CRS tenyésztés?

Tippek, tanácsok a garnélák világával ismerkedők számára

CRS tenyésztés?

HozzászólásSzerző: T1000 » 2011.04.30. 18:02

Sziasztok!

Sokszor böngésztem már a fórumot, sok hasznos dolgot olvastam, de csak most regisztráltam.
Kálovits Ferenc vagyok, 25 éves, Pécsett lakom.
Kb. 1 éve foglalkozom akvarisztikával, főleg a növényes akváriumok érdekelnek. Igyekeztem betartani a tapasztaltabbak tanácsait, de azért jó sok kezdő hibát vétettem... amiből tanultam persze, így lassan azért úgy tűnik, egyenesbe jönnek a dolgok. Kezdettől fogva tetszenek a garnélák is. Vannak Amanoim, Red Cherry és Yellow Fire garnéláim. Utóbbi kettő szaporodott és keveredett... :D
Mostanra rengeteg garnélám van, szeretnék velük komolyabban foglalkozni.

Konkrétan a Crystal Red garnéla tartása és tenyésztése érdekel.
Tudnátok írni saját tapasztalatokat velük?
Mekkora akváriummal érdemes kezdeni? Milyen igényeik vannak (azon túl, hogy nagy ;) )? Mire kell figyelni, stb... RO készülékem van.

Előre is köszi az infokat!
T1000
Red cherry
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011.04.30. 17:42

Re: CRS tenyésztés?

HozzászólásSzerző: Ramen » 2011.04.30. 18:11

Üdv a fórumon! ;)
Örömmel látom, hogy pécsi vagy. (Végre valaki) :D
Avatar
Ramen
CRS S
 
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.08.29. 18:12
Tartózkodási hely: Pécs

Re: CRS tenyésztés?

HozzászólásSzerző: T1000 » 2011.05.01. 14:23

Üdv!
Ezek szerint csak ketten lennénk?
Hogy birkózol meg a csodás pécsi vízzel?
T1000
Red cherry
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011.04.30. 17:42

Re: CRS tenyésztés?

HozzászólásSzerző: Ramen » 2011.05.01. 14:28

Eleinte nem csináltam vele semmit, de a növények nagyon nem szerették.
Utána következett kb. fél év amíg forraltam, így érte el az aki a jelenlegi állapotát ( amit az akváriumok között meg is tudsz tekinteni).
2 hete pedig beszereztem egy RO készüléket, szóval most már lágyul elég szépen.

Amugy nekem is a CRS és CBS garnik a kedvencek. Szóval ha esetleg elindul a tenyésztésed és már van bőven eladásra is, akkor már biztos lenne egy jelentkező rájuk ;) :D
Avatar
Ramen
CRS S
 
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.08.29. 18:12
Tartózkodási hely: Pécs

Re: CRS tenyésztés?

HozzászólásSzerző: T1000 » 2011.05.01. 14:58

Az akváriumod nagyon szép, gratulálok!!
Nálam kb. 1 hónapja volt egy újrakezdés, nem sokára töltök fel képeket.
T1000
Red cherry
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011.04.30. 17:42

Re: CRS tenyésztés?

HozzászólásSzerző: T1000 » 2011.05.01. 15:00

Jah, és ha bejönne a tenyésztés, természetesen állok rendelkezésedre :D
Nagyon szeretnék berendezni erre egy ideális akváriumot, nagyon megtetszett ez a fajta!
T1000
Red cherry
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011.04.30. 17:42

Re: CRS tenyésztés?

HozzászólásSzerző: T1000 » 2011.05.07. 22:46

Sziasztok!
Eléggé kihalt a fórum, de azért én lelkesen próbálkozom...

Szeptemberben szeretném elindítani a CRS-es akváriumomat, de a tervezést már most elkezdem.

Egy 160 literes (100x40x40cm) akváriumra gondoltam, ebben talán már fixen tudom tartani a vízparamétereket.

Alapvetően sziklás-mohás akváriumnak rendezném be, a moha kisebb igényei miatt. Gondolom valamennyi CO2-t azért lehet adagolni a növények érdekében, vagy a CRS-ek mellett ez sem megengedett? Mi a helyzet a fénnyel, szűréssel? 160 liter fölé hány Wattot tennétek? Illetve, mohás-garnélás akváriumban mekkora szűrés szükséges? Mi a véleményetek a talajszűrőről? (bár a sok szikla miatt ez lehet hogy nekem nem az igazi...)

Előre is köszi a válaszokat!
T1000
Red cherry
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011.04.30. 17:42

Re: CRS tenyésztés?

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.05.08. 09:42

Ekkora akváriumot mindenképpen külső szűrővel szűrnék. A talajszűrő ilyan méretben macerás. A többi meg kevés. Esetleg leválaszthatsz belőle 15-20 cm-t egy szűrőkamrának, az még jó megoldás lehet. Ahhoz elég egy szivattyú, meg valami szűrőközeg. Meg némi ügyesség. Ha jól csinálod meg, könnyen tisztítható, és nem mennek mögé a garnélák.
CO2 mehet bele, de csak módjával, jól lehet vele stabilizálni a pH-t. Világítás max 100 W, napi tápozás, az ajánlott mennyiség 25-30 %-a max. De a tápozás és a CO2 nem szükséges, csak a növényesekbe. Valamilyan aktív vagy semleges agyagtalaj kellene bele.
Sziklákat nem javasolok, a kapható szinte összes követ kipróbáltam, és mindegyik keményíti a vizet kisebb-nagyobb mértékben. Inkább pár gyökeret, vasfa, redmoor, ilyenek....
Szerezz be egy RO készüléket, pH és TDS mérőt. És ha nincs klíma a lakásban, gondolkozz el azon, hogy hogyan tartod az akvárium vizét nyáron 26 C alatt.....
Nagyjából ennyi.
Sok sikert: Dezső
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: CRS tenyésztés?

HozzászólásSzerző: T1000 » 2011.05.08. 14:47

Üdv Dezső!
Köszönöm a tanácsokat!

A külső szűrő lenne a legjobb megoldás. De 160 literes akváriumoz mekkora flow illik egy garnélás akváriumban? Gondolom itt nem kell hogy óránként 8-10-szer meg legyen forgatva a teljes térfogat :D
Plusz meg kéne oldani hogy a kisgarnlélák se a szűrőben kössenek ki...

Sziklák... Van egy kőféleség, amit építőanyagként szoktak használni (legalábbis régen), úgy hívják, hogy Csatári kő. Leteszteltem, burogattam rá sósavat, semmi reakció... Nem szép kő, de rengeteg van belőle, és jól darabolható, így jó domborzatot lehet vele képezni, és az összes felületét mohásítanám... ez talán jó megoldás lehet.

RO készülékem van, a moháknak meg nincs túl nagy tápigénye.

Klíma van, viszont van kb másfél-két hónap, amit nem itthon töltök a nyáron... addig lesz nagy kérdés a hőmérséklet. Nem tudom h 160 literben a prociventilátor jó megoldás-e...
T1000
Red cherry
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011.04.30. 17:42

Re: CRS tenyésztés?

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.05.08. 15:25

T1000 írta:Klíma van, viszont van kb másfél-két hónap, amit nem itthon töltök a nyáron... addig lesz nagy kérdés a hőmérséklet. Nem tudom h 160 literben a prociventilátor jó megoldás-e...

Megoldásnak jó, de max korlátozottan, mert kb. 2-3 fokot tudsz vele csak hűteni...
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Következő

Vissza: Első lépések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég

cron