Babaulti X red cherry?

A Caridina nemzetségről

Babaulti X red cherry?

HozzászólásSzerző: Moszat » 2010.12.14. 13:00

Tegnap voltam egy boltban, ahol az eladó szentül meg van győződve, hogy náluk a babaultik összeívtak az RC-kkel. Eddig mindenhol azt olvastam, hogy ez nem lehetséges. Most mégis előfordul, vagy létezik olyan zöld garnélaféle, amit a nagykerben babaultinak árulnak, közben meg mégsem az? Nem hinném, hogy zöld vad heteropoda lett volna a tettes, szép zöld állatokról volt szó.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Babaulti X red cherry?

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.12.14. 19:07

Moszat írta:Tegnap voltam egy boltban, ahol az eladó szentül meg van győződve, hogy náluk a babaultik összeívtak az RC-kkel. Eddig mindenhol azt olvastam, hogy ez nem lehetséges. Most mégis előfordul, vagy létezik olyan zöld garnélaféle, amit a nagykerben babaultinak árulnak, közben meg mégsem az? Nem hinném, hogy zöld vad heteropoda lett volna a tettes, szép zöld állatokról volt szó.


Sajnos vannak ilyen eladók... Igazából nem az a probléma, hogy nem ért hozzá, mert nem feltétlenül kell mindent pontosan tudnia, (lehet hogy mondjuk a guppik genetikájában viszont toppon van) csak azt nem értem miért nem lehet azt mondani, hogy "ne haragudj, de sajnos nem tudom". Na mindegy, ez nyilván az én bajom, hogy kötözködök...

Szóval nem tud a red cherry és a babaulti összeívni egymással. Kizárt. Az viszont valóban elképzelhető, hogy nem babaulti az a babaulti, de nem nagyon van tudomásom más erősen zöld garnéláról (létezik zöld színű pinokkió garnéla, de az ugye nem specializált szaporodású).

Különben azt nem tudod, hogy miért olyan biztos benne, hogy összeívnak? Mármint miből következtet rá?
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Babaulti X red cherry?

HozzászólásSzerző: Moszat » 2010.12.14. 20:59

szentgyo írta: Különben azt nem tudod, hogy miért olyan biztos benne, hogy összeívnak? Mármint miből következtet rá?
Nem emlékszem használható válaszra, szerinte nem csak rosszul sikerült RC-kről volt szó(erre rákérdeztem). Szerintem az eset inkább vad vagy ahhoz közeli heteropodák születését takarhatja, ami nem példátlan az RC-k között. Viszont a csaj olyan meggyőződéssel mondta, hogy beültette a bogarat a fülembe. Egy ideje álmodozom egy babaulti-yellow fire vegyes akváriumról, fekete talajjal és fátyolúszós kolibrihalakkal(nem mintha lehetne ilyet az országban kapni meg lenne pénzem mindezekre).
Voltak narancssárga garnélái, a költői "narancs garnéla" kereskedelmi néven. Állítólag az RC-vel megegyeznek az igényei, simán szaporodik édesvízben és szerinte ez is csak egy heteropoda színváltozat. Ezekkel az infókkal kapcsolatban azért vannak fenntartásaim.
Ebben a boltban legalább igyekeznek összegyűjteni az infókat. Lehet, hogy a konkrét eset tévedés, de legalább próbálkoznak. Nemrég láttam egy plázás boltban egy akváriumot, amano garnéla felirattal. Odabent meg egy tucat üveggarnéla csücsült. Meg ismerek olyan boltot is, ahol CRS-t árulnak csapvízből, mondván hogy ezek már abban szaporodtak, és remekül tűrik. (A tátrai csapvízre igaz is lehet.)

Egyébként: Kép
Ha ez nem photoshop vagy festék, akkor akár Neocaridina is lehet. "green dwarf shrimp" keresőszóra előkerül pár ilyen fura kép.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Babaulti X red cherry?

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.12.14. 21:33

Moszat írta: ... szerinte nem csak rosszul sikerült RC-kről volt szó(erre rákérdeztem). Szerintem az eset inkább vad vagy ahhoz közeli heteropodák születését takarhatja, ami nem példátlan az RC-k között.


Szerintem is ez a magyarázat.
Moszat írta: Egy ideje álmodozom egy babaulti-yellow fire vegyes akváriumról, fekete talajjal és fátyolúszós kolibrihalakkal


Ez tényleg működőképes társítás lehet, láttam is ilyet egy fórumtársunknál

Moszat írta:Voltak narancssárga garnélái, a költői "narancs garnéla" kereskedelmi néven. Állítólag az RC-vel megegyeznek az igényei, simán szaporodik édesvízben és szerinte ez is csak egy heteropoda színváltozat. Ezekkel az infókkal kapcsolatban azért vannak fenntartásaim.


Narancssárga Sakura garnélák valóban vannak, de elég körülményes a beszerzésük jelenleg, valószínűleg inkább a C. propinqua fajról lehet szó, ami a magyar nagykerekben is elég gyakran előfordul az utóbbi időben, így egyre több boltban is kapható, de ők nem specializált szaporodásúak.

Moszat írta:Egyébként: Kép
Ha ez nem photoshop vagy festék, akkor akár Neocaridina is lehet. "green dwarf shrimp" keresőszóra előkerül pár ilyen fura kép.


Hát ez valóban fura egy kép, de én azért nem vagyok benne biztos hogy nem PS. Különben régebben keringtek a neten valóban nagyon szép zöld heteropodákról képek, de az utóbbi 1-2 évben teljesen elhalt ez a vonal, nem tudom miért.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Babaulti X red cherry?

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.12.14. 21:36

Ez tényleg működőképes társítás lehet, láttam is ilyet egy fórumtársunknál

Ez én vagyok! Nálam megy, de a sárgák nem szaporodnak sajnos,de a babaultik igen.
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Babaulti X red cherry?

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.12.14. 21:37

spuc írta:
Ez tényleg működőképes társítás lehet, láttam is ilyet egy fórumtársunknál

Ez én vagyok! Nálam megy, de a sárgák nem szaporodnak sajnos,de a babaultik igen.


Nem Rád gondoltam, de akkor ezek szerint nem is példátlan az eset ;)
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest


Vissza: Caridina

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég