JBL Mandao

Az akvárium talajával kapcsolatos témák

Re: JBL Mandao

HozzászólásSzerző: andrew » 2011.07.09. 06:51

viktorlantos írta:Amazonia talajt akkor vennék a helyedben ha komolyan gondolnám a növényezést. Ha ebben is szeretnéd azt a plusszt megadni az akváriumodnak. Ha kicsit jobban megismerted már a növényeidet és az igényeiket.

Ha nem írtózol az aljzat mosástól, a talaj színétől (ezt mondjuk befedi a növényzet ha mindent jól csinálsz pár hónap alatt), és a könnyű bogyóktól, amibe kicsit nehezebb ültetni, akkor a Manado tökéletes választás lehet.

Ismerkedj a növényezéssel a Manado-val. Első körben úgyis sokkal több más dologra fogsz majd figyelni nem feltétlenül a talaj jó tulajdonságaira. Bírkózol majd az algákkal, a szűréssel, a világítással, megfelelő áramoltatással stb stb. Ha pedig úgy érzed a Manado-ból kihoztad, amit lehet, próbálj rá egy profi talajra, mint az Amazonia. Hidd el akkor már látni fogod a különbséget.


Köszi Viktor a tanácsot! Mostmár csak azon dilemmázok, hogy kell-e nekem táptalaj, bár érzem, hogy ártani nem árthat...
Mindig két lehetőség van. Vagy nincs...
Avatar
andrew
CRS C
 
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2011.03.02. 21:52
Tartózkodási hely: Budapest VIII. ker.

JBL Manado

HozzászólásSzerző: Dzsolo » 2011.07.19. 21:03

Most akkor mi a helyzet a talajjal? ezt vagy a Aquatic Nature Shrimp Soil-t tegyem a garnélák és a csigák alá? a Manado jóval olcsóbb lenne csak megéri-e? nem akarok növényeket termeszteni ;)
Avatar
Dzsolo
Mosura
 
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2010.08.23. 14:44
Tartózkodási hely: Budapest

Re: JBL Manado

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.07.19. 22:48

Dzsolo írta:Most akkor mi a helyzet a talajjal? ezt vagy a Aquatic Nature Shrimp Soil-t tegyem a garnélák és a csigák alá? a Manado jóval olcsóbb lenne csak megéri-e? nem akarok növényeket termeszteni ;)

Nekem a manado bevállt,minden tekintetben.Csigák garnik szeretik,és a nem túl igényes növények is szépen fejlődnek benne,táptalaj nélkül csak carbo-profito tápozással.

Viszont legközelebb Aquatic Nature Shrimp Soil talajt fogok rakni,nagyon szép színe van :mrgreen: !Na most légy okos Domonkos :D -
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: JBL Mandao

HozzászólásSzerző: andrew » 2011.07.30. 10:39

A héten megjött az új aljzat (manado + tropica táptalaj), majd teszek fel képeket a naplómba.
Első blikkre tetszik a színe, az állaga, mármint, hogy ennyire apró szemcsékből áll az meglepett. Kb. 3-szori vödörben tus alatt mosogatásra szépen letisztult, szerintem kibírható ennyi fáradság ezért az árért. Az ültetés szárazon, tűvégű (DIY) csipesszel nem volt kihívás, viszont már a mini-flow mellett, amit a kis 300l/h-s szűrőm esőztetője kelt is kicsit futóhomok effekt. Szerencsére még a növénykék 90%-a a talajban maradt, viszont tartok tőle, hogy a nagyobb szűrőmet még egy darabig nem kell beüzemeljem. Az is lehet, hogy nagy domborzatot ezzel a talajjal nem fogok kivitelezni....
Ami viszont egyértelműen pozitívum, hogy -ha hihetek az eddig olvasottaknak- nem kell ammóniacsúcstól tartanom.
Mindig két lehetőség van. Vagy nincs...
Avatar
andrew
CRS C
 
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2011.03.02. 21:52
Tartózkodási hely: Budapest VIII. ker.

Re: JBL Mandao

HozzászólásSzerző: farkas » 2012.02.14. 16:34

Sziasztok! Régen írtam már ide a fórumba, de most újra fontossá vált, ugyanis némi átépítés és újraindítás vár az 50 l-es akira. Sajnos a BBA megtámadott és győzedelmeskedett. Nem özönlött el mindent, de nem tudom kiírtani. Az aljzat is kimerült, a mulm is felhalmozódott a bazalt és a gyöngykavics alatt, így a reboot mellett döntöttem. Új talajnak JBL Manado-t szereztem be. Minden ellenkező vélemény ellenére meg fogom próbálni a bazalttal vékonyan felülrétegezni, hogy kevésbé mozogjon, jobban tartson (és mert a bazalt színét jobban kedvelem).
A dilemmám az, hogy ez alá terítsek-e egy vékonyabb réteg JBL Aqua Basis Plus táptalajt? Az aki viszonylag sűrűn növényesített (Crypto-k, Anubias, Microsorium, Marsilea H. Hydrocotyle, karácsony moha és gömbalaga), RC-k és Amanok mellett halak is lakják. Egyrészt nem biztos, hogy szükség van erre a táptalajra a növényeknek az Easy Carbo + Profito tápozás mellett (az ABP használatával ezek elhagyhatók vajon?), másrészt ami még inkább elbizonytalanít: úgy láttam, hogy különböző fémeket pl. rezet is tartalmazés semmiképpen sem szeretném a garnéláim egészségét kockára tenni! :?
Van valakinek tapasztalata ezzel a táptalajjal garnélás akváriumban?
(Végig olvastam ezt a fórumot és az akvakertészt is, de erre nem találtam választ.)

A másik kérdésem az, hogy a JBL Manado-val feltöltött akváriumot vajon mennyi ideig kell "járatni", amíg a garnélák és a halak visszatelepíthetők?
Avatar
farkas
CRS S
 
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2010.09.28. 22:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: JBL Mandao

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2012.12.04. 15:32

Sziasztok.

Nemigazán tudom, hova írjam ezt a kérdést, mert nemigen van ilyen téma, ezért meg újat nem akartam nyitni. És valamennyire kapcsolódik a JBL Manado talajhoz.

Szóval: ezt a talajt választottam ki a 30l-es, most induló akváriumomhoz. Ez eddig nem is probléma, tetszik, jó a színe. De. Lehet ezt a talajt aljzat porszívózni? Úgy értem, írtátok, hogy nagyon könnyű, és szinte lebeg a vízben. Nem szippantja fel a porszívó? Ilyet fogok használni: http://aquaszut.hu/image/aquarium/pho_w ... m_maxi.png
Azért ezt, mert ez a legolcsóbb. :D

És ezen gondolkozva megfogalmazódott bennem egy másik kérdés is. Nem szippantja ki a garnélákat az aljzatporszívó az akváriumból? Ti ezt hogy oldjátok meg? Harisnyát húztok rá, vagy szúnyog hálót? Egyáltalán kell aljzat porszívózni egy garnélás akváriumban? :?:

Előre is köszönöm a válaszaitokat.
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: JBL Mandao

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2012.12.13. 18:21

Sziasztok.

Tudnátok nekem abban segíteni, hogy JBL Manado talajból egy 30x30x35cm-es akváriumba nagyságrendileg mennyi kell? Elég az 5l-es kiszerelés, vagy több kell? A zacskója alapján az 5l-es kiszerelés lehet elég egy ekkora akváriumba.

A válaszokat előre is köszönöm. :)
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: JBL Mandao

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.12.13. 20:46

Az akvárium alapterületét beszorzod azzal a számmal, amilyen magas aljzatot szeretnél, és osztod ezerrel. Ha az aki alja 30x30, és te 4cm magasságu aljzatot szeretnél:30x30x4=3600 Ha ezt elosztod ezerrel, megkapod az erdményt: 3,6l aljzatra van szükséged.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: JBL Mandao

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2012.12.13. 21:42

Óóóó, kösz szépen. Most hogy így leírtad, olyan egyértelmű az egész. Kicsit szégyenlem is magam, hogy ez így eszembe se jutott. :roll:

Mégegyszer ezer hála és köszönet. :)
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: JBL Mandao

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.12.13. 21:54

Szivesen!
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

ElőzőKövetkező

Vissza: Talaj

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég