Érdekes élőlények...

Triops, Aegla és minden más élőlény

Érdekes élőlények...

HozzászólásSzerző: jrmitty » 2011.01.05. 20:58

Bocsi ha rossz helyre kerülne, de tuti hogy nem garnélák, az egy "egyéb élőlények" kategóriában is csak a "minden más" az ami leginkább leíró lehet :)
Ha tudtok jobb helyet, tegyétek át a topikot.. köszönöm :)

Szóval.
Mióta garnélás akvárium boldog tulajdonosa vagyok, több új és leginkább meglepő módon eddig sosem látott élőlényekkel is találkozom.
Hogy ennek az-e az oka mert napi 16-20 órát közvetlen mellette ülök és folyamatosan rálátok, vagy tényleg elkerültek eddig, nem tudom.
Halazok már bő évtizede, ha nem több, de hosszas keresés után sem találtam pontosan ezeknek megfelelő lényt. Sorolnám.

- Ami legelőször megjelent az egy, később két darab "féreg". azért hívom így, mert leginkább erre hasonlít, valahol a pióca és a meztelencsiga között félúton.
Fejével kapaszkodik az üvegfalon, teste többi része vergődik, alapból a talajban élt, de csak míg le nem cseréltem a bazaltot Red Bee Sandre, azóta eltűnt.
hossza kb 3 cm, átmérője úgy 1-2mm, barna/sötétbarna. Később tudok felrakni erről régebbi képet, most nincs kéznél.

- Többnyire az esetleges algafoltok közelében, de néha csak úgy meg-megjelennek apró fehér "izék" :)
Méretük úgy 0,1mm, bolhaszerűen ugrálva közlekednek, vagy talán másznak, nehéz megállapítani, erősen figyelve lehet megkülönböztetni a szűrúbúl néha elszabaduló pár bubitól őket. Kép szintén előfordulhat, de előre sejtem mennyire fog látszódni akármelyikük :)

- Ma találkoztam először a legújabbal, konkrétan elsőre azt mondtam volna rá hogy bogár. Formailag katica, azonban az átmérője úgy 2mm, fehér színű és méretéhez és a várthoz képest piszok gyorsan úszik/mászik. Róla nincs kép, jelenleg nem is látom.

Az akvárium beüzemelésekor vettem bele a növényeket, novemberben a garnélákat, karácsony előtt volt a talajcsere. Ezeken kívül semmit nem változtattam, tehát nem tudom hogy hogyan kerülhettek be.
3 garnim petés, mindenki jól láthatóan remekül érzi magát, s a fentiekkel sem foglalkoznak pro vagy kontra.

Van valakinek bármi ötlete hogy mik lehetnek ezek? :)
Avatar
jrmitty
Yellow fire
 
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2010.10.18. 12:56
Tartózkodási hely: Mende

Re: Érdekes élőlények...

HozzászólásSzerző: dzsega » 2011.01.05. 23:43

jrmitty írta:...
- Többnyire az esetleges algafoltok közelében, de néha csak úgy meg-megjelennek apró fehér "izék" :)
Méretük úgy 0,1mm, bolhaszerűen ugrálva közlekednek, vagy talán másznak, nehéz megállapítani, erősen figyelve lehet megkülönböztetni a szűrúbúl néha elszabaduló pár bubitól őket. Kép szintén előfordulhat, de előre sejtem mennyire fog látszódni akármelyikük :)...


A féreg az nálam is volt még a guppyk között. Én az élő tubira gondoltam, hogy azok közül jött. Elég szívós fajta és a halak sem akarták megenni, de az ecet megöli. :twisted:
dzsega
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2010.08.19. 12:08
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Érdekes élőlények...

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.01.06. 00:13

jrmitty írta: Fejével kapaszkodik az üvegfalon, teste többi része vergődik, alapból a talajban élt,
hossza kb 3 cm, átmérője úgy 1-2mm, barna/sötétbarna.

- Többnyire az esetleges algafoltok közelében, de néha csak úgy meg-megjelennek apró fehér "izék" :)
Méretük úgy 0,1mm, bolhaszerűen ugrálva közlekednek, vagy talán másznak, nehéz megállapítani, erősen figyelve lehet megkülönböztetni a szűrúbúl néha elszabaduló pár bubitól őket. Kép szintén előfordulhat, de előre sejtem mennyire fog látszódni akármelyikük :)

- Ma találkoztam először a legújabbal, konkrétan elsőre azt mondtam volna rá hogy bogár. Formailag katica, azonban az átmérője úgy 2mm, fehér színű és méretéhez és a várthoz képest piszok gyorsan úszik/mászik. Róla nincs kép, jelenleg nem is látom.


Az első piócaféle, semmilyen más hétköznapi férget nem ismerek, ami tapadókoronggal rendelkezne. A második Cyclops lesz, a harmadik pedig kagylósrák.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Érdekes élőlények...

HozzászólásSzerző: jrmitty » 2011.01.06. 01:17

Ez igen, grat és köszönöm :D
Igyekeztem pontosan és leíróan fogalmazni, de azért nem hittem hogy ebből ki lehet találni :)
Cyclopsra és kagylósrákra keresve valóban, tényleg ezek azok :)

Következő kérdésem hogy csak engem zavarnak, vagy a - számomra mindenképp fontosabb - garnélákat is, ergó távolítsam el?
Ha igen, akkor hogyan..? :)

Bónuszkérdés, hogy kerültek ide? :)
Avatar
jrmitty
Yellow fire
 
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2010.10.18. 12:56
Tartózkodási hely: Mende

Re: Érdekes élőlények...

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.01.06. 01:58

A Cyclops és a kagylósrák nem sok vizet zavar, nálam is van mindkettő. A piócát ki kéne irtani, azok sunyi jószágok. A garnélákból nem tudom, tud-e bármit is kiszívni, jobb nem kísérteni a sorsot. Én a hentesmódszert javaslom neked, akárhányszor csak látsz egyet, fogj egy kisollót és vágd ketté. A pióca nem bajnok a regenerálódásban.

A Cyclopsz és a kagylósrák bekerülhetett a növényekkel vagy a garnélákkal is. A karantén se véd ellenük. A piócát passzolom :)
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Érdekes élőlények...

HozzászólásSzerző: Szie » 2013.04.23. 20:41

Sziasztok!
Van pár RC garnélám, akiket nem rég költöztettem be az új aksiba. Ma nézegettem őket, hogy vacsiznak, akkor fedeztem fel valami furcsát. Úgy 8mm lehet, nem úszik, inkább kúszik a talajon. El nem tudom képzelni, honnan kerülhetett az akváriumba... Vagyis igen, amikor berendeztem az új aksit, mindent átmostam (kavicsot, növényeket), kivéve azt a fát, amire egy növényke volt drótozva. Gondolom ott húzta meg magát (és kibírt egy egész napot víz nélkül).
Mi lehet ez?
Róla van szó:
Kép
Kép
Szie
Új tag
 
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013.04.14. 23:28

Re: Érdekes élőlények...

HozzászólásSzerző: Szie » 2013.04.23. 22:22

Szie
Új tag
 
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013.04.14. 23:28

Re: Érdekes élőlények...

HozzászólásSzerző: trewa » 2013.04.23. 22:43

ez vmilyen harcsa ivadék!honnan vetted a fát?nem tenyésztesz véletlenül harcsát egy másik aksiban? :) :)
Avatar
trewa
Yellow fire
 
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2012.04.08. 23:19
Tartózkodási hely: Ajka

Re: Érdekes élőlények...

HozzászólásSzerző: Szie » 2013.04.23. 23:02

Harcsa? Te jó ég, akkor veszélyben a garnéláim. :shock:
Nem, semmilyen halaim nincsenek. A Terraplázán vettem amúgy.
És köszi az infót. :)
Szie
Új tag
 
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013.04.14. 23:28

Re: Érdekes élőlények...

HozzászólásSzerző: Beni » 2013.04.24. 06:37

Nekem valami páncélosharcsának tűnik, nem hiszem, hogy a garnélákra veszélyes lenne, legalábbis Nálam a pandák rá se néztek a garnélákra, sőt még azt is hagyták, hogy rajtuk mászkáljanak.
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Következő

Vissza: Minden más

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég