A red cherry színe

Red cherry, sakura, yellow fire...

A red cherry színe

HozzászólásSzerző: xman » 2010.08.30. 22:55

Sziasztok!

Azon gondolkodtam el,hogy ha a garnélákat ,vegyük a red cherry-t:D ,ha jó a genetikája és ezáltal szép piros és változatos az étrendje ,jól érzi magát akkor ezt meg is tartja.
Tegyük fel hogy vanegy szép piros redcherry mamánk.Az étrendje az mondjuk csak száraz tápból áll ami ugyan finom ,(gondolom én)de megfigyelhető,hogy ha nem változatos az étrendjük,sőt mégfontosabbnak látom a zöldségekkel való etetést akkor veszítenek a színükből!No és mivel az alapvetően szép mamánk most fakó a vitamin hiány miatt akkor ez befolyásolja az utódok színét ,vagy ha az utódok egyből jó kis menüt kapnak,akkor ők is szépek lesznek?
Ja és ne számítsuk bele most azt, hogy egy szülőtől egyívás alatt lesznek szépek is meg nem olyan szépek,ezért szelektál az ember...

Remélem érthető volt a kérdésem :shock:

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: A red cherry színe

HozzászólásSzerző: xman » 2010.08.30. 23:01

Ja és természetesen az apuka is nagyon szép:D
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: A red cherry színe

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.08.31. 11:34

xman írta:Sziasztok!

Azon gondolkodtam el,hogy ha a garnélákat ,vegyük a red cherry-t:D ,ha jó a genetikája és ezáltal szép piros és változatos az étrendje ,jól érzi magát akkor ezt meg is tartja.
Tegyük fel hogy vanegy szép piros redcherry mamánk.Az étrendje az mondjuk csak száraz tápból áll ami ugyan finom ,(gondolom én)de megfigyelhető,hogy ha nem változatos az étrendjük,sőt mégfontosabbnak látom a zöldségekkel való etetést akkor veszítenek a színükből!No és mivel az alapvetően szép mamánk most fakó a vitamin hiány miatt akkor ez befolyásolja az utódok színét ,vagy ha az utódok egyből jó kis menüt kapnak,akkor ők is szépek lesznek?
Ja és ne számítsuk bele most azt, hogy egy szülőtől egyívás alatt lesznek szépek is meg nem olyan szépek,ezért szelektál az ember...

Remélem érthető volt a kérdésem :shock:

Norbi

szia!
Ha jól értettem, a kérdés az, hogy a vitaminhiány miatti fakóság öröklődik-e?
Erre a válasz: nem öröklődik. az utódok szép pirosak lesznek, ha van jó kaja. (elméletileg)
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: A red cherry színe

HozzászólásSzerző: xman » 2010.08.31. 12:21

Na ennek örülök!
:D
Én is igy gondoltam!
Az elmult két hétben szegénykéim csak mosurát meg spirulinát kapta semmi zöldség nem volt:S:S
És vannak pestések ezért volt a kérdés:D

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: A red cherry színe

HozzászólásSzerző: xman » 2010.09.20. 20:10

Sziasztok!

Szerintetek mi lehet az ok annak,hogy az alapvetően szép piros red cherryk elkezdtek lilásodni ilyen pirosaslila lett a színük!
Gondoltam arra,hogy esetleg valameik kaja miatt lehet, de az is felmerült bennem,hogy a nőstények most engedték el a kicsiket kb 2 napja.
????

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: A red cherry színe

HozzászólásSzerző: Dzsolo » 2010.09.20. 20:59

vized hőfoka mennyi?
Avatar
Dzsolo
Mosura
 
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2010.08.23. 14:44
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A red cherry színe

HozzászólásSzerző: xman » 2010.09.20. 21:16

27fokos a vizük!
Annyiszokott lenni általában!
Néha viszont lejjebb viszem egy kis átverésként:D

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: A red cherry színe

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.09.20. 21:54

xman írta:Sziasztok!

Szerintetek mi lehet az ok annak,hogy az alapvetően szép piros red cherryk elkezdtek lilásodni ilyen pirosaslila lett a színük!
Gondoltam arra,hogy esetleg valameik kaja miatt lehet, de az is felmerült bennem,hogy a nőstények most engedték el a kicsiket kb 2 napja.
????

Norbi


Gondold át, hogy mi változott az elmúlt időben, más kaja, más világítás, új növények, bármiféle változást.

Különben szívesen megnéznék néhány képet a pirosaslila garnélákról.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A red cherry színe

HozzászólásSzerző: xman » 2010.09.22. 13:04

Sziasztok!

Akartam képet csinálni,csak akkor amikor ezt észleltem nem volt nálam gép.
Aztán mikor tegnap megláttam az alanyokat addigra már megint mindenki piroska lett!
Az ok az az lehetett,hogy nem voltam otthon két napig,és az időzítő meghalt és világítva volt folyamatosan!
És a sok fénytől tapasztalataim szerint előfordulnak színvesztések/változások...

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: A red cherry színe

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.09.22. 23:20

xman írta:Az ok az az lehetett,hogy nem voltam otthon két napig,és az időzítő meghalt és világítva volt folyamatosan!
És a sok fénytől tapasztalataim szerint előfordulnak színvesztések/változások...

Norbi


Ez valóban lehetett az oka, több szempontból is. Egyrészt a hosszú világítási időtartam lehet rájuk befolyással, másrészt pedig gondolom eléggé stresszelte őket, hogy nem volt alvás 2 napig. Gondolom mikor lekapcsoltad a lámpát, rögtön elaludtak :)
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Következő

Vissza: Neocaridina heteropoda és változatai

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron