Motoros belső szűrő

A szűrőkkel, szűréssel kapcsolatos témák

Re: Motoros belső szűrő

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.03.11. 11:38

Lenne egy gyors kérdésem!Elég ez egy 54literes akihoz?Adatok szerint igen,de mint tudjuk a puding próbája az evés!
AQUAEL Turbo filter 350
Kép
Most akciós és a cimbora Szegeden van és meg is tudná venni!
Ez garni barátabb mint a mostani eheim pick up 2008 -as.Köszönöm
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Motoros belső szűrő

HozzászólásSzerző: Levinen » 2011.03.11. 12:25

Szia

Egy garnélás, 54-es akváriumba elégnek kell lennie. A szivacsszűrőkhöz viszonyítva nagyobb a teljesítmény, ez mindenképp előny. Viszont a biológiai töltetet nem kell komolyan venni, mert az az akvárium méretéhez képest szinte elhanyagolható. Összességében szerintem megfelelő, bár az Aquael márka nem a minőségről szól, így hosszú távon ne számolj vele. Good luck! ;)
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Motoros belső szűrő

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.03.11. 12:34

Az aquelt olyan sokan szidják. Nekem van 3 darab fan mini típusú példányom, legalább 5 éve folyamatosan működnek. Az alacsony árukhoz képest szerintem nem rossz. Ha gazdag lennék, akkor én se ilyet vennék, de csak mert elhiszem a nálam okosabbaknak, hogy a nevesebb márkák jobbak és megbízhatóbbak. A gyakorlatban még nem volt velük gond.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Motoros belső szűrő

HozzászólásSzerző: gordiusz » 2011.03.11. 12:39

Csatlakozok Moszathoz.
Nálunk van olyan Aquael, ami közel tíz éve megy folyamatosan. Még semmi gond nem volt vele, cserélve sem volt rajta semmi, halkan és szépen teszi a dolgát. :D Lehet, hogy ez a kivétel, nem tudom...
Üdv: Gordiusz

A garnélát szeretem ezért meg nem eszem.
Avatar
gordiusz
Hinomaru
 
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2011.01.31. 17:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Motoros belső szűrő

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.03.11. 12:57

Köszönöm.Megoldódott.Elfogyott! :lol:
Marad ez:Atman AT-200 powerhead:
így néz ki csak kisebb a szivacs rajta 10x10x16vagy 20cm,nekem lehet elég a rövidebb.
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Motoros belső szűrő

HozzászólásSzerző: ata7 » 2011.03.11. 16:20

Nekem ilyenek vannak a 30 literesekbe,de sztem 54 literre ez kevés,ennél egy számmal nagyobb kell.De ha jól emlékszem akkor ezt már többször leírtam itt.Persze ha minden nap mosod a szivacsot akkor biztosan elég,de akkor meg mit ér ?
ata7
CRS S
 
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2010.08.15. 20:37

Re: Motoros belső szűrő

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.03.11. 16:56

ata7 írta:Nekem ilyenek vannak a 30 literesekbe,de sztem 54 literre ez kevés,ennél egy számmal nagyobb kell.De ha jól emlékszem akkor ezt már többször leírtam itt.Persze ha minden nap mosod a szivacsot akkor biztosan elég,de akkor meg mit ér ?

Tudom hogy írtad ,de az eggyel nagyobb modell,meg már nagyon nagy vihart kavarna.Lehet gyűjtök egy külsőre(vagy matten vagy atman powehead),addig meg marad a 2008 eheim.Viszont abba meg akármilyen sűrü szivacsot perlont rakok bele az apró lebegő szemcséket nem szűri meg!Ha kikapcsolom akkor látom hogy nem tökéletes,látszanak a lebegő koszok.Köszi a tanácsokat!
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Motoros belső szűrő

HozzászólásSzerző: sdani » 2011.03.11. 17:21

Helo!

Lehet hogy hülyeséget csináltam, ma vettem egy új szűrőt az 54 literes akváriumomba. Amit vettem az egy JBL CrystalProfi i80-as. Sürgősen kellett vennem, nagyon mélyen nem tudtam utánajárni.
Be is üzemeltem előbb, de nem merem bedugva hagyni nagyon erősnek tűnik. Lehet hogy az előző szűrőm volt túl gyenge, és csak ahhoz képest ilyen erős.. de most a halaimnak egyfolytában kell úszniuk hogy egy helyben maradhassanak, a növényeim meg csak lobognak:) nem hiszem hogy ez megfelelő lenne a halaimnak és a garnéláimnak.
vagy vajon valahogy lehet tompítani?
sdani
Yellow fire
 
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2011.03.03. 13:28

Re: Motoros belső szűrő

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.03.11. 17:31

sdani írta:Helo!

Lehet hogy hülyeséget csináltam, ma vettem egy új szűrőt az 54 literes akváriumomba. Amit vettem az egy JBL CrystalProfi i80-as. Sürgősen kellett vennem, nagyon mélyen nem tudtam utánajárni.
Be is üzemeltem előbb, de nem merem bedugva hagyni nagyon erősnek tűnik. Lehet hogy az előző szűrőm volt túl gyenge, és csak ahhoz képest ilyen erős.. de most a halaimnak egyfolytában kell úszniuk hogy egy helyben maradhassanak, a növényeim meg csak lobognak:) nem hiszem hogy ez megfelelő lenne a halaimnak és a garnéláimnak.
vagy vajon valahogy lehet tompítani?

Úh!Néztem én is ,biztosan jó ,de nem olcsó.Ez még erősebb mint az eheim 2008-asom,lehet az egyel kisebb is elég lett volna neked.Én most sűrübb szerkezetü szivaccsal használom az enyémet(ugyan ez a gondom),jól ráfordítva a hátfalra,de megoldás lehet még a perlonvattával való kitömés.Legalább az egyik rekeszét tömd ki.
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Motoros belső szűrő

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.03.11. 17:33

ha jól tudom van rajta erősség szabályzó a tetején a kivezetés fölött.
Próbáld úgy állítani hogy jó legyen!
amúgy 1-2 hónap tömődés után természetesen is gyengülni fog a teljesítmény.

másegyébről nem tudok nyilatkozni (méret jó-e, megfelelő-e, ilyesmi.)
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

ElőzőKövetkező

Vissza: Szűrés

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég