Nano akvárium indításban segítség nekem is

Tippek, tanácsok a garnélák világával ismerkedők számára

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: TheOry » 2011.03.19. 22:11

http://www.naturacquario.net/piante-luce.htm
itt meg lehet nézni hogy melyik növénynek mennyi fény kell.
Köszi stevo
TheOry
CRS C
 
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2011.03.15. 10:53

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: gordiusz » 2011.03.19. 22:22

Nagyon jó kis összesítő táblázat, hasznos így egyben látni a növényeket fényigény szempontjából. Köszönjük! :)
Üdv: Gordiusz

A garnélát szeretem ezért meg nem eszem.
Avatar
gordiusz
Hinomaru
 
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2011.01.31. 17:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: Gabo » 2011.03.19. 22:32

TheOry írta:Na utánanéztem, a méretéből adodóan 82,5 literrs és ebből víztérfogat a 60 l! Jó sok helyet elfoglal a szürő:)


Ne igen, ez azért már egyáltalán nem nevezhető "kicsi" akváriumnak. Ugye nem fogsz vele túllőni az eredeti célodon?
Az elhelyezésénél figyelembe vetted azt, hogy jól hozzáférj? A vízcsere is "kellemes" műsor lesz. És ugye számoltál a feltöltött tömegével is? Mert ez több mint 80 kg!

Egyébként meg szívesen segítettem. :D Ezek amúgy is olyan dolgok, amik engem is foglalkoztatnak. Olvasgatok, keresgélek, tervezgetek, alakítgatom az elképzeléseimet a következő akváriumomhoz. ;)
Gabo
CRS C
 
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2011.02.23. 18:18
Tartózkodási hely: Dunakeszi - Budapest

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: TheOry » 2011.03.19. 22:39

Nem fogok! Nagyobb nano lesz mint amit akrtam, de nem baj:)
Egy asztalra akarom rakni megnézem hogy kibirja e(ráállok, az majdnem 80kg), vagy csinálok hozzá szekrényt.
TheOry
CRS C
 
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2011.03.15. 10:53

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: gfancsi » 2011.03.20. 00:03

"köszi, hogy megosztottad a tapasztalataidat!

gfancsi írta:
24Lhez 60L/ óra nekem picit nagy "balhét" csinált - garnélák boldogan sétáltak alatta, őket nem zavarta.
32L- 200L/ órás nagyobb akasztóst először lefojtottam, majd esőztetővel gond nélkül üzemelt


milyen esőztetőt használsz?"

2 féle van nekem, ebben egy gyári fekete toldható cső, sajnos a nevét nem tudom, mert átlátszó nejlonban vettem 1 éve név nélkül Pesten. nagyon egyszerű 3 db 7cm-es cső 4-4 lukkal oldalt, egymásba csúsznak a csövek szépen, és az utolsó cső le van dugózva a végén. Ez azért jó mert rá tudtam rakni a toldáshoz egy könyököt és így befordulni vele a falnál.


A másikat magam gyártottam/barkácsoltam 10mm-es 'Hobby' nevű zöld csőből, méterre kapni a szűrőkhöz, stb
/ezt gáz fölött lehet hajlítani/. Fekete azért elegánsabb és szebb.
Forró szöggel csináltam rá pár lukat különböző irányokba és jó hosszú csövet hagytam a végén mert ezt nem dugóztam le.

Ledugózva teljesen másképp működne, mert akkor a kis lukaknál nem esőztet hanem spriccel.
Kinek melyik jön be jobban. Nekem így tűnt jobbnak mert jobban fodrozza a felszínt, így hogy a cső végén erősebb az áramlás, de azért a sok luk miatt mégis csökkent ..

Üdv Gábor
Bocs hogy csak ma válaszoltam, eddig nem láttam a kérdésed!
gfancsi
Yellow fire
 
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2011.01.11. 00:23

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.03.20. 00:29

TheOry írta:Nem fogok! Nagyobb nano lesz mint amit akrtam, de nem baj:)
Egy asztalra akarom rakni megnézem hogy kibirja e(ráállok, az majdnem 80kg), vagy csinálok hozzá szekrényt.

80 liter már csak nagy jóindulattal nevezhető "nano"-nak :D
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: gfancsi » 2011.03.20. 00:37

a kék fény a cocconnál nem uv, simán kék led
dizájn, éjjel sem zavaró, garnéláknak elég a matatáshoz
gfancsi
Yellow fire
 
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2011.01.11. 00:23

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.03.20. 00:40

TheOry írta:Na akkor sztem ez lesz. Végre:)
bár kicsit húzósnak tünik egy "kis" akiért 70e ftot kiadni, plusz a talaj, növény, dekor, állatkák. De nem baj! Köszi a segítséget mindenkitől, főleg tőled Gabo!

Lehet hogy nem pont a fás lesz, ha hazaértem rakok fel linket hogy még milyenre gondoltam.


Én a helyedben még nem ugranék fejest rögtön ebbe a szettbe. Lehet, ha darabonként vennéd meg akvárium,világítás,szűrés stb. árban jobban járnál. Sőt én személy szerint a gyári szettektől óva intelek, én is megjártam már, igaz nem Sera...
Mondjuk én az a típusú ember vagyok, aki egyvalamit 5x átgondol, de ha Te ezt szeretnéd, akkor csak sok sikert kívánok, és a tapasztalataidat oszd meg majd velünk ;)
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: TheOry » 2011.03.20. 07:23

gfancsi írta:
2 féle van nekem, ebben egy gyári fekete toldható cső, sajnos a nevét nem tudom, mert átlátszó nejlonban vettem 1 éve név nélkül Pesten. nagyon egyszerű 3 db 7cm-es cső 4-4 lukkal oldalt, egymásba csúsznak a csövek szépen, és az utolsó cső le van dugózva a végén. Ez azért jó mert rá tudtam rakni a toldáshoz egy könyököt és így befordulni vele a falnál.


A másikat magam gyártottam/barkácsoltam 10mm-es 'Hobby' nevű zöld csőből, méterre kapni a szűrőkhöz, stb
/ezt gáz fölött lehet hajlítani/. Fekete azért elegánsabb és szebb.
Forró szöggel csináltam rá pár lukat különböző irányokba és jó hosszú csövet hagytam a végén mert ezt nem dugóztam le.

Ledugózva teljesen másképp működne, mert akkor a kis lukaknál nem esőztet hanem spriccel.
Kinek melyik jön be jobban. Nekem így tűnt jobbnak mert jobban fodrozza a felszínt, így hogy a cső végén erősebb az áramlás, de azért a sok luk miatt mégis csökkent ..

Üdv Gábor
Bocs hogy csak ma válaszoltam, eddig nem láttam a kérdésed!



és ezt arra dugtad rá, ahol visszapumpálja a vízet? mivel rögzítetted az akihoz?
TheOry
CRS C
 
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2011.03.15. 10:53

Re: Nano akvárium indításban segítség nekem is

HozzászólásSzerző: TheOry » 2011.03.20. 07:23

Frettner írta:
TheOry írta:Nem fogok! Nagyobb nano lesz mint amit akrtam, de nem baj:)
Egy asztalra akarom rakni megnézem hogy kibirja e(ráállok, az majdnem 80kg), vagy csinálok hozzá szekrényt.

80 liter már csak nagy jóindulattal nevezhető "nano"-nak :D



csak 60 l :)
TheOry
CRS C
 
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2011.03.15. 10:53

ElőzőKövetkező

Vissza: Első lépések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron