Tengeri garnéla

Minden egyéb, a fentiek közt nem szereplő garnéla

Tengeri garnéla

HozzászólásSzerző: Melinda » 2010.11.21. 11:21

Tartott valaki már rendes tengeri garnélát? Az a nagy, amiket az éttermekben lehet enni...
Lehet egyáltalán élőt beszerezni, vagy akváriumban tartani?
Van valami tapasztalat róla?
Melinda
Mosura
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010.10.17. 22:35

Re: Tengeri garnéla

HozzászólásSzerző: ata7 » 2010.11.21. 13:22

Melinda írta:Tartott valaki már rendes tengeri garnélát? Az a nagy, amiket az éttermekben lehet enni...
Lehet egyáltalán élőt beszerezni, vagy akváriumban tartani?
Van valami tapasztalat róla?

Kedves Melinda ahogy látom elég nagyot szeretnél ugrani a RC tartás után ,már tengeri garnélát szeretnél tartani,abból is a nagy,étkezési célra valókat, már képzelem amint lesz több száz kérdésed a tengeri akvárium sótartalmának a helyes beállításához,nem beszélve a laminált parketta megóvásának lehetőségétől a sós víz esetében.Egyébként meg persze lehet kapni élőt,a Metro áruházakban mindig van.De ha rám hallgatsz maradsz a törpegarnélák rendkívül változatos világánál. Jahh és megjegyezném gyönyörű tengeri garnélák vannak törpe változatban is.
ata7
CRS S
 
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2010.08.15. 20:37

Re: Tengeri garnéla

HozzászólásSzerző: Melinda » 2010.11.21. 13:31

Igen ez tény, és maradok is az édesvizi garnéláknál , tudom jól hogy eggyáltlaán nemtudok tengeri körülményeket cisnálni, örülök hogy a mostnai akváriumom megy és jó.

Csak kiváncsiskodtam
Melinda
Mosura
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010.10.17. 22:35

Re: Tengeri garnéla

HozzászólásSzerző: Moszat » 2010.11.21. 19:55

Nyáron Horvátországban találkoztam ezekkel a csíkos kis izékkel. A partközeli, térdigérő vízben bandáznak a sziklák között,könnyű őket megfigyelni. Meg megfogni is, ha az ember lassan közelít akkor puszta kézzel el lehet kapni őket. "Common prawn" néven lehet megtalálni a neten, latin neve Paleamon serratus. Akváriumi tartása nem elterjedt, mivel nem trópusi faj, de azért nem példátlan. A fotózás után szabadon engedtem a kishavert.
Kép
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tengeri garnéla

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2010.11.21. 22:28

igen... pl az ehető tengeri garnélának is rengeteg fajtája van, köztük elég sok elég nagyra nő!
Viszont vannak nagyon szép tengeri törpegarnélák is, amik akváriumban is divatosak. róluk kb semmit se tudok :]
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Tengeri garnéla

HozzászólásSzerző: xman » 2010.11.22. 19:42

Moszat írta:Nyáron Horvátországban találkoztam ezekkel a csíkos kis izékkel. A partközeli, térdigérő vízben bandáznak a sziklák között,könnyű őket megfigyelni. Meg megfogni is, ha az ember lassan közelít akkor puszta kézzel el lehet kapni őket. "Common prawn" néven lehet megtalálni a neten, latin neve Paleamon serratus. Akváriumi tartása nem elterjedt, mivel nem trópusi faj, de azért nem példátlan. A fotózás után szabadon engedtem a kishavert.
Kép


Nagyon szép ez a rák!
Mekkora ez?
Én még sose találkoztam kisebbméretű garnélákkal tengerben!
Egyszer egy jó nagy alkarnyi rák nekemrontott kiskoromban, és nemrégiben sikerült együtt úsznom egy rájával

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Tengeri garnéla

HozzászólásSzerző: Moszat » 2010.11.22. 20:46

xman írta:Nagyon szép ez a rák!
Mekkora ez?
Én még sose találkoztam kisebbméretű garnélákkal tengerben!
Egyszer egy jó nagy alkarnyi rák nekemrontott kiskoromban, és nemrégiben sikerült együtt úsznom egy rájával

Norbi


7 cm a maximális testhossza. Az egész Földközi tengerben, a Fekete tengerben és az Atlanti óceán egy részén előfordul, nem egy ritka jószág. Megtaláltam a magyar nevét is: adriai fűrészes garnéla. Használják kísérleti állatnak és pizzafeltétnek is.
Kép
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tengeri garnéla

HozzászólásSzerző: Laci » 2010.11.23. 19:05

Iszonyú jól néz ki ez a szépség!
Avatar
Laci
CRS S
 
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2010.08.22. 20:44
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Tengeri garnéla

HozzászólásSzerző: Arsa » 2010.11.23. 22:22

Ha a tengeri fajokat nézed legyen az garnéla,hal vagy bármi, egész más dimenzióban értelmezhető a színes, a változatos és a különös szó. Jah és nem mellesleg a rájuk fordított idő/pénz is.. :)
Arsa
CRS C
 
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2010.10.26. 20:07

Re: Tengeri garnéla

HozzászólásSzerző: Melinda » 2010.11.24. 21:22

Ez nagyon szép
Melinda
Mosura
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010.10.17. 22:35

Következő

Vissza: Minden más garnéla

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron