Törpe tarisznyarák

Cherax, Cambarellus, Geosesarma és minden más, rákokkal kapcsolatos témák

Törpe tarisznyarák

HozzászólásSzerző: Benyto » 2011.01.30. 01:20

Tapasztalatokat várok tartással kapcsolatban.Képeket is csatolhattok. :)
Benyto
Új tag
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2011.01.30. 01:18

Re: Törpe tarisznyarák

HozzászólásSzerző: Killer81 » 2011.02.17. 20:36

Üdv.
Nekem volt körülbelül másfél évig.
Viszonylag hirtelen felindulásból vásároltam kettőt. (1250Ft / db)
Akkorák voltak mikor megvettem lábaival együtt, mint egy közepes méretű dió.
Az eladó azt mondta kifejlettek és már nem nőnek nagyobbra. Tévedett.
A garnélás akváriumba tettem őket. Elég idétlen jószágok. Elkapni semmit nem tudnak (anci, red cherry) és viszonylag félénkek.
Az asszonyt 1 másodperc alatt gyorsították 100-ra mikor kitettem mellé a francia ágyra.
Körülbelül még 3x akkorára nőttek. Ha összehúzott lábakkal egy tojásban elférne.
Nálam úgy másfél havonta vedlettek. Ilyenkor látványosan lelassulnak és 1-2 napig valahova megpróbálnak elbújni.
Bármit megesznek.
Az egyik vedlésnél a nőstény kapott az alkalmon és elkapta a kiszolgáltatott hímet. Szétkapta mire észrevettem.
Erre vigyázni kell. Biztosítani kell nekik lehetőséget, hogy kimásszanak a szárazra lehetőleg napozási lehetőséggel.
Sokat ejtőznek a szárazon és közben mosdanak. Elvileg kopoltyús, de fontos hogy felszínre tudjon mászni.
A szárazföldön úgy lélegzik, hogy van a testében egy kis kamra amit félig tölt vízzel és ezt forgatva levegővel oxigént von ki belőle.
Míg ki nem szárad, avval húzza ki. "A visszbűl veszi ki az oxigént."
A tarisznyarákok hírhedt szökőművészek. Ez a törpékre is igaz.
Ez lett az enyém vége is. Kiment a szűrő tetejére, onnan átcsimpaszkodott az üvegtető réséhez.
Ott addig edzett míg ki nem kapaszkodott az üvegtető fölé, majd megkereste a világítás kábel kivezető vágatát.
Nagy tehetséggel kibújt rajta és mögé esett az aksinak a fal és az üveg közé.
Onnan viszont elfogyott az ötlete.
2-3 nap múlva feltűnt, hogy nem látom az akváriumban. Logikusan rögtön mögé néztem.
Kifogyott a légzőkészüléke. :(
Béke poraira.
Élt nálam úgy másfél évet. Jó fej volt.
Itt egy kép róla.
Kép
Killer81
Hinomaru
 
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.12.19. 19:09

Re: Törpe tarisznyarák

HozzászólásSzerző: Benyto » 2011.02.18. 22:37

Tyűűű. Köszi a választ. Én is már egyből kettőt cseréltem el. De mostanában csak egyet látok állandóan. Nem tudom, hogy mászhatott ki. De még nem is látom sehol a szobában :shock:
Benyto
Új tag
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2011.01.30. 01:18

Re: Törpe tarisznyarák

HozzászólásSzerző: Killer81 » 2011.02.22. 08:40

Ha az akváriumban nincs, akkor annak reszeltek azóta.
Erről jut eszembe.
Tavaly nyáron voltunk családostól a nyíregyházi vadasparkba és nyílt ott egy ilyen nagy trópusi ház.
Ahogy beléptünk a területére kialakult egy kis torlódás. Pár percig várni kellett, hogy haladjon a nép.
Ott vettem észre, hogy a dekorációnak kiállított porban fekvő ősmadár csontváz mögött egy csomó kicsi tarisznya rák
leskelődik a vizes homokban. Az épületben időnként beindul egy párásító esőztető berendezés a trópusi növények és a
fauna megőrzése végett. Ez folyamatosan pótolja nekik a vizet és ők élik világukat.
Hozzáteszem 100% hogy nem szándékosan tették őket oda, mivel kézzel össze lehetne őket szedni.
Ők megléptek valahonnan és megtalálták az ideális közeget az életükhhöz. :P
Azt hiszem erre mondják, hogy "az élet utat tör magának".
Killer81
Hinomaru
 
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.12.19. 19:09

Re: Törpe tarisznyarák

HozzászólásSzerző: Benyto » 2011.02.23. 17:58

Én még erről nem is hallottam, hogy a nyíregyházi állatkertben vannak ilyen rákok. Pedig én is itt élek, már 16 éve. Kerestem mindenhol az eltűnt rákot, de nem találtam úgy, hogy lemondtam róla. De mostanában a háttéren üldögél, a vízből kilógva. Ő is elszökött volna, ha azon a részen ahol van a lyukat nem "fedem" be. Aranyosak amikor esznek :lol:
Benyto
Új tag
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2011.01.30. 01:18

Re: Törpe tarisznyarák

HozzászólásSzerző: Killer81 » 2011.03.27. 10:15

Ezt a képet még akkoriban készítettem, mikor volt törpe tarisznya rákom.
Egészen jól sikerült, ezért gondoltam megosztom veletek.
Kép
Killer81
Hinomaru
 
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.12.19. 19:09

Re: Törpe tarisznyarák

HozzászólásSzerző: egridede » 2012.06.04. 14:44

Milyen paraméterek között lehet őket tartani?
egridede
Red cherry
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011.04.03. 21:58
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Törpe tarisznyarák

HozzászólásSzerző: niki » 2012.12.18. 19:14

Sziasztok! Tudnátok Nekem abban segíteni, hogy 3 napja vettem egy baby tarisznyarékot. Kb akkora lehet mint egy 100Ft-os :D . Szépen megcsináltam a kis helyét, ahogy azt kell, de egy dologra nem kaptam választ. Milyen gyakran szükséges a vízét cserélni és hogy fontos-e a szürő? Én azt gondolnám, hogy még ő maga is olyan picike így a víze is, hogy nem olyan sürün kell, talán a szürő sem kell még, de lehet én tévedem és azt a rákocska bánja majd. Köszönöm a választ bárkinek is! :)
niki
Új tag
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012.12.18. 18:55

Re: Törpe tarisznyarák

HozzászólásSzerző: Norman » 2013.05.09. 16:53

Sziasztok!

Elvileg hozzám kerül egy példány ezen fajból és a legjobbakat szeretném neki.

A tervezett terrárium kondíciói:

30x30x30 27l kb.5-10cm-es vízmélységgel,homok aljzattal,és kimászónak egy nagyobb lávakő.26-28fokon tervezem tartani egy direkt nano-ba szánt belső szűrővel.
A kérdésem a következő lenne:a tapasztalatok szerint szüksége van-e búvóhelyre,illetve milyen legyen a napozó lámpája?Elég egy sima spot vagy speciális uv-s szükséges.
A vízét sóznám,egyelőre ez még kérdéses,hogy milyen arányban.Volt brakkvízes akváriumom régen,ott egy evőkanál/10liter víz volt az ideális.

Köszönöm előre is!
Kép
Avatar
Norman
CRS C
 
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2011.10.11. 12:19

Re: Törpe tarisznyarák

HozzászólásSzerző: Pandion » 2013.11.28. 10:58

Szia!

Érdekelne, hogy mi lett a tarisznyarákkal. Megvan még? Vannak tapasztalatok?

Köszi

Norman írta:Sziasztok!

Elvileg hozzám kerül egy példány ezen fajból és a legjobbakat szeretném neki.

A tervezett terrárium kondíciói:

30x30x30 27l kb.5-10cm-es vízmélységgel,homok aljzattal,és kimászónak egy nagyobb lávakő.26-28fokon tervezem tartani egy direkt nano-ba szánt belső szűrővel.
A kérdésem a következő lenne:a tapasztalatok szerint szüksége van-e búvóhelyre,illetve milyen legyen a napozó lámpája?Elég egy sima spot vagy speciális uv-s szükséges.
A vízét sóznám,egyelőre ez még kérdéses,hogy milyen arányban.Volt brakkvízes akváriumom régen,ott egy evőkanál/10liter víz volt az ideális.

Köszönöm előre is!
Pandion
Red cherry
 
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2013.11.22. 16:34
Tartózkodási hely: Budapest

Következő

Vissza: Rákok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron