Almacsiga

Csigákkal kapcsolatos témák

Almacsiga

HozzászólásSzerző: MissMuss » 2011.01.14. 14:50

Sziasztok!
Szerintetek jelenthet az almacsiga bármiféle veszélyt a kisgarnélákra?
Van két elég termetes (4-5 cm-s) dög a redeknél, és a kisgarnélák ahelyett hogy felnőttek volna, szép lassan eltűntek. :shock: A csigák érkezése előtt nem tapasztaltam ilyet.
Eddig eszembe sem jutott, hogy lehet összefüggés, de most azt olvastam hogy a sok puha zöldség és alga mellett nem vetik meg a hal-és csigaikrákat, illetve az ivadékhalakat /amik még nem úsznak, de szerintem ennek jelentősége, hogy a talajon vannak.../
Elég nagyok, szóval simán el tudom képzelni hogy a talajon csoszmákolva rátespednek 1-1 kisgarnélára és unalmukban felporszívózzák...
Állatoktól emberséget, növényektől türelmet tanulunk.
Avatar
MissMuss
Találkozó résztvevő
 
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2010.10.03. 22:37
Tartózkodási hely: Budapest, IX

Re: Almacsiga

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.01.14. 15:27

hát nemtom, elég lassan mozognak, a kis garniknak meg eléggé ügyesen mozgatják a kis csápjukat így minden bajt időben észlelnek és tovaslusszannak.. konkrét tapasztalatom nincs a párosításról, de külön külön igen. sztem nem ez lehet az ok, de ez az én véleményem. - esetleg egy tesztüzemű befőttesüveg meghozhatná a tutit, 1 kisgarni 1 almacsiga. almacsiga éhes, elmegy vadászni, a kisgarni meg vagy túl éli vagy nem. A tudományért áldozni kell.. :]
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Almacsiga

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.03.07. 22:11

Almacsigám lepetézett,most már másodjára!Az első adagot leszedtem a tető belső oldaláról,ezt már megtartom kiváncsi vagyok mi lesz!Hosszú az 2-4 hét mire kikelnek.Valakinek szaporodtak már?Jó tanács esetleg?
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Almacsiga

HozzászólásSzerző: MissMuss » 2011.03.08. 17:25

Elég könnyű őket szaporítani, csak figyelj hogy mindig párás környezetben legyenek a peték és ne száradjanak ki. Ha kikeltek, bepotyognak a vízbe és onnan már csak etetni kell őket.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Egyébként a korábbi hsz-mra reagálva, immár tapasztalatból: IGEN, az almacsiga simán benyalhatja a kisgarnélákat, és a kisebb csigákat is. Főleg kajálásnál, mikor a tápon tobzódó kisgarnélák nem sok hajlandóságot mutattak az arrébbmenésre, csigakoma odament, és jobb híján garnélástól ette meg a vacsit. Szóval szerintem egy kifejlett állat mindent megeszik, ami a száján befér, és nem megy el, mikor átmászik rajta. Márpedig egy legelésző kisgarnéla, aki megszokja hogy mindenki ide-oda toszigálja, pont ilyen.

(Azért azt is meg kell jegyeznem,hogy nem voltak épp dugig tömött csigák, ugyanis a garnélák kis létszáma és az akvárium szerény méretei miatt nem akartam a túletetést megkockáztatni, nem hajigáltam be fél fej salátákat a két csiga kedvéért. :lol: Szóval nem kell ez alapján levonni egy általános következtetést, hogy az almacsiga garnélát eszik, de megtörténhet. Hátha van akinek még a jövőben hasznos lesz ez az eset)
Állatoktól emberséget, növényektől türelmet tanulunk.
Avatar
MissMuss
Találkozó résztvevő
 
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2010.10.03. 22:37
Tartózkodási hely: Budapest, IX

Re: Almacsiga

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.03.20. 20:48

Alma csiguszok kikeltek!Folyamatosan potyognak a tetőről és az üvegen eszegetnek!Kb 50-60db eddig. :D ,ha megnőnek adok ajándékba bárkinek.Ki kell őket venni vagy maradhatnak bent az akiban?Engem nem zavarnak,neonok egy -kettőt levadásztak mikor bele estek az akiba,pandákat nem érdeklik,a garnik meg figyelgetik őket de nem bántják.Tele van élettel az aki,imádom!
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Almacsiga

HozzászólásSzerző: TZoli » 2011.03.25. 20:54

Sziasztok!

A halas akváriumomban látszólag minden rendben van, a halak jól érzik magukat, a mért értékek megfelelőek, változás nincs. Viszont az almacsigáim 1 hét alatt kipusztultak. Kivétel nélkül mind. Kibujtak a házukból, vagy a halak kirángatták őket nem tudom, de az összes kiürült. Van valami tippetek, hogy mi történhetett? Találkoztatok már ilyesmivel?
Avatar
TZoli
Red cherry
 
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2011.01.07. 21:32
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Almacsiga

HozzászólásSzerző: donban » 2012.08.29. 14:19

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy az almacsiga hatásos az ecsetalga ellen?
donban
Red cherry
 
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.08.27. 14:40
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Almacsiga

HozzászólásSzerző: hviko » 2012.12.09. 22:52

hviko
Új tag
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.12.02. 21:05


Vissza: Csigák

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég