Ceratopteris thalictroides

Növényekkel, mohákkal kapcsolatos témák

Ceratopteris thalictroides

HozzászólásSzerző: peti44 » 2010.08.30. 21:31

Az általam tartott növények közül a legigénytelenebb és leggyorsabban növekedő növény a Ceratopteris thalictroides. Hogy ezért szeretni kell vagy utálni? Ezt mindenki döntse el maga. Én az utóbbira voksolok. :) Igénytelensége miatt garnélás akváriumokba is ajánlom!

Kép

Az első növényes akváriumomban én is tartottam ilyen növényt. Benőtte az egész akváriumot, elvette a fényt az előtéri növényektől, belenőtt a rotala bokorba és így az szépen kipusztult… Hát ezért nem szeretem. :) Talán a sokak által nem túl kedvelt ricciához tudnám hasonlítani.

Azt se bánja, ha az akváriumon belül már nincs elég hely. :)

Kép

De amúgy ez egy nagyon szép növény és sok, szebbnél szebb akváriumban megtalálhatjuk. Zellerhez hasonló egyedi levelei izgalmassá varázsolnak minden akváriumot.

Oliver Knott akváriuma
Kép

Jorgen Ravn akváriuma
Kép

Ez a növény a Pteridaceae család tagja és a trópusokról származik.

Kép
Atherton fennsík, Queensland, Tanetahi képe
Kép
Atherton fennsík, Queensland, Tanetahi képe

Az interneten fellelhető információk szerint sok fény kell neki, de a 25 literes low-tech akváriumomban is teljesen jól megvolt, ahol nincs erős megvilágítás, tehát az én tapasztalataim szerint fény szempontból is teljesen igénytelen, tehát garnélás akváriumokba teljesen ideális növény.

Kép

A vízparaméterekre sem kényes.

Hőmérséklet: 20-30 °C
Vízkeménység: nagyon lágy-nagyon kemény
pH tolerancia: 5-9

Nagyon gyorsan, nagyon nagyra tud nőni, tehát ha nem akarjuk, hogy előtéri növényeinktől elvegye a fényt, akkor kb hetente nyírni kell.

Kép

A levágott leveleket el lehet ültetni, és azok hamar meggyökereznek.

Hozzám hasonló lusta kertészeknek nem ajánlom! :)
peti44
Red cherry
 
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010.08.22. 15:24

Re: Ceratopteris thalictroides

HozzászólásSzerző: Fred » 2010.08.30. 22:49

Ez most a sokak által ismert és közkedvelt vízipetrezselyem? Ha igen: Nekem is van, bár sejtettem hogy nem sárga az eredeti színe :S :D, sajnos én egy elég ütött-kopott darabot kaptam és hát nem volt valami szép látvány, de betettem egy jól megvilágított 20 lityósba, azóta ha jól látom szépen kezdi összeszedni magát. Meglátjuk mi lesz a vége, ha igazán szépet szeretnék akkor jól meg kéne metszenem, de félek ebbe belepusztulna így hát hagyom megerősödni.
Kép
Fred
CRS C
 
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2010.08.30. 14:25

Re: Ceratopteris thalictroides

HozzászólásSzerző: peti44 » 2010.08.31. 10:42

Fred írta:Ez most a sokak által ismert és közkedvelt vízipetrezselyem?

A növények magyar neveit annyira nem ismerem, de szerintem Te a hasonlóan igénytelen Hygrophila difformis-ra gondolsz.

Hygrophila difformis
Kép

Ceratopteris thalictroides
Kép
peti44
Red cherry
 
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010.08.22. 15:24

Re: Ceratopteris thalictroides

HozzászólásSzerző: Moszat » 2010.11.18. 21:56

Ennek a növénynek van valami titka, amit én sose tudtam megfejteni. Elvileg igénytelen. Gyakorlatilag nem tudom életben tartani, miközben a kérdéses akváriumban szépen nő a Rotala,a Pogostemon és a Bacopa is, tehát semmiképpen se fényszegény. A Hygrophilát száműztem mert túl gyorsan nőtt az akváriumhoz képest. A Ceratopteris, szép magyar nevén sallangos vízipáfrány meg csak az akvárium legfényesebb pontjain maradt meg és ott is csak vegetált.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest


Vissza: Növények

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég