Pusztulnak a halaim

Társítás és minden, ami a halakkal kapcsolatos

Pusztulnak a halaim

HozzászólásSzerző: Dorinda41 » 2011.03.11. 18:56

Sziasztok,

Alig 4 hete, hogy garnélákat telepítettem az addig kitűnóen működő akváriumomba. Miután szerettem volna nekik nyugalmat biztosítani, kitelepítettem belőle a guppikat, márnákat, botiát és páncélos harcsát. A maradék békés neon és egy nagy anci mellé társítottam még pár frissen beszerzett törpe és brigitte razbórát, valamint neonokat. Növényként került az aksiba úszó májmoha, karácsonymoha, gömbmoha, piros süllőhínár. Eddig nem is volt probléma, most viszont beütött a krach, egy szem neon kivételével két nap alatt az összes hal elpusztult. Elkezdtek remegni, azán felfordultak és elpusztultak. Semmi előzménye nem volt. Ettek, úszkáltak. A garnéláimnak viszont kutya baja. Szépen nevelgetik a petéiket, legelésznek, úszkálnak. Most persze aggódom értük, hogy nehogy ők is egyik napról a másikra pusztulni kezdjenek. A víz minősége jó. A csigák, az anci, a garnélák élnek és virulnak.
A kitelepített halaknak kutyabaja, vígan élnek egy másik aksiban.
Mit nézzek? Merjek újabb halakat telepíteni? 5 éve megy az aksi, soha ilyen gondom nem volt. A halaim folyamatosan szaporodtak, elhullani csak a hal életkor utolsó határán hullottak el. A másik aksi is tökéletesen megy, ott minden halunk virul.
Ötlet? Tanács?
Dorinda41
Új tag
 
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2011.02.27. 08:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pusztulnak a halaim

HozzászólásSzerző: gordiusz » 2011.03.11. 19:09

Azt biztosan Te is tudod, hogy az újonnan beszerzett állatokat karanténozni kell(ene). Legtöbbször nincs semmi baj, de sose lehessen tudni. Úgy látszik, valami halkórságot sikerült behurcolnod - reménykedj, hogy fajspecifikus és a garnéláidnak nem lesz bajuk. Viszont a még életben levő halaidat egy jó ideig nem árt fertőzöttként kezelni. Azaz semmilyen kapcsolat ne legyen a másik akváriummal, különösen az eszközökre figyelj, ne használj közös eszközt semmit, vödröt, leszívócsövet se! Új halakat semmiképp nem tennék be legalább két hónapig és azután is csak akkor, ha előtte karanténozva voltak és egészségesenek bizonyultak. A vízinövényekkel és a csigákkal is lehet sajnos jó kis nyavalyákat behurcolni, nekik sem árt a karantén ill. a fertőtlenítés.
Remélem azért nem megy el a kedved és sok sikert a továbbiakhoz!
Üdv: Gordiusz

A garnélát szeretem ezért meg nem eszem.
Avatar
gordiusz
Hinomaru
 
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2011.01.31. 17:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pusztulnak a halaim

HozzászólásSzerző: Dorinda41 » 2011.03.11. 19:26

Karanténozva voltak 2 hétig, semmi gond nem volt velük, úgy kerültek az aksiba. Viszont most tényleg hagyom legalább 2 hónapig pihenni halak nélkül és reménykedem, hogy a garnijaim túlélik ezt az egészet. Én is a növényekre tippeltem, azt vettem ismeretlen helyen. Nagy tanulság, hogy sose többet.
Dorinda41
Új tag
 
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2011.02.27. 08:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pusztulnak a halaim

HozzászólásSzerző: gordiusz » 2011.03.11. 21:50

Igen, sajnos van egy csomó betegség, aminek jóval hosszabb a lappangási ideje, ezért nem elég a két hét. :(
Üdv: Gordiusz

A garnélát szeretem ezért meg nem eszem.
Avatar
gordiusz
Hinomaru
 
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2011.01.31. 17:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pusztulnak a halaim

HozzászólásSzerző: Dorinda41 » 2011.03.18. 22:45

Megszülettek az első kis garnéláim. Egyenlőre 3-at fedeztem fel az üvegen. Van bent egy red moor fám, ami szintén nem régen van bent és elkezdett penészedni. Azt olvastam, hogy kb 2 hét, míg leáll, a csigák pedig rendszeresen tisztítják. A kis garnijaimnak ugye nem fog megártani, ha esetleg odakeverednek? Egyenlőre azon az üvegen legelésznek, ami mellé egy komplett őserdőt telepítettem a garniknak. A fa közelében sem láttam őket eddig. van valakinek ezel kapcsolatban valami tapasztalata? Kell valamit csinálnom a kis garnik védelmében? Előre is köszi a segítséget.
Dorinda41
Új tag
 
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2011.02.27. 08:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pusztulnak a halaim

HozzászólásSzerző: dobti » 2011.03.31. 19:49

Dorinda41 írta:Megszülettek az első kis garnéláim. Egyenlőre 3-at fedeztem fel az üvegen. Van bent egy red moor fám, ami szintén nem régen van bent és elkezdett penészedni. Azt olvastam, hogy kb 2 hét, míg leáll, a csigák pedig rendszeresen tisztítják. A kis garnijaimnak ugye nem fog megártani, ha esetleg odakeverednek? Egyenlőre azon az üvegen legelésznek, ami mellé egy komplett őserdőt telepítettem a garniknak. A fa közelében sem láttam őket eddig. van valakinek ezel kapcsolatban valami tapasztalata? Kell valamit csinálnom a kis garnik védelmében? Előre is köszi a segítséget.


Szia!

Ne aggódj, a garniknak nem lesz semmi baja, sőt meg is eszegetik ezeket a penész, illetve nyálkaszerű képződményeket. ;)
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Pusztulnak a halaim

HozzászólásSzerző: Levinen » 2011.03.31. 23:16

Dorinda41 írta:Megszülettek az első kis garnéláim. Egyenlőre 3-at fedeztem fel az üvegen. Van bent egy red moor fám, ami szintén nem régen van bent és elkezdett penészedni. Azt olvastam, hogy kb 2 hét, míg leáll, a csigák pedig rendszeresen tisztítják. A kis garnijaimnak ugye nem fog megártani, ha esetleg odakeverednek? Egyenlőre azon az üvegen legelésznek, ami mellé egy komplett őserdőt telepítettem a garniknak. A fa közelében sem láttam őket eddig. van valakinek ezel kapcsolatban valami tapasztalata? Kell valamit csinálnom a kis garnik védelmében? Előre is köszi a segítséget.


Ahogy Dobti is írta, nem kell tartanod ilyen problémától. Semmilyen negatív hatással nincs az élővilágra ez a nyálkás képződmény, max. az szépérzékedre. ;) Nyugodtan lepiszkálhatod ahonnan tudod és a vízcsere alkalmával is leszívhatod. A maradékról a lakók gondoskodni fognak! ;)
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Pusztulnak a halaim

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.10.31. 20:54

Kép
Szerintetek mi a baja ennek a szerencsétlennek? Látszólag él és virul, viszont úgy néz ki, mintha már pár napja megdöglött volna. Hülye voltam, és alaposabb szemle nélkül elvittem a gyári zacskóban a frissen érkezett rendelt halakat, és ilyen állapotban került elő mind a három. Ennek itt a farka is le van rohadva, meg van rajta ez a hülye foltos pigmenthiány, és az egész hal árnyalata kettővel világosabb mint kéne.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pusztulnak a halaim

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.10.31. 21:24

Úszórothadás.....a cikk szerint segíthet a SERA baktopur, a Parakill és az Aquafuran együttes alkalmazása
Baktopurt tudok adni.....ne vegyél.

http://akvarisztika.info/index.php/halb ... hadas.html
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/


Vissza: Halak

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég