Szűrők

A szűrőkkel, szűréssel kapcsolatos témák

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: vato » 2011.04.05. 09:01

Sziasztok.
Nem biztos,hogy a legmegfelelőbb,hogy itt érdeklődök/elnézést érte/,de az"első lépéseken" belül sem találtam megfelelő helyet.
Tegnap Moszat kolléga segítségével határozottan döntöttem az 54 literes akvárium mellett.
Ebbe az akváriumba szeretnék egy atman AT-3335 (Aqua-Pro 1 / Evo 2206) Külső szürőt.
Kérdésem az lenne,hogy jó vagy túl sok lenne bele és inkább egy belső szűrőt használjak.

Előre is köszönöm Gábor.
"Akkor fogod tudni,hogy jól vagy ha nem találsz senkit akinek a helyébe lennél"
vato
Új tag
 
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2011.04.04. 10:03
Tartózkodási hely: Budapest XVII.

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.04.05. 09:37

vato írta:Sziasztok.
Nem biztos,hogy a legmegfelelőbb,hogy itt érdeklődök/elnézést érte/,de az"első lépéseken" belül sem találtam megfelelő helyet.
Tegnap Moszat kolléga segítségével határozottan döntöttem az 54 literes akvárium mellett.
Ebbe az akváriumba szeretnék egy atman AT-3335 (Aqua-Pro 1 / Evo 2206) Külső szürőt.
Kérdésem az lenne,hogy jó vagy túl sok lenne bele és inkább egy belső szűrőt használjak.
Előre is köszönöm Gábor.

Az 54 literes akvárium jó választás, könnyebb a biológiai egyensúlyt megteremtened benne, mintsem egy kisebb társában. Az, hogy külső szűrővel szeretnéd szűrni az akváriumot dicsérendő! Szerintem a választásod is megfelelő lesz, túlszűrt akvárium nincs. Ha nagyon erős lenne az áramlat, akkor az esőztetővel tudsz majd játszani, avagy fojthatod is, bár szerintem erre nem lesz majd szükséged.
Atman szűrők ár/érték arányban elég jók, de érdemes betárazni a pótalkatrészekből otthonra, főleg a csapokra gondolok. ;) De persze hallgasd meg mások véleményét is. :)
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: vato » 2011.04.05. 09:52

Köszönöm a megerősítést.
Mindenképpen esőztetővel szeretném megoldani remélhetőleg így nem lesz szükség a fojtásra.
Azért gondoltam erre a szűrőre mert használok egy 3338ast eddig/lassan 2éve/ szerencsére tökéletesen szűr egy 360as akváriumot.
Még egyszer köszönöm a segítséget.
Gábor
"Akkor fogod tudni,hogy jól vagy ha nem találsz senkit akinek a helyébe lennél"
vato
Új tag
 
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2011.04.04. 10:03
Tartózkodási hely: Budapest XVII.

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.04.05. 09:56

A 3338-as egy nagyon jó széria, sokan használják megelégedéssel, és akkor +1 :) Igazán nincsmit, de a halas oldalon találsz egy "Külső szűrős tapasztalatok" topic-ot ott is szerintem találsz a 3335-ösről infót.
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: vato » 2011.04.05. 10:15

Köszi,már nézem is
"Akkor fogod tudni,hogy jól vagy ha nem találsz senkit akinek a helyébe lennél"
vato
Új tag
 
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2011.04.04. 10:03
Tartózkodási hely: Budapest XVII.

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.04.08. 14:01

20.-án jön haza életem első külső szűrője!Használt Eheim 2234 ecco.Van itthon aktív szén,TM30as szivacs,perlonvatta.Gondoltam veszek zeolitot és valami jó kerámia gyűrüt még bele,na már most milyen sorrendbe tegyem bele ezeket?Olvastam ezer féle variációt a sorrenddel kapcsolatban,de nem tudom hogy legyen.Egy jó sorrendet elfogadnék a jelenlegi alapanyagokból.Köszönöm!
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: Gabo » 2011.04.08. 22:30

myk74 írta:20.-án jön haza életem első külső szűrője!Használt Eheim 2234 ecco.Van itthon aktív szén,TM30as szivacs,perlonvatta.Gondoltam veszek zeolitot és valami jó kerámia gyűrüt még bele,na már most milyen sorrendbe tegyem bele ezeket?Olvastam ezer féle variációt a sorrenddel kapcsolatban,de nem tudom hogy legyen.Egy jó sorrendet elfogadnék a jelenlegi alapanyagokból.Köszönöm!


Ha végig gondolod logikusan, össze fog állni neked is a kép. ;)
A víz haladási iránya szerint haladva:
1. Mechanikai szűrés. Ez lehet durva szivacs, zúzott lávakő, biolabda, ülepítés... A lényeg, hogy a nagyobb méretű szennyező anyagok itt akadjanak el és ne tömítsék el a finomabb szűrőanyagokat.
2. Mechanikai és biológiai szűrés. Porózus kerámia gyűrűk. Ennek a célja, hogy a finomabb törmeléket is megfogja, és közben elkezdődjön a szennyező anyagok biológiai bontása is. Bár látszólag a víz könnyen átjut ezen a rétegen, de azért menet közben elég kesze-kusza útvonalat jár be. Közben többször is beleütközik a kerámia gyűrűk falába és így bőségesen táplálja a pórusokban megtelepedő baktériumokat.
3. Biológiai szűrés. Kisebb méretű, finomabb szerkezetű porózus anyag. Gyűrű helyett inkább gyöngy vagy granulátum szerű. Célja, hogy a baktériumoknak minél jobb helyet biztosítson.
4. Kémiai szűrés. Ide jöhet az aktív szén és a többi kémiai szűrőanyag.
5. Végül az egész lezárására, és a maradék, lehelet finom törmelék megfogására jöhet egy réteg perlonvatta.

Persze lehet ezt még variálni...
Gabo
CRS C
 
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2011.02.23. 18:18
Tartózkodási hely: Dunakeszi - Budapest

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: sdani » 2011.04.12. 12:21

a korábban említett AT-3335 külső szűrő mennyire halk? van valakinek tapasztalata?
54 literes aksiba keresek szűrőt. mindenképpen valami nagyon halk megoldáson gondolkodok, mert 2 méterre tőle alszom.. :)

dani
sdani
Yellow fire
 
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2011.03.03. 13:28

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: Nemy » 2011.04.12. 13:39

sdani írta:a korábban említett AT-3335 külső szűrő mennyire halk? van valakinek tapasztalata?
54 literes aksiba keresek szűrőt. mindenképpen valami nagyon halk megoldáson gondolkodok, mert 2 méterre tőle alszom.. :)

dani

Az én javaslatom: Tetratec EX 700 ;)
Avatar
Nemy
CRS C
 
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2010.10.21. 09:22

Re: Szűrők

HozzászólásSzerző: sdani » 2011.04.12. 15:48

köszi, ez télleg jó lehet, énis néztem. csak az a baj hogy egy adott üzletből kellene választanom, és ott tetra terméket nem árulnak.. :)
atman, eheim, jbl, sera, hydor szűrőik vannak
sdani
Yellow fire
 
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2011.03.03. 13:28

ElőzőKövetkező

Vissza: Szűrés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron