Plexi a vízben

Kövek, fák, dekorációs elemekkel kapcsolatos témák

Plexi a vízben

HozzászólásSzerző: habee » 2010.11.10. 02:02

Sziasztok!
Már hosszú ideje töröm a fejem miként rendezhetném be az új 30 literes garnélásomat
újabbnál-újabb tervek,ötletek jártak a fejemben :roll:
Egyszer csak eszembe jutott Takashi Amano egyik vízesést ábrázoló akváriumának képe
és mivel műanyagosnál dolgozom így minden fajta plexi lemez a kezem ügyébe kerülhet
amelyet hő hatására a kívánt formára lehet alakítani :twisted:
Esetemben egy 3mm-es plexilemezről beszélünk melyet lépcsőzetes
alakban hajlítottam meg melynek a felső pontja 10-15 cm de több féle méretű és formájút készítettem
biztos ami biztos alapon,hogy legyen választási lehetőség :)
Erre a "plexilépcsőre "szeretném a feleslegessé vált és kissebb-nagyobb darabokra
tört seiryu köveket szilikonnal rögzíteni..majd ha ezzel el készültem
dekorhomokkal meghinteni és már kész is a hegyi patakocska :D
Persze ez csak elméleti síkon létezik egyenlőre talán nehéz is elképzelni vizuálisan
bár nekem már ez nem okoz problémát :shock:
Szeretném kikérni a véleményeteket ezügyben :?:
Vajon a vízre lehet hatása a plexi lemeznek :?: Elvileg nem oldódhat ki belőle semmi ha jól tudom...
Üdv:Norbi
Avatar
habee
CRS S
 
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.08.15. 13:09
Tartózkodási hely: Kesztölc

Re: Plexi a vízben

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.11.10. 09:46

Na erre kíváncsi vagyok. Nekem jó ötletnek tűnik. Ragasztáshoz használj F.BS ragasztót.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Plexi a vízben

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.11.10. 10:00

Szerintem nem lehet gond, egy csomó akváriumi cucc van plexiből. De valószínűleg plexi és plexi között van különbség. Szerintem 1-2 garnélát tesztelj plexivel pár napig. Egy kisebb lehetséges probléma, hogy talán jobban algásodik, nehezebb tisztítani, de nem sokkal.
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Plexi a vízben

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.11.10. 10:02

habee írta:Sziasztok!
Már hosszú ideje töröm a fejem miként rendezhetném be az új 30 literes garnélásomat
újabbnál-újabb tervek,ötletek jártak a fejemben :roll:
Egyszer csak eszembe jutott Takashi Amano egyik vízesést ábrázoló akváriumának képe
és mivel műanyagosnál dolgozom így minden fajta plexi lemez a kezem ügyébe kerülhet
amelyet hő hatására a kívánt formára lehet alakítani :twisted:
Esetemben egy 3mm-es plexilemezről beszélünk melyet lépcsőzetes
alakban hajlítottam meg melynek a felső pontja 10-15 cm de több féle méretű és formájút készítettem
biztos ami biztos alapon,hogy legyen választási lehetőség :)
Erre a "plexilépcsőre "szeretném a feleslegessé vált és kissebb-nagyobb darabokra
tört seiryu köveket szilikonnal rögzíteni..majd ha ezzel el készültem
dekorhomokkal meghinteni és már kész is a hegyi patakocska :D
Persze ez csak elméleti síkon létezik egyenlőre talán nehéz is elképzelni vizuálisan
bár nekem már ez nem okoz problémát :shock:
Szeretném kikérni a véleményeteket ezügyben :?:
Vajon a vízre lehet hatása a plexi lemeznek :?: Elvileg nem oldódhat ki belőle semmi ha jól tudom...


Szia Habee

Szerintem nagyon jó dolog, hogy a plexikhez ilyen közel vagy. Az akvarisztikában nagyon sok területen használják és ez úton jegyzem meg, hogy semmilyen negatív hatással nincs a vízre, ill. az élővilágra. Bár mű-anyagról beszélünk, de ha ennek segítségével gyönyörű, természetesen alkotásokat hozunk össze, szerintem semmi baj nincs vele. A vízesés imitálása is egy nagyon ötletes dolog, csak egyre kell nagyon odafigyelni, ami talán mindig a legnagyobb kivóhívást jelenti, hogy maximálisan természetes hatást keltsen. Csak így van értelme.
Az alapötlet egyébként jó, de úgy kell megoldanod, hogy a kövek közé szórt homok ne tudjon kimosódni, eltűnni, mert akkor az egésznek annyi. Vigyázni kell, hogy ne legyenek szembetűnő egyenesek, párhuzamok, melyek a mesterséges mivoltját mutatnák meg. Az egyik postomban említést tettem erről a megoldásról (CAU világa), egy lehetséges kivitelezésről. http://levinen.blogspot.com/2009/09/creativ-aquascape-union-az-aquascaping.html
De gondolom plexi felhasználásával is lehet ötletelni.

Kép

Kép

Kép
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Plexi a vízben

HozzászólásSzerző: habee » 2010.11.11. 01:33

Na erre kíváncsi vagyok. Nekem jó ötletnek tűnik. Ragasztáshoz használj F.BS ragasztót.

Köszi Frettner hol tudok ilyen ragasztót beszerezni :?:
Üdv:Norbi
Avatar
habee
CRS S
 
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.08.15. 13:09
Tartózkodási hely: Kesztölc

Re: Plexi a vízben

HozzászólásSzerző: habee » 2010.11.11. 01:39

Szerintem nem lehet gond, egy csomó akváriumi cucc van plexiből. De valószínűleg plexi és plexi között van különbség. Szerintem 1-2 garnélát tesztelj plexivel pár napig. Egy kisebb lehetséges probléma, hogy talán jobban algásodik, nehezebb tisztítani, de nem sokkal.


A tesztelést majd megejtem ;)
Az algákkal meg a tisztítással nem lesz gondom majd a garnik elvégzik a piszkos munkát helyettem
de legalább is besegítenek az otthonuk rendben tartásában..de hát ezt el is várom tőlük :D
Üdv:Norbi
Avatar
habee
CRS S
 
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.08.15. 13:09
Tartózkodási hely: Kesztölc

Re: Plexi a vízben

HozzászólásSzerző: habee » 2010.11.11. 01:51

Szia Habee

Szerintem nagyon jó dolog, hogy a plexikhez ilyen közel vagy. Az akvarisztikában nagyon sok területen használják és ez úton jegyzem meg, hogy semmilyen negatív hatással nincs a vízre, ill. az élővilágra. Bár mű-anyagról beszélünk, de ha ennek segítségével gyönyörű, természetesen alkotásokat hozunk össze, szerintem semmi baj nincs vele. A vízesés imitálása is egy nagyon ötletes dolog, csak egyre kell nagyon odafigyelni, ami talán mindig a legnagyobb kihívást jelenti, hogy maximálisan természetes hatást keltsen. Csak így van értelme.
Az alapötlet egyébként jó, de úgy kell megoldanod, hogy a kövek közé szórt homok ne tudjon kimosódni, eltűnni, mert akkor az egésznek annyi. Vigyázni kell, hogy ne legyenek szembetűnő egyenesek, párhuzamok, melyek a mesterséges mivoltját mutatnák meg. Az egyik postomban említést tettem erről a megoldásról (CAU világa), egy lehetséges kivitelezésről. http://levinen.blogspot.com/2009/09/cre ... aping.html
De gondolom plexi felhasználásával is lehet ötletelni.


Hát igen beismerem :) a blogodon találtam erre a gyönyörűségre mikor éppen pásztáztam a terepet :shock:..anno
Azóta is mozgatja a fantáziámat hogyan miként lehet egy ilyen"kicsi" élettérbe hogyan tudnám
becsempészni a természet eme nemes darabját egy patakot vagy folyót.. :evil: elég hosszadalmas idők voltak meg hát a meló
mellet nem mindig jut szabadidő az ember fiának...úgyhogy marad a hosszas tervezgetés-gondolkodás,de legalább
van idő mindent részletesen átgondolni,tapasztalatot gyűjteni :D
Hát majd próbálkozom kihozni a lehető legjobbat és köszönöm a tanácsokat elviekben minden simán fog menni
de nem iszom előre a medve bőrére,mert soha nem lehet tudni
Üdv:Norbi
Avatar
habee
CRS S
 
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.08.15. 13:09
Tartózkodási hely: Kesztölc

Re: Plexi a vízben

HozzászólásSzerző: xman » 2010.11.11. 02:04

Ha sikerül, Szívesen olvasnék, a róla részletesen, a DIY-k közt.
Drukkolok!

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Plexi a vízben

HozzászólásSzerző: habee » 2010.11.11. 02:35

Sziasztok!
Ma vagy is már tegnap sikerült végre beszereznem a vágószerszámot
amivel meg tudom szelidíteni a plexilapot úgy ahogy én szeretném..
És úgy vázlat képpen,hogy hogyan is képzeltem el a dolgot...de csak a ti kedvetekért ;)
Feldobtam egy két Képet hogyan is néz ki a dolog :?:
Először is a "sablonok":
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Szerintem be fog válni a dolog legalább is úgy látszik..
Azt terveztem,hogy a szélére teszem a nagyobb darabkákat..a közepére pedig a kisebb törmeléket
de azért elvétve egy két nagyobb is bekerül aztán mehet a szép fehér homok remélem
jól fog majd mutatni :roll:
Kép
Ezeket már tegnap előtt elkészítettem nagyon szerettem volna utánozni egy kanyargós
kis patak képét de technikai okok miatt nem ment a dolog :cry:
Aztán fogtam a követ egyenlőre csak egy kisebb darabkát:
Kép
Előtte
Kép
Kép
Utána..Sajnos nem a legjobb minőségű a kép de a lényeg látszik azért :)
Majd az apró köveket felhelyeztem a "sablonra" nem rendezgettem azt leszögezem
csak úgy felszórtam a köveket(nem ragasztottam!!),hogy még is lássam mit mutat :roll:
Kép
Oldalnézet
Kép
Kép
Előnézet
És tegnap este végre sikerült beszereznem a megfelelő
fűrészlapot íme az eredmény :D
Kép
Kép
Kép
Üdv:Norbi
Avatar
habee
CRS S
 
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.08.15. 13:09
Tartózkodási hely: Kesztölc

Re: Plexi a vízben

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.11.11. 09:26

Remekül alakul, csak arra figyelj, hogy a patak egy "völgyben" fusson. Szóval ha ilyen magasról indítod, sok talaj kell majd mellé. Persze az a jó, minél magasabbra van emelve a hátsó rész. A víz úgyis torzít rajta, és laposabbnak fog látszani.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/


Vissza: Dekoráció

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron