MissMuss gekkója

A tagok halai, csigái és egyéb élőlényei

MissMuss gekkója

HozzászólásSzerző: MissMuss » 2010.11.14. 17:25

A garnélákon kívül még néhány álattal megosztom a lakást. Köztük az afrikai zsírfarkú gekkómmal, Lizivel is. Lizandra ( :lol: ) 2009 tavaszán került hozzám egy jóbarátomtól. Mindig is odavoltam a gekkókért, szóval az ő érkezésével is egy álom vált valóra. Nagyon érdekes állatok, bár nem túl aktív, de vannak jópofa dolgai. Például mikor rovarra vadászik, csóválja a farkát :) A kukacok csak úgy lecsusszannak...
A terráriuma szerintem most a legkevésbé dekoratív, a hátterezést kivettem, egyrészt mert kimásztak rajta a tücskök (ugyanis a tető sem illeszkedett miatta) másrészt mert bemásztak mögé a lárvák, amik kikeltek és terrorizálták Lizit, illetve rengeteg helyet vett el a mozgástérből. Kicsit fel kéne turbózni, ha valaki tud vagy árnyéktűrő, vagy melegtűrő (35-40 fok) növényt, az szóljon :D további ötletek is jöhetnek.

http://www.youtube.com/watch?v=-ze7jkwfPwU egy videó a vedlésről

Néhány kép
sunshine
Kép
Kép
Kép
Még háttérrel
Kép
Vedlés I.
Kép
Vedlés II.
Kép
Vigyori
Kép
Vidám állat...
Kép
Tiszta Jurassic park
Kép
Állatoktól emberséget, növényektől türelmet tanulunk.
Avatar
MissMuss
Találkozó résztvevő
 
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2010.10.03. 22:37
Tartózkodási hely: Budapest, IX

Re: MissMuss gekkója

HozzászólásSzerző: Arsa » 2010.11.14. 17:42

Hát ez tök jópofa. Igazán fotogén kis állat!
Arsa
CRS C
 
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2010.10.26. 20:07

Re: MissMuss gekkója

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.11.14. 18:14

Aranyos kis jószág, tesómnak egy agámája van, az is nagy vadász :)

Növénynek szerintem érdemes lenne megpróbálnod az aloe verát, vagy pl a lithopsokat.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: MissMuss gekkója

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.11.14. 22:02

Nekem is nagyon tetszik a kis aranyos. Főleg a "nevetős" képen. :)
Én is néha játszok a gondolattal, valami hasonló élőlény tartásán. Nekem a kaméleonok tetszenek nagyon, meg a jópofa életmódjuk. Talán egyszer ilyen is lesz.
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: MissMuss gekkója

HozzászólásSzerző: MissMuss » 2010.11.15. 11:15

Köszi az ötleteket Pisti!
A lithops jófej növény... többször próbálkoztam már vele, jópofák a kis kavicsok, de a teleltetést sosem élték túl :(
Nem tudom, hogy bírná a nagy meleget, télire hűvösre kéne tenni. A másik gond meg az öntözés, nem fogom tudni szárazon tartani a párásítás miatt.. Pedig még a talaj is tök jó lenne nekik, homok-föld keverék.
Szerintem a legnagyobb gond az, hogy a terráriumon belül ahol világos van, ott nagy a meleg is. Szerintem az aloe is megfőne :s A lámpa fénye meg csak oda ér el ahová épp világít, így a többi hely viszonylag sötét.
Lehet bepróbálkozok mégegyszer a kövirózsákkal, vagy valamilyen igénytelen pozsgással.
Ha van még valakinek ötlete magában ne tartsa ;)
Állatoktól emberséget, növényektől türelmet tanulunk.
Avatar
MissMuss
Találkozó résztvevő
 
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2010.10.03. 22:37
Tartózkodási hely: Budapest, IX


Vissza: Egyéb élőlényeink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron