Aquael shrimp set

Akváriummal, világítással, akvárium technikájával kapcsolatos témák

Aquael shrimp set

HozzászólásSzerző: habee » 2010.08.28. 16:21

Sziasztok!
Hamarosan szeretném elindítani az új garnélás akváriumot a kicsikéim legnagyobb örömére,
az Aquael Shrimp set nevezetű terméket szemeltem ki magunknak :shock:
Ha esetleg valakinek már van ilyen akvárium szettel kapcsolatban tapasztalata és lenne olyan szíves
megosztani velem nem venném zokon :D
Köszi
Üdv:Norbi
Avatar
habee
CRS S
 
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.08.15. 13:09
Tartózkodási hely: Kesztölc

Re: Aquael shrimp set

HozzászólásSzerző: star67 » 2010.09.06. 14:47

Szia!

Nekem kettő ilyen is működik, meg beüzemeltem egyet az unokahuginak is, és mindhárom gond nélkül, szépen működik. A 9W világítás nálam elég, a szivacsos Pat Mini szűrő a 450l/h teljesítménnyel bőven jól teljesít, a szivacs alja a garnélák kedvenc telephelye. A fűtést még nem használtam, de nálunk télen sem ment 20-22 fok alá a víz hőmérséklete, így az számomra felesleges, de állítólag +2 fokot tud fűteni.

Szép, esztétikus.
Jó választás annak, aki nem akar vagy nem tud 40-50 literest üzemeltetni.
star67
Hinomaru
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2010.08.25. 15:38
Tartózkodási hely: Budapest, XI. kerület, spcs01@gmail.com

Re: Aquael shrimp set

HozzászólásSzerző: habee » 2010.09.07. 21:10

Szia star67! :)

Már vettem egy 20 literest de egyenlőre még tervezgetem a berendezést :roll:
Örülök,hogy pozitív tapasztalatot hallok róla,mert ez az ilyen komplett akváriumokról
nem mindig mondható el sajnos végre egy ellenpélda... :P
Köszönöm
Üdv:Norbi
Avatar
habee
CRS S
 
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.08.15. 13:09
Tartózkodási hely: Kesztölc

Re: Aquael shrimp set

HozzászólásSzerző: dobti » 2010.10.18. 09:05

Szia! Én nemrég indítottam egy ilyen aksit, az akváriumok között megtalálod a fórumban.
Az enyém 30 literes, annyi hogy a gyári 11 w-os világítás mellé vettem még egyet külön a növények miatt. :)
Egyébként nekem is bejött, esztétikus, és szerintem még ár/érték arányban is megfelelő
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Aquael shrimp set

HozzászólásSzerző: Arsa » 2010.11.06. 22:10

Nekem is 30as van.
A ragasztással vagyok a legkevésbé megelégedve. Feleslegesen sok ragasztó és pontatlan illesztések. Szerencse , h egy kis méretű aksiról beszélünk. Mondjuk ha a 330 literesem lenne így ragasztva, lehet, h leizzadnék mikor ránézek. Összességében azért nem rossz. A dizájn pedig egyszerű és nagyszerű és ezért nagyon bejön. A szűrőtől azért nem kell csodát várni.
Arsa
CRS C
 
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2010.10.26. 20:07

Re: Aquael shrimp set

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.08.25. 17:10

Sziasztok Aquael Shrimp set tulajok!
Ennyi idő távlatából milyen véleménnyel vagytok a szettel kapcsolatban? Továbbra is minden szuper?
Személy szerint a neten fellelhető 'előregyártott' szettek közül ennek a legjobb az ár-érték aránya. A többi hasonló kategóriás szettek egy Szent István királynyival drágábbak legalább...
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Aquael shrimp set

HozzászólásSzerző: habee » 2011.08.27. 13:12


Szerző: stevo » 2011.08.25. 17:10
Sziasztok Aquael Shrimp set tulajok!
Ennyi idő távlatából milyen véleménnyel vagytok a szettel kapcsolatban? Továbbra is minden szuper?
Személy szerint a neten fellelhető 'előregyártott' szettek közül ennek a legjobb az ár-érték aránya. A többi hasonló kategóriás szettek egy Szent István királynyival drágábbak legalább

Szia!
Nem akaarlak elkeseríteni de nekem az akváriumon kívül már semmi gyári tartozék nem üzemel a kis 20 literesben :( de ez csak egyéni vélemény lehet,hogy másnak mégis bevált..
Igaz lehet,hogy túlzásokba estem a berendezésnél mivel nem sajnálva a helyet "szabály" szertint megpakoltam táp és általános talajjal mivel növényes akváriumot szerettem volna a rákocskáknak had élvezzék az életet :D :arrow: ebből kifolyólag az akvárium 15 literes lett így a fűtés mindjárt kiesett a kosárból,mivel így már soknak bizonyult...Hát a szűrés egy hónap alatt kiderült,hogy az én kis terveimnek nem felelt így az is lecserélődött.. a világítás pedig szintén egy hónap alatt ki lett kix-elve mivel a holdfénynél is sápadtabb fényt produkált :) így ugyan a garnélákat biztosan nem zavarta a fény de a növényeknek édes kevés volt a fejlődéshez...
Nagyvonalakban ennyi a véleményem az egészről de az akvárium az kifogástalan és mutatós majd ha lesz időm teszek fel a számotokra egy-két képet számotokra de
mostanában erősen kiestem a fórum életéből :?
Üdv:Norbi
Avatar
habee
CRS S
 
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.08.15. 13:09
Tartózkodási hely: Kesztölc

Re: Aquael shrimp set

HozzászólásSzerző: andrew » 2011.08.28. 08:21

Egy napló updatet azért kérünk majd, ha már ennyi minden változott!
Mindig két lehetőség van. Vagy nincs...
Avatar
andrew
CRS C
 
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2011.03.02. 21:52
Tartózkodási hely: Budapest VIII. ker.

Re: Aquael shrimp set

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.08.28. 12:14

Köszi habee az infókat! ;)
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Aquael shrimp set

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.08.28. 17:10

Nekem is van egy 10 literes. És van mellette egy Dennerle 10 literes is. Hát ég és föld.
Az Aquael iszonyú ronda a fekete ragasztásával, és a fekete tartókerettel. A világítás ekég szar fényt adott és pár hónap alatt tönkrement.... A szűrő jó, a 10 literhez talán még sok is. Viszont sok helyet foglal. A fűtés felesleges...
A Dennerle sokkal szebb. Az íves üveg kicsit torzít ugyan, de valahogy sokkal jobb az üveg minősége, tisztább, szebb. (Egymás mellett van a kettő, bármikor megnézheted.) A lámpája kifogástalanul működik 1 éve. A szűrő is jó, de a hely miatt én kicseréltem egy AN aksztósra. Eddig bevált.
Szóval én nem javaslom.
Ezeknél a szetteknél az a baj, hogy előbb.utóbb rájössz, nem jó a szűrés, nem jó a világítás....
Sokkal egyszerűbb venni / csináltatni egy akváriumot, és megvenni hozzá a megfelelő szűrőt és lámpát.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Következő

Vissza: Az akvárium

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég