levegőpumpás szivacsszűrő

A szűrőkkel, szűréssel kapcsolatos témák

levegőpumpás szivacsszűrő

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2010.11.16. 18:42

Sziasztok!

Gondoltam ide lehetne írogatni a légpumpás szivacsszűrővel kapcsolatos észrevételeket

Lenne kérdésem, kezdésnek.

A megtelepedő baktériumoknak szükségük van oxigénre. Ezt az ott áramló porlasztott Levegő biztosítja, vagy a vízben lévő Oldott oxigén?
Ha a levegő, akkor ezek a baktériumok mennyi idő után pusztulnak el ha megszűnik a beporlasztás? (ha teszem föl kikapcsolom éjszakára a levegőztetőt egy 8-9 órára)

Lehet kapni úgynevezett átemelős szűrőket. Ez mit takar és miért fantasztikus? ugye a kivezető cső vége a felszín közelében megvan hajlítva. Ez a felszín alatt vagy a felszín felett, vagy középen jó ha van? (jobb áramlást kelt? csöndesebb?)

Előre is köszönöm!
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: levegőpumpás szivacsszűrő

HozzászólásSzerző: Nemy » 2010.11.16. 19:21

Szűrőt nem szokás kikapcsolni! A bacikat a folyamatosan átáramló víz - amiben oldott oxigén van - tartja életben. Sokszor már egy óra is sok baci pusztulásához vezethet, ha netán mégis ki kell kapcsolnod. Így a biológiai szűrésednek semmi értelme. Én ilyesmivel nem kísérleteznék, mivel a bacik elég lassan szaporodnak.
Az átemelő szűrőcső beömlőjét általában a vízszinttel egy síkban szokás elhelyezni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nemy 2010.11.16. 19:26-kor.
Avatar
Nemy
CRS C
 
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2010.10.21. 09:22

Re: levegőpumpás szivacsszűrő

HozzászólásSzerző: xman » 2010.11.16. 19:23

Biztos vagyok benne, hogy az oldott ogszigént használják fel.
Én azt hallottam, hogy ha leáll a szűrő, egy óra alatt elpusztulhatnak.

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: levegőpumpás szivacsszűrő

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.11.16. 22:26

Ha már van ilyen téma akkor megemlítem egy említésre se méltó alkotásom :)
A szivacsszűrő úgy vettem észre nem sok vizet kavar, merthogy felfelé távozik a víz belőle (a legolcsóbb fajtánál). Hogy legyen valami kis áramlás, a tetejére tettem egy gömbhéjszerű kis műanyagdarabot (egyébként egy centrifugacső vége) Fúrtam rajta lyukat a bemenő csőnek és az oldalára egy ablakot, amin kiáramlik a víz és bubi.Magyarul egy vízterelőről van szó. Egész jól működik. A 23l-es aksinak a túlsó végébe is eljut a friss víz.
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: levegőpumpás szivacsszűrő

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2010.11.16. 23:08

köszönöm a válaszokat!
akkor nem lesz addig szivacsszűrőm míg a hálószobában van az aksi, mert a párom nem bírja az éjszakai bugyborékolást.
van helyette diy külső bioszűrőm... de érdekel a téma amúgy ezért kíváncsiskodtam. ha jól tudom túlszűrni nem lehet egy akváriumot :]

az átemelő cső tehát úgy működik hogy a bubik meghajtják a vizet és ott kicsorog belőle a bubikkal együtt? (bocs az értelmetlenkedésért nem láttam ilyent élőben) esetleg valakinek tud ilyen videóról?
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: levegőpumpás szivacsszűrő

HozzászólásSzerző: warrior71 » 2010.11.16. 23:09

Teljessen felesleges kikapcsolnod bármilyen szűrőt! Sőt a sok ki-be kapcsolás csak rövidít az élettartalmukon. Az akvarisztikai szűrők,motorok,légpumpák folyamatos üzemre vannak tervezve. Hosszú évekig elketyegnek folyamatossan. A légpumpánál arra figyelj,hogy a légszűrőt legalább havi egyszer ki kell takarítani!
Hát igen a levegő működtetésű szűrőknél a bugyborékolással együtt kell élni :)
Avatar
warrior71
Hinomaru
 
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2010.08.15. 14:41
Tartózkodási hely: Oroszlány

Re: levegőpumpás szivacsszűrő

HozzászólásSzerző: belaba » 2011.01.11. 20:30

Nem tudom jó helyen kérdezem-e azt,hogy a porlasztott levegő mennyire szükséges a garniknak és a növényeknek? Tulajdonképpen nekem mindegy, hogy megy-e vagy sem!
belaba
CRS C
 
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2011.01.04. 19:51
Tartózkodási hely: óbuda

Re: levegőpumpás szivacsszűrő

HozzászólásSzerző: spuc » 2011.01.11. 23:29

Nem tudom jó helyen kérdezem-e azt,hogy a porlasztott levegő mennyire szükséges a garniknak és a növényeknek? Tulajdonképpen nekem mindegy, hogy megy-e vagy sem!

Szeritem felesleges, de az csak jó ha megy.
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: levegőpumpás szivacsszűrő

HozzászólásSzerző: andrew » 2011.04.10. 19:35

Lehet kapni úgynevezett átemelős szűrőket. Ez mit takar és miért fantasztikus? ugye a kivezető cső vége a felszín közelében megvan hajlítva. Ez a felszín alatt vagy a felszín felett, vagy középen jó ha van? (jobb áramlást kelt? csöndesebb?)


Nemrég beszereztem egy ilyen szerkentyűt (L alakú, teleszkópszerűen széthúzha) az aksimba, a síma fehér szivacsos, legolcsóbb változatú szivacsszűrők gyártójától (~600,-pénz volt),(ennek láttam már dupla változatát is). Azért kerítettem rá sort, mert a síma porlasztóköves rengeteg vizet csapott a tetőre/világításra, meg azt olvastam valaholt, hogy minél hosszabb úton jön fel a buborék, annál nagyobb szívóerőt fejt ki, magyarul: több az átfolyó víz mennyisége.

A tapasztalatok: kevesebb felcsapódó víz, ügyesen elhelyezve megvan egy pici flow, ami körkörösen mozgatja a felszin körül a vizet, a zaj nem kevesebb, inkább más: nem pezseg, hanem bugyog a víz. Szűrésben eddig nem vettem észre nagy külömbséget, de még bejáratós a cucc. Zokszigént meg szerintem kb. ugyanannyit "old" be mint a porlasztóköves, mert azért töri ez is a felszint, csinál egy kissebb hullámzást az akiban.
Persze az igazi egy duplás lenne, abból is egy esztétikusabb (fekete szivacsos)...
Mindig két lehetőség van. Vagy nincs...
Avatar
andrew
CRS C
 
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2011.03.02. 21:52
Tartózkodási hely: Budapest VIII. ker.

Re: levegőpumpás szivacsszűrő

HozzászólásSzerző: Laci » 2011.05.01. 08:00

Szia!
Szerintem az a 7,5 liter nagyon kevés lesz! Még, ha polconként csak egy akváriumot raksz be és így kb. 15 literes lesz egy-egy akvárium, az sem biztos, hogy elég a garnéláknak ill. a biológiai egyensúlynak!
Avatar
Laci
CRS S
 
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2010.08.22. 20:44
Tartózkodási hely: Tatabánya

Következő

Vissza: Szűrés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron