jó vagy nem jó

Triops, Aegla és minden más élőlény

jó vagy nem jó

HozzászólásSzerző: belaba » 2011.04.13. 09:40

Nem rég fedeztem fel a medencémbe kandicsráknak mondott, picike fehér gyors mozgású valamit!
Másik valami ami az üvegen mászik lassan, pici, hosszúkás valami, alig látható!
Fél lágy vizű crs és green van benne, ja és egy tylo,
El tudom ezeket a parányokat valahogy tüntetni, vagy mit tegyek, ártanak vagy ne foglalkozzak vele!
Tanácsot kérek!
belaba
CRS C
 
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2011.01.04. 19:51
Tartózkodási hely: óbuda

Re: jó vagy nem jó

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.04.13. 16:31

Szia!
Ebben a topikban sok hasznos infót találsz, böngézd át! viewtopic.php?f=28&t=578

ha valóban kandicsrák, akkor egy két apró méretű halat telepítenék az aksiba (amelyek a kis garnélákat nem bántják, ha vannak pl mikrorazbora, galaxi razbora) és 1-2 hét alatt felzabálják őket szerintem maradéktalanul.
Ha kagylósrák, akkor azok az aljzatban túrnak, őket nem tudom hogy lehet eltüntetni, a halaknak nem tesznek jót de megeszik őket, de nem az összeset, mert elbújnak.

mindemellett vagy helyett rendszeres heti 30-50% vízcserét és alapos aljzatporszívózás(oka)t ajánlok, mivel mindkettő élőlény a szerves bomlástermékekre bukik, esetleg algára.

remélem elbánsz velük!
üdv,
Bm
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: jó vagy nem jó

HozzászólásSzerző: belaba » 2011.04.13. 17:07

Köszi! Sikerült beazonosítani az élőlényeket, a galaxyk már mennek is kandicsot enni, a fonálféreg pedig elmúlik, remélem! Eddig tartottam maculáta razbórákat a medencében, csak végre bepetésedett a crs anyuka, és a nyugalom miatt kivettem őket!
Üdv
Zoli
belaba
CRS C
 
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2011.01.04. 19:51
Tartózkodási hely: óbuda


Vissza: Minden más

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron