Szűrők

A szűrőkkel, szűréssel kapcsolatos témák

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: Ramen » 2011.04.24. 16:24

myk74 írta:Ha a külsőszűröm kinyomó ága 9/12-es akkor 9/12-es esőztető kell nekem?Mivel tudom a kettőt összekötni?Valamilyen csőtoldót még be kell szereznem,vagy elég egy gumicső darab? :D Köszi a sok segítséget!


Egy rövid csődarabbal kötöd össze az esőztetőt az íves befolyó csővel.
Avatar
Ramen
CRS S
 
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.08.29. 18:12
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.04.25. 09:31

Ramen írta:
myk74 írta:Ha a külsőszűröm kinyomó ága 9/12-es akkor 9/12-es esőztető kell nekem?Mivel tudom a kettőt összekötni?Valamilyen csőtoldót még be kell szereznem,vagy elég egy gumicső darab? :D Köszi a sok segítséget!


Egy rövid csődarabbal kötöd össze az esőztetőt az íves befolyó csővel.

Köszönöm szépen!Haza hoztam a szűrőt a munkahelyemről és lehet be sem kell üzemelnem a szűrőt ,mert a kiszemelt helyre nem fér be,máshová meg nem tudom tenni!Fenébe!Lehet vékonyabb szűrő kell!Sajnos nem néztem én sem a méretét,hogy ilyen kis duci.Egyszer csak összejön egy külső szűrő!
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.04.27. 10:02

Nah az ecco marad! :D Megnyugodtam.Lassan megjön a szűrő anyag is.Tisztítás megvolt.Kérdésem az ,hogy ha a hátfalra teszem az esőztetőt és a beszívó csonkot az egyik oldalra,akkor hatékony lesz a szűrésem?Ugye mind két oldalt jó lenne egy egy szívócsonk de az aki tetőn hátul mind két oldalt akkora lyuk van hogy csak egy-egy cső fér el!Ezért nem tudom az egyik oldalfalra pakolni az esőztetőt meg a szívócsonkot sem mert nem fér el együtt a két cső a gyári nyíláson.Vágni-faragni nem igazán akarnék mert eléggé rombolós tipus vagyok ha valami nem úgy sikerül ami a szememnek kedves. :D
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: andrew » 2011.04.27. 19:54

Na, végre én is hozzájutottam a várva-várt első kis külsőszűrőhöz. Egy 2211-est sikerült alkalmi áron beszerezzek, ma gyors be is próbáltam az akiba. Nem pont erről álmodtam, de mivel most nem volt több a hobbyra, maradt ez, majd fejlesztünk még alapon, a 20 literhez meg elég kell legyen, ha nem extrémek az elvárásaink. Na meg egy ilyen legendás szűrőt muszáj kipróbálni (1993-ban készült, de egy erős pucolás után nem is látszik rajta, persze a tömítéseket már frissítették). Kell még majd egy pár apróság (pl. esztétikus garnivédő kosár, szintelen csövek meg valami idom az esőztetőhöz, hogy ne a műanyagcső törjön meg), de legalább egy duplacsap meg egy síma csap van hozzá. Légteleníteni (azaz kvázi egyáltalán beidítani) művészet, de még művész nem vagyok :lol: , arra rájöttem. De most, hogy sikerült a helyén is elindítani, egész tűrhető a hangja (gyengébb búgás, egy erősebb trafó hangja körül szól).
De amiért közbe offolok, az lényegében az, hogy az enyém is ugye a kinyomóágon 9/12-es csövű, viszont ezt úgy oldotta meg az előző gazdája, hogy a duplacsapból az egyik rész 9/12-es, a másik 12/16-os, így szűk keresztmetszet csak kb. 5-10 centin van.
Mindig két lehetőség van. Vagy nincs...
Avatar
andrew
CRS C
 
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2011.03.02. 21:52
Tartózkodási hely: Budapest VIII. ker.

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.08.04. 17:27

Sziasztok!
Valakinek van/volt tapasztalata, vagy szerencséje a Blau akasztós szűrőihez? Én speciel a Blau FM-120-ra gondoltam, ez egy fokkal erősebb az FM-60-as társánál, és próbáltam utánakeresni neten, de nem sok sikerrel jártam.

Egy kisebb nano max 20 literes szűrését oldanám meg vele, ha kapok egy kis pozitív visszajelzést, amennyiben nem, akkor tolódik a project. :D

Köszi a segítséget előre is.
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: viktorlantos » 2011.08.04. 19:39

stevo írta:Sziasztok!
Valakinek van/volt tapasztalata, vagy szerencséje a Blau akasztós szűrőihez? Én speciel a Blau FM-120-ra gondoltam, ez egy fokkal erősebb az FM-60-as társánál, és próbáltam utánakeresni neten, de nem sok sikerrel jártam.

Egy kisebb nano max 20 literes szűrését oldanám meg vele, ha kapok egy kis pozitív visszajelzést, amennyiben nem, akkor tolódik a project. :D

Köszi a segítséget előre is.


Szia, a garnélás akváriumainkon használjuk néhányon. A szűrőszivacsot aktív szénre cseréltem a beszívóra pedig szivacsvég került. Szerintem önmagában nem túl acélos egy jó garnis akihoz. Persze ha nem túl kényes fajtákat tartanál, akkor működhet is. Nálunk talajszűrővel megy kombóban biztos ami biztos.
viktorlantos
Hinomaru
 
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.08.21. 18:09
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.08.04. 22:52

viktorlantos írta:Szia, a garnélás akváriumainkon használjuk néhányon. A szűrőszivacsot aktív szénre cseréltem a beszívóra pedig szivacsvég került. Szerintem önmagában nem túl acélos egy jó garnis akihoz. Persze ha nem túl kényes fajtákat tartanál, akkor működhet is. Nálunk talajszűrővel megy kombóban biztos ami biztos.

Köszi a választ, valahogy sejtettem, hogy nem úszom meg olcsón! :D De tudom, hogy nem szabad ilyenen spórolni, egyszer már megjártam, csak gondoltam hátha... Azért dilemmáztam, mert nem gondoltam se különleges fajokat tartani, se csúcsrajáratott növényes csodát, de nem vagyok a saját pénzem ellensége sem.
Az aksi, ahogy mondtam egy közel 20 literes nano, aminek a szűrését akarnám megoldani esztétikus módon lehetőleg (DIY kizárt).
Ez az akasztós szűrő 3,5k, egy kis szűrőanyag tuning-al is a vége megállna 4-5k körül. A belső szűrő az nem igazán fér el, és nem is szeretnék sok életteret elvenni. A talajszűrő is jó megoldás lehet csak ahhoz kéne légpumpa + rács, a vége 8k körül állna meg (bár lehet a bugyogása zavaró lenne...) Akkor már majdnem ott vagyok, hogy ennyi pénzért egy külső szűrőt is veszek használtan ha szerencsém van, ill még kis plusz pénzzel újat.

Javaslatok szívesen fogadok! Köszi.
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.08.05. 07:08

stevo írta:
viktorlantos írta:Szia, a garnélás akváriumainkon használjuk néhányon. A szűrőszivacsot aktív szénre cseréltem a beszívóra pedig szivacsvég került. Szerintem önmagában nem túl acélos egy jó garnis akihoz. Persze ha nem túl kényes fajtákat tartanál, akkor működhet is. Nálunk talajszűrővel megy kombóban biztos ami biztos.

Köszi a választ, valahogy sejtettem, hogy nem úszom meg olcsón! :D De tudom, hogy nem szabad ilyenen spórolni, egyszer már megjártam, csak gondoltam hátha... Azért dilemmáztam, mert nem gondoltam se különleges fajokat tartani, se csúcsrajáratott növényes csodát, de nem vagyok a saját pénzem ellensége sem.
Az aksi, ahogy mondtam egy közel 20 literes nano, aminek a szűrését akarnám megoldani esztétikus módon lehetőleg (DIY kizárt).
Ez az akasztós szűrő 3,5k, egy kis szűrőanyag tuning-al is a vége megállna 4-5k körül. A belső szűrő az nem igazán fér el, és nem is szeretnék sok életteret elvenni. A talajszűrő is jó megoldás lehet csak ahhoz kéne légpumpa + rács, a vége 8k körül állna meg (bár lehet a bugyogása zavaró lenne...) Akkor már majdnem ott vagyok, hogy ennyi pénzért egy külső szűrőt is veszek használtan ha szerencsém van, ill még kis plusz pénzzel újat.

Javaslatok szívesen fogadok! Köszi.

Nézd!
http://allateledel.vatera.hu/akvarisztika/akvarium_es_kellekek/eheim_2211_kulso_szuro_1469835260.html
Ez már tuti lenne,és van benne töltet is!
Vagy sarok ill sima mattenfilter!
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: LGA » 2011.08.05. 10:21

Majd a tapasztaltabbak meghümmögik, de tényleg szinte csak attól függ mit szeretnél tartani.

Nálam RC-k vannak 24l-ben. Egy AquaEL mini van benn, 3 pici Anubias meg vagy 6 liter Jávai moha. Meg átmenetileg van mellettük 6db neon. Némelyik nöstény szabályosan bordó, egyöntetűen - szóval annyira rossz nem lehet nekik - pedig a 6 neon erős túlzás, valljuk be. És a garnélák lassan már többen vannak mint a kínaiak. ;) A szűrőben lévő szívacs kb. akkora mint egy gyufásdoboz, szóval képzelheted mekkora szűrőfelületet ad. Meg raktam is rá egy darab harisnyát, hogy a kicsik kinn maradjanak.

A garnélák nem csinálnak olyan brutális terhelést, szóval ha igénytelenebb fajjal szemezel és raksz be sok mohát (jól is néz ki, nem csak jó búvóhely) akkor szerintem a szűrés nem kritikus. Esetleg kis heti vízcsere (én hetente 1-2x cserélek most 5-8l-t a halak miatt).

Viszont ha valami igényes fajt szeretnél, akkor kezdésnek a 20l fel se merüljön. A legkisebb figyelmetlenség és borul az egész aki. De legalábbis a garnélák.
LGA
Mosura
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2011.06.05. 13:55

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: stevo » 2012.11.18. 14:44

Sziasztok!

Egy jó ideje nem postoltam a fórumra, ez főleg annak volt betudható, hogy nem igazán voltak garnéláim. Most viszont tervezgetek néhány 25x25x30-as nano aksit, ennek a szűrését szeretném megoldani a leghatékonyabb és leghalkabb módon. Így a légpumpás talajszűrők/szivacsszűrők kiestek a képből, belső szűrők sok helyet foglalnak, így akasztós szűrőben gondolkozok.

Nettó 18,75 literhez milyen akasztós szűrőt tudnátok ajánlani? Amibe pakolható azért biológiai szűrőanyag is majd idővel.
Egy külföldi fórumon Hagen Aqua Clear 20-at láttam, hogy igencsak jó cucc, de magyarhonban nem igazán kapható.

Ti mit ajánlanátok?

update:
Most olvastam Dezső írását, elgondolkodtatott...
Ha azt vesszük, melyik a leghalkabb, akkor a legjobb választás egy powerhead böszme nagy szivaccsal. Esetleg talajszűrő, mini vízpumpával vagy powerheaddel...... Vagy mattenfilter mini vízpumpával. A második egy belső szűrő, de rá kell húzni egy harisnyát garnélavédőnek.... A harmadik az akasztós, ha leereszted a vízig, nem is csobog, de néha felmásznak bele a garnélák.... Ha kibékülsz némi halk búgással, akkor a következő egy külső szűrő. A leghangosabb, a levegőpumpa, akár mit is csinálsz, és bármit meghajthatsz vele, sima szivacs, mattenfilter, talajszűrő.....
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

ElőzőKövetkező

Vissza: Szűrés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron