Amasonia vagy Akadama?

Az akvárium talajával kapcsolatos témák

Re: Amasonia vagy Akadama?

HozzászólásSzerző: gordiusz » 2011.03.14. 12:14

Na ezt akkor alaposan körül kell még járni. Ha lesz időm, asszem szerdán kimegyek az üzletbe egy kis eszmecserére. ;)
Statikai okokból kell a nagy akit kirámolnom, és ha már így alakul, aljzatot is szeretnék benne cserélni. Mindenképpen feketét és apró szemcséset szeretnék. De ebben az akiban a növényeken kívül tíz darab kifejlett diszkosz is lakik, akiket egy-két napnál tovább nem tudok "tárolni". A víz kétharmadát vissza tudom tölteni és ott van a külső szűrő érintetlen baci kultúrája is, ú.h. ez nem gond, viszont a kicserélt talajnak is fontos szerepe lesz.
Üdv: Gordiusz

A garnélát szeretem ezért meg nem eszem.
Avatar
gordiusz
Hinomaru
 
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2011.01.31. 17:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Amasonia vagy Akadama?

HozzászólásSzerző: Geris » 2011.03.14. 12:47

viktorlantos írta:Fontos, hogy megfelelően használd az aljzatot. Azaz, nem mossuk használat előtt, és az első 2 hétben gyakori (akár napi) vízcseréket kell csinálni.
Erre az időszakra használhatsz aktív szenet. Később ki lehet venni. 3. 4. hétben lehet ritkítani a vízcseréket és 1 hónapos korától már elég csak a normál vízcserét megejteni.

A sárgás szín sokmindentől lehet. Tápozástól, dekorációtól, rossz áramoltatástól (felvered az agyag port), nem megfelelő vízcseréktől stb stb.

Nem tápozok, nincs benne semmi dekor, igaz a napi vízcserék elmaradtak, nem tartottam fontosnak mivel nincs benne semmi élőlény, növény sem volt az eslő 2-3 hétben. Talán még meg kell ejteni néhány vízcserét...
Geris
Új tag
 
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2010.11.15. 22:57

Re: Amasonia vagy Akadama?

HozzászólásSzerző: gordiusz » 2011.03.14. 13:24

Geris írta: még mindig nagyon sárga a víz és vízcsere után hamar visszasárgul. Aktív szén is van az akiban pedig.

Ha a szén ellenére besárgul a vized, az azt mutatja, hogy a szén már telítődött, cserélni kellene.
Üdv: Gordiusz

A garnélát szeretem ezért meg nem eszem.
Avatar
gordiusz
Hinomaru
 
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2011.01.31. 17:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Amasonia vagy Akadama?

HozzászólásSzerző: viktorlantos » 2011.03.14. 13:42

Illetve ha a kertészeknél és a modern növényes akiknál megszokott full szintelen vizet szeretnél, érdemes valami víz polírozó cuccot használni, mint a Purigen.
Nem mindenkinek fontos ez, de ha ez a cél, akkor kénytelen vagy kémiai tisztítást alkalmazni.
viktorlantos
Hinomaru
 
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.08.21. 18:09
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Amasonia vagy Akadama?

HozzászólásSzerző: Geris » 2011.03.14. 21:09

viktorlantos írta:Illetve ha a kertészeknél és a modern növényes akiknál megszokott full szintelen vizet szeretnél, érdemes valami víz polírozó cuccot használni, mint a Purigen.
Nem mindenkinek fontos ez, de ha ez a cél, akkor kénytelen vagy kémiai tisztítást alkalmazni.

Teljesen garnis szempontból szempontból kérdezem, a növényesben nálam is kristálytiszta a víz:) Engem nem zavar a barnaság/sárgaság. A garnik is preferálják, a tőzeggel levéllel barnított vizet, de ez nem ugyanaz a kategória gondolom. Még 1-2 vizcserét megcsinálok...
Geris
Új tag
 
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2010.11.15. 22:57

Re: Amasonia vagy Akadama?

HozzászólásSzerző: Geris » 2011.04.11. 20:32

Még egy adag friss aktívszén és még 2 nagy vízcsere segített. Most indítottam egy új garnisat, ugyanazzal az amazonia-val és koránt sem olyan sárgás poros a víz. Valamit elronthattam a múltkor (volt pár centi víz az akiban és úgy zúdítottam rá a talajt, ezek szerint ez ennyit jelent).
Geris
Új tag
 
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2010.11.15. 22:57

Re: Amasonia vagy Akadama?

HozzászólásSzerző: viktorlantos » 2011.04.12. 19:26

Geris írta:Még egy adag friss aktívszén és még 2 nagy vízcsere segített. Most indítottam egy új garnisat, ugyanazzal az amazonia-val és koránt sem olyan sárgás poros a víz. Valamit elronthattam a múltkor (volt pár centi víz az akiban és úgy zúdítottam rá a talajt, ezek szerint ez ennyit jelent).


Nagyon kell vigyázni a feltöltéssel, de ez a legtöbb agyagos talajra igaz, ami nem előmosott.
viktorlantos
Hinomaru
 
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.08.21. 18:09
Tartózkodási hely: Budapest

Előző

Vissza: Talaj

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég