium. Csak ne lenne az a fránya vízlágyítás...

Nagyon jók, köszönjük a képeket! Ezerrel irigykedem, és végül is örülök neki, hogy nem mentem ki, mert akkor én is vettem volna ilyen csodákat, viszont itthon meg nem lett volna hova tenni õket, csak sebtiben összedobott ideiglenes tárolóakváriumokba. Mondjuk hogy éjjel honnan szereztem volna lágyvizet. Ja, benzinkútról, persze...

Ha úgy alakul, jövõre én is elmegyek. Swift nekünk is van fel tudom ajánlani fuvareszközként. Talán valami nagyobbat is.
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Beszámoló a bécsi börzéről

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.11.15. 14:08

taksoft írta: Ezerrel irigykedem, és végül is örülök neki, hogy nem mentem ki, mert akkor én is vettem volna ilyen csodákat, viszont itthon meg nem lett volna hova tenni õket, csak sebtiben összedobott ideiglenes tárolóakváriumokba. Mondjuk hogy éjjel honnan szereztem volna lágyvizet. Ja, benzinkútról, persze...


Pont nem lett volna szükséged sürgősen lágy vízre, mivel ezeket szinte mind közepesen kemény vízből vásároltuk. Én kénytelen voltam felkeményíteni az előre bekészített lágyvizes akváriumot, hogy ne érje őket sokk a hirtelen váltás miatt. Most majd szépen lassan lágyíthatom vissza...
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Beszámoló a bécsi börzéről

HozzászólásSzerző: taksoft » 2011.11.15. 16:55

Olvastam, de még akkor is lágyabb volt, mint a bp-i nem?
Mindegy, így még jobb, hogy nem mentem, mert a feleaségem nem engedte volna, hogy vödrökben meg egyéb megfelelõ méretû edényekben lakozzanak az állatkák pár napig, míg beszerzek és beindítok pár akváriumot nekik. Mondjuk megértem, már most is 560l víz van otthon akváriumokban.

Hosszabb távon nem bírnák ezt a vizet? Nagyon lusta vagyok a lágyítással bajlódni.

Akkor is nagyon szépek! Jók a képek, ha van még, szívesen nézegetném õket!
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Következő

Vissza: Események

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron