Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

Minden ami az egészséggel, betegséggel kapcsolatos

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: Moszat » 2010.12.04. 22:23

Ma reggelre hanyattfekve találtam egy RC-t. A lábaival kapar, ha megbököm arrébbvonaglik. Fiatal nőstény, nemrég vedlett, élete első petézése előtt állt, tehát élete virágjában. Az akváriumban van pár egyhetes pici, ahányat csak látok mind nagyon furán, hanyatt bukfencezve úszik. De legalább még másznak. A másik akváriumban is láttam pár gyanús picit. 6 napja cseréltem vizet.... És most kezdek pánikolni.
Arra gondoltam, hogy keresek a csapvízhez hasonló keménységű ásványvizet és azzal cserélek, szerintetek javíthatok vele a helyzeten?
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: Nemy » 2010.12.04. 22:55

Moszat írta:Arra gondoltam, hogy keresek a csapvízhez hasonló keménységű ásványvizet és azzal cserélek, szerintetek javíthatok vele a helyzeten?

Semmiképp! Talán megfelelő vízelőkészítővel lehetne rendbe tenni a vizet ,vagy RO, esetleg aktív szén.
Avatar
Nemy
CRS C
 
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2010.10.21. 09:22

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: Moszat » 2010.12.04. 23:16

Nemy írta:
Moszat írta:Arra gondoltam, hogy keresek a csapvízhez hasonló keménységű ásványvizet és azzal cserélek, szerintetek javíthatok vele a helyzeten?

Semmiképp! Talán megfelelő vízelőkészítővel lehetne rendbe tenni a vizet ,vagy RO, esetleg aktív szén.

Melyik a megfelelő vízelőkészítő? Eddig állott vizet használtam, mert hallottam jót is meg rosszat is. Ha történetesen nem nehézfém a gond, akkor is ér valamit?
RO víz nem játszik, pont megfelelő a csapvíz keménysége és nem akarom még a hirtelen változtatással is rontani a helyzetet. Holnap megpróbálok szenet venni meg valami löttyöt.

A szénsavmentes ásványvízzel mi lenne a gond(az esetleg eltérő keménységen kívül)? Elvileg ezek palackozott forrásvizek, a margitszigeti pl. ugyanúgy dunavíz, mint ami a csapból folyik, csak remélhetőleg nem mostanában palackozták.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.12.05. 11:27

Lexyke írta:Ja és esővízzel töltöm az aksit, mert a csapvíz extra kemény... Mással nem tudom lágyítani a vizet... :(


Én is inkább az esővízre gyanakodnék, hogy azzal nem lehet valami rendben, ha maradt még garnéla az akváriumban, akkor szerintem esővíz helyett inkább mondjuk gyantával lágyított vizet használj. Ha sajnos már nincs benne garnéla, akkor pedig érdemes lenne teljesen kifertőtleníteni az akváriumot... Sajnos néha vannak ilyen esetek, gyakran teljesen megmagyarázhatatlanul, remélem azért teljesen nem veszi el a kedved a garnélázástól és újult erővel folytatod!
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.12.05. 11:29

Moszat írta:Ma reggelre hanyattfekve találtam egy RC-t. A lábaival kapar, ha megbököm arrébbvonaglik. Fiatal nőstény, nemrég vedlett, élete első petézése előtt állt, tehát élete virágjában. Az akváriumban van pár egyhetes pici, ahányat csak látok mind nagyon furán, hanyatt bukfencezve úszik. De legalább még másznak. A másik akváriumban is láttam pár gyanús picit. 6 napja cseréltem vizet.... És most kezdek pánikolni.
Arra gondoltam, hogy keresek a csapvízhez hasonló keménységű ásványvizet és azzal cserélek, szerintetek javíthatok vele a helyzeten?


Történt valami változás? Hogy vannak a garnélák?

Az ásványvizet én sem javasolnám, szerintem Neked is inkább lágy vízzel kellene cserélni valamennyi vizet (mondjuk RO vízzel, szerintem még akvarisztikai boltokban is lehet kapni).
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: Moszat » 2010.12.05. 17:14

Éljenek a plázás boltok a vasárnapi nyitvatartásért.

Vettem JBL biotopol vízelőkészítőt meg aktív szenet. A fele vizet lecseréltem mindkét akváriumban, 2/3 mennyiségnek megfekelő biotopolt adtam(a leírás szerint mehetett volna 100%-is de azért annyira nem bízom egy új vegyszerben). A szűrőkre nejlonharisnyát húztam és abba raktam a szenet, jobb ötletem nem volt. Kis motoros belső szűrők, a külső tok nélkül járatom őket. Most várom a változást.

A nagy nőstény állapota nem változott, még mindig hanyattfekve kalimpál. Gondolom, ha romlana a vizem akkor ő lenne az első áldozat. Van ebben ráció, vagy csak fölöslegesen hagyom szenvedni?
Beteg kicsiket továbbra is látok, de fogalmam sincs, volt-e elhullás. A héten eltűnt az Otocinclusom, azt hittem kiugrott, de most megtaláltam a hulláját. Talán ez is összefügg a garnélákkal. Nyár óta folyamatosan gond van az Otokkal, lehet hogy már azóta gond van a vizemmel és ők előbb megérezték?
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: Lexyke » 2010.12.05. 17:21

Hát őszintén szólva kicsit csalódott vagyok, hiszen annyi mindenhol olvastam, hogy egyszerű a tartásuk... Nagyon megszerettem ezeket a csöpp rákokat, és fáj a szívem értük nagyon. :( Még 3 túlélőm van... Remélem megmaradnak, legalább ők. Szerdán megyek ki ismét Bécsbe, veszek akkor gyantát (Az tényleg 0-ra lágyítja a vizet? Gyantázás után nem kell már kezelni a csapvizet? Ha beleöntöm a lekezelt vizet a másikba, nem lesz túl drasztikus változás a maradék garnijaimnak?). Meg pótolom az elveszett garnijaimat... :( :( :(
Nagyon szépen köszönöm a jó tanácsokat!
Avatar
Lexyke
Yellow fire
 
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2010.11.18. 23:01
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: MissMuss » 2010.12.05. 18:14

Moszat írta:Ma reggelre hanyattfekve találtam egy RC-t. A lábaival kapar, ha megbököm arrébbvonaglik. Fiatal nőstény, nemrég vedlett, élete első petézése előtt állt, tehát élete virágjában. Az akváriumban van pár egyhetes pici, ahányat csak látok mind nagyon furán, hanyatt bukfencezve úszik. De legalább még másznak. A másik akváriumban is láttam pár gyanús picit. 6 napja cseréltem vizet.... És most kezdek pánikolni.
Arra gondoltam, hogy keresek a csapvízhez hasonló keménységű ásványvizet és azzal cserélek, szerintetek javíthatok vele a helyzeten?

Sajnos nem tudom, mitől lehet, de épp tegnap látogattam meg az Europarkot (bocsi a nevesítésért, de egyre rosszabb tapasztalataim vannak azzal a bolttal, minden szinten etikátlan...), újabban van egy RC-s nanojuk, berendezett, gondolom 'csalogatónak' van kinn. Hát nem éppen jött össze! Az összes red a hátán feküdt az aljzaton, és épphogy kalimpáltak. :( Szörnyű, és észre sem veszik! Felháborító... Szólni már nem szólok nekik, így is utálnak eléggé.
Bocs az OFFért.
Moszat, remélem sikerül kifundálni valamit, és jobban lesznek a garnik.
Állatoktól emberséget, növényektől türelmet tanulunk.
Avatar
MissMuss
Találkozó résztvevő
 
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2010.10.03. 22:37
Tartózkodási hely: Budapest, IX

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: Moszat » 2010.12.05. 22:35

A lerokkant garni bekerült a fagyasztóba, de még mielőtt megtettem volna, a korábbi apatikusan fekvő fázisból átjutott az egyfolytában vergődikbe. A kicsikről nem tudok nyilatkozni, 1 mm-es átlátszó bolhapiszkok. Több nagyobbat eddig szerencsére nem érintett (vagy csak nem találtam meg a marha sok mohám közt.

Új felfedezést tettem. Eddig sosem voltak sikereim a csigákkal. Voltak, szaporodtak, de sosem nőttek meg szép nagyra, sosem szaporodtak el különösebben és mindig tele voltam üres csigaházakkal. A hólyagcsigák az utóbbi pár hónapban szinte kihaltak.
Van egy 30 literes akváriumom, amit valamikor tavasszal felszámoltam és bevágtam a sufniba. Mivel trehány vagyok, maradt benne valamennyi víz. Ebbe a patkányok beleszórtak némi kartont meg szalmát. Az egész sötétbarnára rohadt össze, kénes mocsárszaga volt és úgy nézett ki, mint a szétázott lótrágya. Szóval marha gusztusos lett. Na ezt kipucoltam, és mit találtam benne? Akkora hólyagcsigákat, amekkorákat még az életbe nem láttam, és tele volt vele az egész! Valami nagyon, de nagyon nem stimmel a rendes akváriumaimmal, ha még a hólyagcsigák se érzik jól magukat. Eddig azt hittem, hogy csak szimplán kényes jószágok...
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítség! Sorban pusztulnak a garnéláim!

HozzászólásSzerző: Lexyke » 2010.12.08. 17:54

Levedlett az utolsó mandarin garnélám! :):):) Lehet, hogy ő már megmarad? Az egyik Bee-m meg tegnap elpusztult. Kifakult, a hátán feküdt meg minden. Megpiszkálgattam és nem mozgott. Gondoltam, hogy majd reggel kiveszem... Erre reggelre mit látnak szemeim? Feltámadt! :o Visszanyerte az eredeti színét és nagyban eszegetett! :D Azóta nem láttam, úgyhogy remélem megtartotta ezt a jó szokását és nem pusztult el újra!
Avatar
Lexyke
Yellow fire
 
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2010.11.18. 23:01
Tartózkodási hely: Sopron

ElőzőKövetkező

Vissza: Egészség, betegség

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron