Aquatic Natire Pro-Soil

Az akvárium talajával kapcsolatos témák

Aquatic Natire Pro-Soil

HozzászólásSzerző: Dzsolo » 2010.09.16. 12:50

Tegnap jártam egy üzletben ahol a garnélák alatt ilyen talaj volt, és iszonyatosan jól mutattak rajta, ha jól rémlik Neocaridina Heteropoda, Neocaridina Heteropoda „Yellow Fire” és Caridina sp. Bee garnéla alatt láttam, talán az ára kicsit drágább csak mint az Akadamanak, ennek 850Ft literje, arra gondoltam ha ezt nem kell 1.5 évente kidobni akkor talán jobban megérné, valaki használ esetleg ilyet? Csak össze kellene honi már valami rendes garnélás akváriumot :roll:
Avatar
Dzsolo
Mosura
 
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2010.08.23. 14:44
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aquatic Natire Pro-Soil

HozzászólásSzerző: smokie » 2010.09.24. 21:46

Nálam az Aquatic Nature Shrimp-Soil van a garnisban. Nem tudom, hogy ez mennyire tér el az általad említett talajtól. Igaz, hogy csak egy hónapja használom,de eddig nagyon megvagyok vele elégedve. Nem tudom, hogy ennek köszönhető, de az akvárium indítás után 2 héttel a víz teljesen beállt. Nálam CRS és Tigrisek alatt van az aksiban. A CRSek csak úgy világítanak a talajon, viszont a tigriseket szinte észre se lehet venni :( , ők inkább valamilyen világos talajon mutatnának.
smokie
Hinomaru
 
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2010.08.26. 02:08
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Aquatic Natire Pro-Soil

HozzászólásSzerző: Dzsolo » 2010.09.25. 12:32

smokie írta:Nálam az Aquatic Nature Shrimp-Soil van a garnisban. Nem tudom, hogy ez mennyire tér el az általad említett talajtól. Igaz, hogy csak egy hónapja használom,de eddig nagyon megvagyok vele elégedve. Nem tudom, hogy ennek köszönhető, de az akvárium indítás után 2 héttel a víz teljesen beállt. Nálam CRS és Tigrisek alatt van az aksiban. A CRSek csak úgy világítanak a talajon, viszont a tigriseket szinte észre se lehet venni :( , ők inkább valamilyen világos talajon mutatnának.


csak annyiban külömbözik , hogy az általad emlitett talaj apróbb gömbökből áll.
Avatar
Dzsolo
Mosura
 
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2010.08.23. 14:44
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aquatic Natire Pro-Soil

HozzászólásSzerző: taksoft » 2010.10.06. 13:56

Akkor ennél a talajnál nem csináltátok a 4 héten keresztül minden másnap vízcsere metódust? Csak a pH és Gh változtató hatása, meg az esetleges nitrát miatt.
A leírása mosás nélküli berakást ír, valóban nem mostátok ki? Én kimostam nagyjából, iszonyú kosz jött ki belõle, kb. mint az akadama-ból. Kicsit talán hamarabb letisztult, de az elsõ 3 öblítésre szinte ugyanaz volt, csak nem vörös, hanem szinte fekete volt a víz, amit leöntöttem, és bizonytalan cuccok is úsztak a tetején.
Most áztatom egy kicsit, hogy az akváriumban már ne nagyon csökkentse a pH-t és a Gh-t (RC és egyéb neocaridina fajokhoz kerül), és a hétvégén rendezem be az akváriumot vele.
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Aquatic Natire Pro-Soil

HozzászólásSzerző: smokie » 2010.10.06. 15:40

A Shrimp-Soilt egy az egybe beraktam mosás nélkül az akváriumba. Úgy 3-4 nap kellett ahhoz, hogy teljesen letisztuljon a víz, viszont nem volt olyan zavaros mint ahogy írtad.
Mint említettem nem tudom, hogy összetételében különbözik-e a Pro-Soiltól (Dzsolo szerint nem), de én csak az első 2 hétben végeztem 3 naponta vízcserét.

Zoli
smokie
Hinomaru
 
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2010.08.26. 02:08
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Aquatic Natire Pro-Soil

HozzászólásSzerző: taksoft » 2010.10.07. 08:26

Valószínûleg azért volt nekem jóval koszosabb, mert én felkevertem a vödörben, és nem a leírás szerint tettem bele az akváriumba. Igazából fõleg csak áztatni akartam, hogy ne nagyon vigye el a pH és a Gh-t, de a csapról feltöltve a vödröt eléggé koszos lett a víz, és emiatt párszor átöblítettem (kézzel átkevergettem).

Mindegy, most ázik még néhány hétig (részben a vödörben, részben az akváriumban), és utána települnek bele a garnélák. Kíváncsi leszek, a szemcseszerkezete és a színe tetszik, remélem be is válik.
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Aquatic Natire Pro-Soil

HozzászólásSzerző: belaba » 2011.02.02. 20:35

Én is próbálkoztam vele, de én elkövettem azt a hibát, hogy át akartam mosni!Minél jobban mostam annál "kávésabb" színe lett! A medencébe rakás után két nappal is zavaros trutyinak néz ki a víz! Hogyan-is kell ezzel bánni, hogy-is működik? Valaki aki ért hozzá legyen szíves írja meg, de olyan szájba rágósan, hogy értsem! Köszönöm!
belaba
CRS C
 
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2011.01.04. 19:51
Tartózkodási hely: óbuda

Re: Aquatic Natire Pro-Soil

HozzászólásSzerző: Roy » 2011.02.13. 15:16

Még sosem volt aktív talajom ezért egy láma kérdés: Mennyi köll belőle egy 30 literes aksiba? kb.3 liter elég?
Roy
Hinomaru
 
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2011.01.27. 17:06

Re: Aquatic Natire Pro-Soil

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.02.13. 15:59

Roy írta:Még sosem volt aktív talajom ezért egy láma kérdés: Mennyi köll belőle egy 30 literes aksiba? kb.3 liter elég?

Az akvárium méreteitől függ. Kb 3-5 cm vastagon kell minimum.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Aquatic Natire Pro-Soil

HozzászólásSzerző: gordiusz » 2011.02.13. 16:36

Nem tudom, hogy mennyiben különbözik a Ferti Soil a Pro Soiltól. Én a Ferti soil-t raktam be tíz napja egy kis 30 literes garnis akiba. Párszor átöblítettem, tényleg fekete lé jött le róla. A víz két napig volt opálos, azóta kristálytiszta. Ami érdekes, hogy sem a ph sem a gh nem változott ezidő alatt. Elvileg csökkennie kellett volna, de lehet hogy nem olvasta... 8-)
Üdv: Gordiusz

A garnélát szeretem ezért meg nem eszem.
Avatar
gordiusz
Hinomaru
 
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2011.01.31. 17:46
Tartózkodási hely: Budapest

Következő

Vissza: Talaj

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég