Gordiusz: Amano garnéla

A Caridina nemzetségről

Re: Gordiusz: Amano garnéla

HozzászólásSzerző: gordiusz » 2011.03.14. 12:42

Nahhh!!! A nagyobb nőstény elengedte a lárvákat, mindössze 40-50 darabot - úgy látszik ennyi volt életképes. :(
Már csak egy játékosom van... Ha asse nem gyün össze, akkó feladom. Lesz belőle CRS-es aki. 8-)
Üdv: Gordiusz

A garnélát szeretem ezért meg nem eszem.
Avatar
gordiusz
Hinomaru
 
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2011.01.31. 17:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Gordiusz: Amano garnéla

HozzászólásSzerző: gordiusz » 2011.03.20. 21:24

Sajnálattal ki kell jelentenem, hogy az Amano projektnek ezennel vége. :( A negyedik petés nőstény sem ajándékozott meg életképes kis lárvákkal. :cry:
A tengeri só majd jó lesz artemia keltetéshez, a kis aki pedig megkezdi lágyvizes garnélás-növényes pályafutását.
Nem kizárt, hogy a jövőben még majd nekifutok a témának, de egyelőre nincs hozzá affinitásom. :roll:
Üdv: Gordiusz

A garnélát szeretem ezért meg nem eszem.
Avatar
gordiusz
Hinomaru
 
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2011.01.31. 17:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Gordiusz: Amano garnéla

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.03.20. 23:12

hát ez sajnálatos!
azért sok sikert az új projekthez. Remélem azért majd tényleg újra próbálkozol még az amanokkal!
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Gordiusz: Amano garnéla

HozzászólásSzerző: Killer81 » 2011.04.11. 15:56

Végigolvasva kicsit olyan deja vu-m van. ;)
Az én 30 literes szülőszobámban is szinte szóról szóra ez történt.
3 anya egyszerre petés 2 hím társaságában. 1-1-1 hét eltéréssel.
Először körülbelül 30 lárva jelent meg aztán 2 napra mind eltűnt. :o Nyilván 3 lárvával nem kezdek neki semminek.
Folytatás semmi. Első nőstény le is vedlett.
2. nőstény másfél héttel később megint vedlett. Lárva semmi.
3. nőstény még játékban van rengeteg érett petével.
Már a kötelező vízcsere kedvéért sem piszkálom őket...hátha.
A sósvízű nevelde atom algás. Előre félek az előlapi üveg takarításától, ha esetleg összejönne egy lárva csapat.
Készenlétben 60 liter ozmó és 2 kg 6 nyelven beszélő korallos embrtelenülrohadtdrága tengeri só csak nekik, csak most.
Liquizell, Microzell meg ami kell. ;)
Komolyan mondom srácok én azt hittem, hogy a lárvák fölnevelése lesz a nagy sikk. Erre kiderül, hogy egy csapat lárvát életképesen lecsalni az anyjuk hasáról is
brutális nagy produkció.
Killer81
Hinomaru
 
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.12.19. 19:09

Re: Gordiusz: Amano garnéla

HozzászólásSzerző: gordiusz » 2011.04.12. 09:51

Remélem, hogy az uccsó nősténnyel Neked több sikered lesz. A lárvák életképességét meg annyi minden befolyásolja, ami nem mérhető, hogy csak reménykedhetünk. Egyébként a sors fintora, hogy az utolsó kis csapat, ami úgy 30-50 főből állt, annyira masszív volt, hogy még két hét múlva is úszkált jó néhány példány az édesvízben. Aztán persze eltűntek, nem sikerült kitenyésztenem az édesvízben szaporodó új Amano fajt. Mekkora szám lett volna, nem? :lol:
Üdv: Gordiusz

A garnélát szeretem ezért meg nem eszem.
Avatar
gordiusz
Hinomaru
 
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2011.01.31. 17:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Gordiusz: Amano garnéla

HozzászólásSzerző: Killer81 » 2011.04.12. 22:23

;)
Ha hiszed ha nem, még van aki megpróbálkozik vele.
Na meg ilyen "másfél kanál sót szórtam a vízbe és mégsem sikerült" akciók is vannak. :lol:
Killer81
Hinomaru
 
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.12.19. 19:09

Re: Gordiusz: Amano garnéla

HozzászólásSzerző: farkas » 2011.07.04. 17:26

Sziasztok! Nemrég 2 fiatal, virgonc kis hím amanoval gazdagodott a család, mondanom sem kell, a 3 nőstény pár nap alatt bepetésedett. Egyelőre sajnos nem tudjuk megoldani a szaporításukat (vidéki munka minden hétköznap), remélem egy nyugodtabb időszakban neki tudunk futni. Mi lesz így a petékkel illetve a kismama amanokkal, ha nem helyezem ki őket sósvizes szaporítóba? Mennyi idő után engedik el a petéket? Kezdek kicsit aggódni miattuk, mivel már legalább 1 hónapja tart ez az 'állapot' és nem látok rajtuk semmi változást. Tapasztalt sporik tanácsát várom!
Avatar
farkas
CRS S
 
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2010.09.28. 22:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Gordiusz: Amano garnéla

HozzászólásSzerző: gordiusz » 2011.07.06. 09:03

Szia Farkas!
Gratula az aktív kis fickókhoz. Az Amanok édes vízben engedik el a lárvákat és a folyó sodra viszi őket a tengerbe, ahol aztán megkezdik a fejlődésüket és több átalakulás után úsznak vissza a "kész" kis amano garnik az édes vízbe. A kifejlett Amano mama nem is bírná a sós vizet, elpusztulna benne. Tehát nem lesz semmi bajuk, el fogják engedni a lárvákat ha eljön az ideje, csak a lárvák el fognak pusztulni, ha nem kerülnek pár napon belül sós vízbe. Ha majd lesz időd, akkor megpróbálkozhatsz egy adag felnevelésével, hátha Neked sikerül. Eléggé lutri, de van akinek elsőre sikerült. A kis lárvákat fény segítségével össze lehet gyűjteni és leszívni, vagy a kismamát is ki lehet rakni szülő szobára és utána kiszedni.
Üdv: Gordiusz

A garnélát szeretem ezért meg nem eszem.
Avatar
gordiusz
Hinomaru
 
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2011.01.31. 17:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Gordiusz: Amano garnéla

HozzászólásSzerző: farkas » 2011.07.12. 13:13

gordiusz írta:Szia Farkas!
Gratula az aktív kis fickókhoz. Az Amanok édes vízben engedik el a lárvákat és a folyó sodra viszi őket a tengerbe, ahol aztán megkezdik a fejlődésüket és több átalakulás után úsznak vissza a "kész" kis amano garnik az édes vízbe. A kifejlett Amano mama nem is bírná a sós vizet, elpusztulna benne. Tehát nem lesz semmi bajuk, el fogják engedni a lárvákat ha eljön az ideje, csak a lárvák el fognak pusztulni, ha nem kerülnek pár napon belül sós vízbe. Ha majd lesz időd, akkor megpróbálkozhatsz egy adag felnevelésével, hátha Neked sikerül. Eléggé lutri, de van akinek elsőre sikerült. A kis lárvákat fény segítségével össze lehet gyűjteni és leszívni, vagy a kismamát is ki lehet rakni szülő szobára és utána kiszedni.


Kösz az infókat gordiusz! Tegnapelőtt egyszerre elengedték a miniket a szokott vízcsere után, szomorú dolog, de hát ez van sajnos. Azóta eléggé bújnak, nem olyan aktívak mint lenni szoktak. Megviseli őket a terhesség, vagy a mostani kánikulában kicsit melegebbé vált víz (26-27°C) lehet az oka? Előbbi ellen szól, hogy a két hím is el van tűnve.
Avatar
farkas
CRS S
 
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2010.09.28. 22:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Gordiusz: Amano garnéla

HozzászólásSzerző: gordiusz » 2011.07.15. 16:39

Hát, a lárvák elengedése után a mamák vedleni szoktak, lehet hogy ezért bújnak. Nem hinném, hogy a vízhőmérséklet az oka, nálam most a disziknél 28-29 fok van és az Amanok igen vígan vannak.
Üdv: Gordiusz

A garnélát szeretem ezért meg nem eszem.
Avatar
gordiusz
Hinomaru
 
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2011.01.31. 17:46
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Caridina

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron