A red cherry színe

Red cherry, sakura, yellow fire...

Re: A red cherry színe

HozzászólásSzerző: jowy » 2010.11.11. 18:21

Norbi!
Köszi.

Nem tom hogy lehet úgy csinálni ahogy te válaszoltál ( a válaszod felett van az én kérdésem bekeretezve ) de én nem jöttem rá. Na de mind egy. Azért kérdeztem ezt mert vettem valakitől 2.5-3 hónapos rákocskákat, és nem tudtam hogy reklamálhatok e neki 2 hét után hogy mégsem olyat kaptam amilyet szerettem volna. De akkor most már tudom. Köszi még egyszer. De még akkor annyit hagy kérdezzek már hogy ( akár mástól is ) az lehetséges e hogy gyengébb színű csapatból szelektálással erősebb színűeket kitenyészteni ? Ez jó kérdés szerintem.

Zsolti.
jowy
Új tag
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2010.11.10. 17:57

Re: A red cherry színe

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.11.11. 18:40

Nem tom hogy lehet úgy csinálni ahogy te válaszoltál ( a válaszod felett van az én kérdésem bekeretezve ) de én nem jöttem rá. Na de mind egy. Azért kérdeztem ezt mert vettem valakitől 2.5-3 hónapos rákocskákat, és nem tudtam hogy reklamálhatok e neki 2 hét után hogy mégsem olyat kaptam amilyet szerettem volna. De akkor most már tudom. Köszi még egyszer. De még akkor annyit hagy kérdezzek már hogy ( akár mástól is ) az lehetséges e hogy gyengébb színű csapatból szelektálással erősebb színűeket kitenyészteni ? Ez jó kérdés szerintem.


Szia Zsolti!
Az előző hozzászólásokból idézni úgy tudsz, hogy bekopizod, kijelölöd és az ablak fölött a quote gombot benyomod.
Gyengébb színű csapatból lehet erősebbet szelektálni, de nem árt, ha a csapat genetikailag többféle (mondjuk nem testvérek, rokonok, hanem több forrásból származnak). Egy egységes populációban ugyanis csak nagyon ritkán jelennek meg új génváltozatok, amik erősebb színt eredményezhetnek. Viszont ha sokféle génváltozat van jelen, akkor lehet, hogy lesz egy szerencsés kombinációjuk, amit aztán szelektálással továbbvihetsz.
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: A red cherry színe

HozzászólásSzerző: xman » 2010.11.11. 18:49

jowy írta:Norbi!
Köszi.

Nem tom hogy lehet úgy csinálni ahogy te válaszoltál ( a válaszod felett van az én kérdésem bekeretezve ) de én nem jöttem rá. Na de mind egy. Azért kérdeztem ezt mert vettem valakitől 2.5-3 hónapos rákocskákat, és nem tudtam hogy reklamálhatok e neki 2 hét után hogy mégsem olyat kaptam amilyet szerettem volna. De akkor most már tudom. Köszi még egyszer. De még akkor annyit hagy kérdezzek már hogy ( akár mástól is ) az lehetséges e hogy gyengébb színű csapatból szelektálással erősebb színűeket kitenyészteni ? Ez jó kérdés szerintem.

Zsolti.


Van egy ilyen gomb, a hozzászólásoknál, hogy idézet.
És ha megnyomod berakja a te hozzászólásodba.

Lehet Szelektálással Erősíteni a színüket.
Viszont, akkor könyörtelenül kell szelektálni.
Kizárólag a legszebbeket megtartani!
Egyébként, nagyon sokan eladják úgy a Red cherryket, hogy most csak a stressz miatt ilyen fakók..
Jó szöveg!
Valóban vesztenek a színükből, de az néhány napon belül visszatér.

http://szentgyo.wordpress.com/2010/07/2 ... -tortenet/

Itt egy link Szentgyo-tól.
Ha megnézed, ezek a példányok is vesztettek a színükből, de nem átlátszó, sőt...
Szerintem, érdemes rámenni a szelektálásra, hogy büszkén mondhasd.......
Remélem tudtam segíteni.

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: A red cherry színe

HozzászólásSzerző: jowy » 2010.11.11. 19:18

Köszi SPUC

Köszi XMAN.
jowy
Új tag
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2010.11.10. 17:57

Re: A red cherry színe

HozzászólásSzerző: taksoft » 2010.11.15. 15:31

taksoft írta:Aha. Akkor világítás projekt indul.
Keresek valami vasfát is, nekem is az az érzésem, hogy kell nekik valami ilyen is (talán a levél kiválthatja).
Teszek nekik mutatóba bazaltot alulra, hogy hadd örüljenek.

Az AME börzérõl származnak, ugyanonnan, ahonnan a régi nõstény (ami igen szép piros volt). Persze ez nem biztosíték.

Azt hiszem, hogy ha már amúgy is átalakítom az akváriumot (aljzat, vasfa világítás), akkor lecserélem az állományt is biztosan jó hátterû állatokra.

Köszi a választ!


Csak úgy próbából áttettem az akváriumra a nagyobb lámpáját. Bevált, 1 óra utána már kezdtek bepirosodni.
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: A red cherry színe

HozzászólásSzerző: egedzs » 2010.11.16. 00:14

Egy-két hónapja szelektáltam ki az RC-k közül a gyengébb színűeket és áttettem a halas 450 litersebe őket. A napokban lettem figyelmes rájuk, a nőstények kivétel nélkül izzó vörösek lettek, ellentétben azokkal, akik válogatott, márkás garnélás szereken élnek. Pedig koránt sem ideálisak az ottani körülmények. Vízcsere 3-4 hetente 50%, növényes táplálékot soha nem láttak, a halak (vitorlás, szumik) valószínűleg örök rettegésben tartják őket. A nitrát szint állandó 20-30 mg/liter körül van, ellentétben a garnélás 5-10 mg/liter értékével.
Most kicsit tanácstalan vagyok, hogy kell-e az RC-nek a felhajtás?
egedzs
CRS C
 
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2010.08.27. 13:25
Tartózkodási hely: Budapest IV.ker.

Re: A red cherry színe

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.11.16. 00:24

Tedd vissza őket :lol: Én is így szoktam.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: A red cherry színe

HozzászólásSzerző: Moszat » 2010.11.20. 20:23

Van pár érdekes színű hímem. Olyan sárgásak. Nem a páncéljuk, hanem a rák egész teste. Nem annyira látványos önmagában, de a rendes hímek mellett, amik víztiszták a páncél piros csíkjain kívül, eléggé máshogyan néznek ki. Régóta nem változtattam a kaján, akármi is hozta elő, szerintem nem az.
A döglött kártyaolvasóm miatt rendes fénykép egyelőre nincs, de nem álltam meg, hogy ne videózzam le az egyiket:
Kép
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A red cherry színe

HozzászólásSzerző: spuc » 2011.03.02. 20:12

Sziasztok!ű
Van egy pigmenthiányos foltos RC-m. Valaki látott már ilyet, vagy büszke lehetek rá?
Kép
A folt egyébként maradandó, már hetek óta pont ilyen.
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: A red cherry színe

HozzászólásSzerző: xman » 2011.03.02. 20:56

spuc írta:Sziasztok!ű
Van egy pigmenthiányos foltos RC-m. Valaki látott már ilyet, vagy büszke lehetek rá?
Kép
A folt egyébként maradandó, már hetek óta pont ilyen.



Szerintem legyél rá büszke!
Ha találkoztál már a red rilivel, akkor ez hasonló!
Azt is, gondolom ,hogy sok garni közt találtak néhány hasaonlóan pigmenthiányos példányt, és aztán ment a szelekció.
Hátha, találszmajd később még ilyet.
Meg ennek, még egész szép a piros része is!

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

ElőzőKövetkező

Vissza: Neocaridina heteropoda és változatai

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron