Mohák kötözése

Növényekkel, mohákkal kapcsolatos témák

Re: Sárgás víz

HozzászólásSzerző: MissMuss » 2010.12.15. 22:50

Észre fogod venni, teljesen más leveleket hoz majd, dúsabbat, szebbet. Egyébként fán elég hamar megtapad, nekem legutóbb kb 2 hét alatt odanőtt 1-1 nem odavaló szál, akkor tűnt csak fel, mikor ki akartam szedni, de úgy kapaszkodott, hogy megérdemli hogy maradjon :) Amik kötözve vannak azokat meg nem bolygatom, de úgyis benövi majd a damilt, fonalat, kötözőakármit.
Állatoktól emberséget, növényektől türelmet tanulunk.
Avatar
MissMuss
Találkozó résztvevő
 
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2010.10.03. 22:37
Tartózkodási hely: Budapest, IX

Re: Sárgás víz

HozzászólásSzerző: csabi1987 » 2010.12.15. 23:13

MissMuss írta:Észre fogod venni, teljesen más leveleket hoz majd, dúsabbat, szebbet. Egyébként fán elég hamar megtapad, nekem legutóbb kb 2 hét alatt odanőtt 1-1 nem odavaló szál, akkor tűnt csak fel, mikor ki akartam szedni, de úgy kapaszkodott, hogy megérdemli hogy maradjon :) Amik kötözve vannak azokat meg nem bolygatom, de úgyis benövi majd a damilt, fonalat, kötözőakármit.

Aha, értem. :)
Én úgy látom mintha nőtt volna egy kicsit a moha, meg van jó pár világosabb hogy is mondjam nem hajtás hanem tovább növés. :)
Biztonság kedvéért még várok 1 hetet. :)
Köszönöm a válaszokat!
csabi1987
Red cherry
 
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2010.08.18. 18:12

Re: Mohák kötözése

HozzászólásSzerző: konyec07 » 2011.01.29. 13:24

Ha mohát (pl jávai) szeretnék az aljzaton befuttatni, akkor azt hogy érdemes csinálni? :) Ha fogok mondjuk egy 2 köbcentis követ és arra kötözök rá olyan 6-7 szálat, majd a követ beledugom az aljaztban, akkor a moha ott meg fog maradni igaz? :D és ha ezt megismétlem mondjuk 7x egymás mellett olyan 2-3 centis kihagyással akkor ha jól nyírom, egy idő után szép egybefüggő aljzatom lesz? :)

A gömbmohával kapcsolatban azt szeretném kérdezni, hogy az hány centiig nő? Kb mennyi helyet hagyjak 2 gömb között? :)
Valamint a fél kókuszdióhéjjal, esetleg cseréppel jobban járok mint a speckó rákmenedékkel? Akinek van annak a garnélái rendszeresen használják, vagy dísznek van ott mert nem ér semmit? :D
konyec07
Red cherry
 
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2011.01.28. 22:27

Re: Mohák kötözése

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.01.29. 13:46

ez így nem igazán fog működni, főleg nem a jávaival.
próbálj inkább lapos kövekre vagy kókuszhéjdarabra vagy cserépdarabra kötözni és azzal lefedni az aljzatot, pár centis kihagyásokkal, így jobb lesz a hatás. (van aki szúnyoghálót használ és azt súlyozza le.)
így ki is tudod venni és úgy megmetszeni őket, meg átmosni. sok mulm ragad közé. a jávai metszése amúgy is izgalmas, mert nem száll fel hanem leül az aljzaton a levágott darab.. nehéz lenne kihalászni én pl egy lavorban szoktam metszeni a dolgaimat és szép dús benőtt köveim vannak! meg uszadékfáim.
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Mohák kötözése

HozzászólásSzerző: konyec07 » 2011.01.29. 14:03

Hmmn...
Szóval ha 1 centis kihagyásokkal pár szál jávait kötözök valamilyen sűrű háló alá, akkor az szép mohatelep lesz? :)
Nem rossz az amit mondtál, nagyon jó ötlet, köszönöm! :) Igazából hallottam már róla, meg olvastam is, de hogy hogy kell megvalósítani, sehol sem találtam :/

Köszönöm!
K.
konyec07
Red cherry
 
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2011.01.28. 22:27

Re: Mohák kötözése

HozzászólásSzerző: Garneland » 2013.01.11. 19:51

Sziasztok.
Lenne egy kérdésem mohákkal kapcsolatban. Kötöztem karácsony-, weepin-, korall- és jávaimohát gyökérre, de a jávai mohán kívül egyik sem akar letapadni a fához. Van egy bokor mohám ami már elég szép nagy, karácsonymoha és egyszercsak fogta magát és lelebegett a fáról, nem gyökerezett hozzá, a többit is csak a damil tartja, össze-vissza lebegnek, ha odanyúlok. Másnak is van ilyen tapasztalata? rögzítsem jkobban a mohákat? Nem fognak soha odatapadni a fához?

Köszönöm.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Mohák kötözése

HozzászólásSzerző: Beni » 2013.01.11. 23:48

Sajnos a mohák többsége nem tapad oda a fákhoz, időnként át kell kötni. :(
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Előző

Vissza: Növények

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron