Egy Eheim 2013-as (2213) szűrő hiányzó részeinek pótlása

Tippek, ötletek a házi készítésű felszerelésekhez, eszközök

Re: Egy Eheim 2013-as (2213) szűrő hiányzó részeinek pótlása

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.04.17. 09:25

Atya világ! :D Nálam ez viszi a prímet,mindenek felett.Meghajlok a tudásod előtt!
Kép
Ha sorozat gyártásba kezdesz vevő vagyok egyre!
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Egy Eheim 2013-as (2213) szűrő hiányzó részeinek pótlása

HozzászólásSzerző: Killer81 » 2011.04.17. 09:48

Örülök hogy tetszik.
Föltettem az akvaristára és egyesek az alapján értékelték, hogy az általam beillesztett youtube videó egy gyári EHEIM diffúzorról mennyire hangos.
Holott azt csak azért raktam be, hogy látszon mi az amit "másolnék" fillérekből.
Mások meg az alapján, hogy ők éppen használnák e ezt a levegőztetési módszert a többi lehetőséggel szemben.
Esküszöm megbántam, hogy starpáltam magam azzal, hogy hasznosítható megoldást tettem közzé.
Miért nem azt nézik, hogy az eszköz működik e, tényleg olcsó e és tudja e, amit a gyári.

Apropó. Megvettem a szűrő közeget. Ezen nem akartam nagyon spórolni, hogy mindenféle kaviccsal kísérletezzek.
Egy debreceni üzletben vettem 2 litert 2800Ft-ért.
Kép
Killer81
Hinomaru
 
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.12.19. 19:09

Re: Egy Eheim 2013-as (2213) szűrő hiányzó részeinek pótlása

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.04.17. 10:27

nagyon jó lett a tuning, én nem próbálkozom már ilyen komoly diyjal, de minden elismerésem!
Az akvaristán én ősz hajszálakat szoktam nevelni, kb annyit ér a közösség kommentje!

az a belső cső(videón pirossal jelölve) nagyon hasznos, akár hányszor próbálok ilyen beporlasztószerűséget rátenni a kivezetőcsövemre, mindig kinyomja a vizet ott is. ha fodrozom a vízfelszínt akkor meg nem elég jó a flow. szóóóval valami hasonlót nekem is ki kell taláni.

azok az animációk meg nagyon jók lettek! tuti cuccokat csinálsz!


annyi fecskendő-tű diy cuccot csinálsz hogy már azt hiszik a gyógyszertárban drogos vagy :]
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Egy Eheim 2013-as (2213) szűrő hiányzó részeinek pótlása

HozzászólásSzerző: Killer81 » 2011.04.17. 19:01

Köszi.
A gyógyszertárban nem adnak tűt, csak olyannak akinek betegsége folytán muszáj magát injekciózni.
Nekem ilyen problémám nincsen, de egy közeli hozzátartozómnak van, így "ellát anyaggal". :)
Killer81
Hinomaru
 
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.12.19. 19:09

Re: Egy Eheim 2013-as (2213) szűrő hiányzó részeinek pótlása

HozzászólásSzerző: dzsega » 2011.04.23. 12:33

Ez is jó!
Azon nem gondolkodtál, hogy hamarabb engeded a levegőt a vízbe? A hosszabb út során talán több oxigén oldódna be. Mondjuk a csapok mögött közvetlenül beengedni az oxigént (esetleg növényes akinál CO2) a csőbe és akkor még elég hosszú utat kéne megtennie a vízzel mire befolyik az akváriumba.
Nem tudom van e értelme vagy hogy működne csak 1 ötlet.
dzsega
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2010.08.19. 12:08
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Egy Eheim 2013-as (2213) szűrő hiányzó részeinek pótlása

HozzászólásSzerző: Killer81 » 2011.04.27. 09:20

Nem rossz ötlet dzsega, de ezeknek az akcióknak általában az a vége, hogy valamelyik könyöknél elkezd összegyűlni és pangani a bejuttatott légnemű közeg és nem csak nem oldódik be, de masszívabb nagyobb buborékokká egyesül.

Folytatva a dolgokat végül is letettem a 90 fokos műanyag könyök rézzel való kiváltásáról. Nem akarok kockáztatni nehézfém és oxidjai bejuttatásával a vízbe.
De nem vagyok hajlandó 600Ft-ot adni darabjáért + 1500Ft postaköltség, ha nem helyből rendelem. Viszont itt nem kapni alkalmas idomot.
Egy barkácsboltban akadtam rá a nagy kutakodás közepette 12mm külső átmérőjű "T" idomra.
Nem volt mit tenni vettem 5 db-ot. Majd csak összehozok belőle valamit. És 80Ft / db. :roll:
Lefűrészeltem mindegyikről az egyik szára és a meghagyott 1 cm-es csonkokat ledugóztam a lányom kikopott filceinek végdugóival.
Egy kis pillanat ragasztóval a helyükre kopogtattam őket és íme... 5db könyök, összesen 400Ft-ból. ;)

Kép

Egyenlőre nem fogok "U" profilt és hattyúnyak alakú merev profil beszerezni a szívó illetve nyomó ágakhoz. Megoldom ezekkel a könyökökkel és csövekkel.

Szereztem még 200Ft-ért 4db jóféle tapadó korongot, amelyeken átfűztem vékony kötegelőt.
Jött még 3 új krumplis zsák (30Ft / db). Igaz, hogy 2 utángyártott ehhez való szivacs korong 500Ft lenne, de az is Pesten van, én meg itt, a posta meg 1000Ft-ra növelné a darabárat. :lol:
Nekem tetszik a krumplis zsák és a sügerek is azt mondták, hogy nekik jó.

Kép

Kép

Az összeállítás egyértelmű. Annyi extraként, hogy az egyik krumplis zsákba került a szűrőanyag és úgy tettem a szűrőházba az alsó rács tetejére, majd fölé került még egy zsák és erre ment a másik rács,
majd a fedél.

Kép

A helyére pakolásztam és összekötöttem a hollandereket. A szívó ágban a csapig szívtam vízzel majd elzártam a csapot és a szívó ági hollandert is összekötöttem.
Végül egybe nyitottam a csapokat. Miután a víz kiegyenlítette a tartályt beindítottam. 2 percen belül a víz áramlás a szűrő tartályban reked buborékokat is kivitte.
Hibátlanul üzemel és hangtalan. A diffúzor is tökéletesen működik.

Kép

Kép
Killer81
Hinomaru
 
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.12.19. 19:09

Re: Egy Eheim 2013-as (2213) szűrő hiányzó részeinek pótlása

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.04.27. 09:37

Szerintem nagyon sok embernek nagyon sokat spóroltál ezzel a hasznos leírással.És nagyon sok jól használható és egyszerü tippeket-ötleteket adtál a barkácsoláshoz.Köszönjük!Esőztető csővem lezáró dugóját nem tudtam mivel pótoljam.Most már tudom!Filctoll végdugó :D
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Egy Eheim 2013-as (2213) szűrő hiányzó részeinek pótlása

HozzászólásSzerző: belaba » 2011.04.27. 18:59

Szia! Engem a szimpla csappal izgattál fel igazán! Én is vettem egy használt 2013-ast és a csapok érdekelnének, hogy milyen boltban és minek árulják ezeket? Nem tudom van-e ötleted a rácsra amiből nekem kettő helyett csak egy van! Te ha jól láttam a nyomó és a szívó csövet más átmérővel mondtad, nálam mind a kettő 12-es belső átmérőjű!
Üdv!
belaba
CRS C
 
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2011.01.04. 19:51
Tartózkodási hely: óbuda

Re: Egy Eheim 2013-as (2213) szűrő hiányzó részeinek pótlása

HozzászólásSzerző: andrew » 2011.04.27. 22:10

Gratula és köszönjük! Ezért (is) szeretem ezt a fórumot: van sok leleményes hobbytárs! Csak valamelyik nagy cég meg ne fúrja ezt a topicot! Vagy majd szépen szponzorálnak a végén, csak ne írogass ilyeneket nekünk... :lol:
Én annyit tennék hozzá, hogy a ma megérkezett kis klasszikomhoz a perlonvatta szükségletet a méteráru boltban 300,-Ft-ért egy jó ideig megoldottam (fél méter vattelinnel -ez kb. ugyanaz és szerintem nemigen oldódik ez se). Ehhez se kell sok, csak egy olló.
Mindig két lehetőség van. Vagy nincs...
Avatar
andrew
CRS C
 
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2011.03.02. 21:52
Tartózkodási hely: Budapest VIII. ker.

Re: Egy Eheim 2013-as (2213) szűrő hiányzó részeinek pótlása

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.04.28. 15:15

Írok ide, szerintem ide való!Szereztem az eheim szűrőmhöz akril csövet esőztetőnek(annyira olcsó volt hogy ingyen kaptam)!9mm belső átmérőjü,30cm hosszú(ez még méretre lesz vágva).Valaki megmondaná hogy a gyáriban hány mm közökkel vannak a furatok,és milyen méretüek?
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

ElőzőKövetkező

Vissza: D.I.Y - Csináld magad

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég