Parányok

Triops, Aegla és minden más élőlény

Re: Parányok

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.04.06. 18:55

Moszat írta: Megpróbálok íz alapján kikeverni nekik valamit, ......


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Parányok

HozzászólásSzerző: dobti » 2011.04.07. 21:42

Moszat írta: Megpróbálok íz alapján kikeverni nekik valamit, ......


:mrgreen: Már látom magam előtt a Nagy Garnélatartó Kézikönyvet: "végy egy zacskó élő tengeri eleséget, 1 akváriumot, és némi vizet. A vizet ízlés szerint sózd, majd helyezd bele a tengeri eleséget..."

Minden elismerésem, kíváncsi vagyok lesz e belőle valami. Remélem lesz. Örülök, hogy van aki kipróbálgatja ezeket, és tudja prezentálni nekünk. Várom az újabb képeket, videókat. :) ;)
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Parányok

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.04.14. 09:46

no, élnek még a garnélák?
:]
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Parányok

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.04.14. 19:07

Sajna nem jött össze. Már amikor kihalásztam őket, akkor is elég gutaütötten viselkedtek. Ki tudja, mióta voltak bezárva úgy egy deci vízbe ami tömény kandicsleves volt. Viszont az akváriumban elkezdtek mindenféle fura tengeri algák terjedni. Valamire mégis csak jó lehet, lesz mit enni az Artemiáknak.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Parányok

HozzászólásSzerző: 5kirchen » 2011.06.12. 08:41

Sziasztok!
Van egy kis (leharcolt) üvegkádam, amiben ezüst mollikat nevelgetek és az utóbbi időben a falán tömegesen jelentek meg a képeken látható férgek. Szerintem nem veszélyesek az ivadékokra, csak a falon képződő algákat eszik, de nyugodtabb lennék ha ezt megerősítené hozzáértő is mielőtt az ivadékokat beeresztem a társas akváriumba. Ami a képeken nem látszik (mikroszkópban látom, de azt nem tudom közzétenni), az az, hogy a férgek szelvényei közül kb. 3-7 sörte áll ki és a férgek kb. 6-8 mm hosszúak.
(A képek minőségéért bocsi, egy pocket géppel és előtétlencseként egy szkennerből kibányászott optikával készültek.)
Kép
Kép
Kép
Köszi a válaszokat: 5kirchen
5kirchen
Új tag
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011.06.12. 08:32

Re: Parányok

HozzászólásSzerző: 5kirchen » 2011.06.12. 08:59

5kirchen írta:...kb. 6-8 mm hosszúak...

Bocs! Nagyon elmértem. 4 mm-es a legnagyobb.
Üdv: 5kirchen
5kirchen
Új tag
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011.06.12. 08:32

Re: Parányok

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.06.15. 18:01

http://www.youtube.com/watch?v=KzJCBIRnjJ0
Ilyesmiről van szó? Ez egy kevéssertéjű gyűrűsféreg, a rokonsági köre ártalmatlan, mikroszkopikus élőlényeket eszik. Sokféle nehezen meghatározható féreg élhet egy akváriumban és van köztük kórokozó is. Szerencsére a kórokozók ritkán foglalkoznak bármi mással a kórokozáson kívül, tehát ha egy férget az akvárium falán látsz, akkor valószínűleg ott is él és nem kötözködik más lakókkal.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Parányok

HozzászólásSzerző: 5kirchen » 2011.06.16. 09:49

Nem, sajnos nem is hasonlít. Igazából rájöttem, hogy hogyan tudnám a fényképezőmet a mikroszkóppal házasítani, de annyira fürge a lény, hogy mindig elugrál. Próbáltam lehűteni, de még 6 fokon sem állt le teljesen és belemozdult a portréba, éterrel és alkohollal kábítani, de mindkettő szétroncsolta. Ha esetleg volna valami jó ötlet arra, hogyan szögezhetném le pár másodpercre, akkor tudnék korrekt képet készíteni. Esetleg megpróbálom a webkamerát.
"ha egy férget az akvárium falán látsz, akkor valószínűleg ott is él és nem kötözködik más lakókkal"

Ez nagyon logikus! Egyébként az ivadékok nem mutatják semmiféle fertőzöttségnek a jelét, éppen ellenkezőleg, amelyik rájött, hogy csemegézhet ezekből a férgekből, az gyorsabban fejlődik, mint a többi. Ebből persze az is következik, hogy az aggodalmam átcsapott kíváncsiságba.
Köszi a választ!
5kirchen
Új tag
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011.06.12. 08:32

Előző

Vissza: Minden más

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég