Jó Baktériumok

Akváriummal, világítással, akvárium technikájával kapcsolatos témák

Jó Baktériumok

HozzászólásSzerző: Melinda » 2010.11.07. 19:11

Szeretnék érdeklődni erről az akvárium indítás utáni várakozási időről:
Tehát van ez a 4 hét amíg állat nélkül mennie kell az akváriumnak.
Ezt fellehet gyorsítani például valami baktérium tablettával, vagy ilyesmivel?
több videón is láttam olyat hogy a szűrőbe valami tablettát tettek.
Milyen gyorsító megoldások vannak erre?
Melinda
Mosura
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010.10.17. 22:35

Re: Jó Baktériumok

HozzászólásSzerző: xman » 2010.11.07. 19:40

Ha beletüsszögsz az akiba, akkor az elég! :lol:

Komolyabbra véve:Vannak különböző baktérium kultúrák, melyek kifejezetten akvarisztikai célra vannak!
Ezek, jók de én például "hiába" tettem bele, az ammónia még az ötödik héten is túlzottan magas volt!
Igaz, csak a sera nitrivecet használtam, és nem igazán vagyok oda a termékeiért...Van még egy igen csak drága az ADA bacter ball, amiről igen csak jókat írnak a neten.(Gondolom sok féle gyáártmány van még)
Szentgyo ilyet használt tudtómmal...

Véleményem szerint ezek a szerek, nem alkalmasak arra, hogy hip hopp minden kémiai jelenség rendben legyen,Inkább segítenek abban, hogy a 4-6 hétben egy tökéletes bacikultúrád lehessen.
Én megvárnám azt a néhány hetet!!!!

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Jó Baktériumok

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.11.07. 20:15

Én mindig járatok egy plusz szivacsszűrőt az erősen túlterhelt halas akváriumban. Amennyiben nem aktív talajjal, hanem semlegessel indítok akváriumot, pl, bazalt, akadama, ezt használom, valamint használt akváriumvizet, RO vizzel keverve.
Igy gyakorlatilag kész bacikultúrám van, 1 hétnél tovább nem is szoktam járatni az új akikat.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Jó Baktériumok

HozzászólásSzerző: Melinda » 2010.11.07. 22:24

Nekem GEX Shrimp & Plants Sand táptalajom van,
akkor megvárom a 4 hetet,.
így viszont akkor nincs szügség semmilyen vegyszerre, tablettára?
(red cherry lesz)
Melinda
Mosura
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010.10.17. 22:35

Re: Jó Baktériumok

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.11.07. 22:43

Valóban, most mikor indítottam az akváriumokat került bele 1-1 ADA bacter ball golyó, viszont így is kb 6-7 hetet vártam mielőtt a garnélák belekerültek volna az akváriumba. Igazából úgy voltam vele, hogy tettem bele, mert "ne ezen múljon" a dolog, de nem tudom mennyire van értelme. Az viszont biztos, hogy a távol keleti tenyésztők kivétel nélkül használnak indító baktériumkultúrát, gondolom nem véletlenül. (náluk nagyon sok termék közül lehet választani ezen a téren is, itt egyedül az ADA bacter 100 ami hozzáférhető)

A 4 hetes türelmi időt mindenképp érdemes kivárni, azt hiszem nem sok múlik azon, hogy november közepén vagy december közepén kerülnek e be az állatok és akkor nem kell aggódni amiatt, hogy mi van ha mégis túl korán mentek az akváriumba...
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jó Baktériumok

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.11.07. 22:47

Melinda írta:Nekem GEX Shrimp & Plants Sand táptalajom van,
akkor megvárom a 4 hetet,.
így viszont akkor nincs szügség semmilyen vegyszerre, tablettára?
(red cherry lesz)

Már csak a talaj miatt is járatni kell. És ha egy használt szivacsszűrőt belecsavarsz, az sokat segít. DE ha nincs másik akváriumod, kérj valamelyik akvarista ismerőstől pár liter használt vizet. Vagy vegyél bacikultúrát az akvaristaboltban.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Jó Baktériumok

HozzászólásSzerző: viktorlantos » 2010.11.07. 23:26

Baktérium booster termékeket rengetegen használják. Garnisok, növényesek is. Inkább azt mondom, hogy azok nem használják akiknek mind1, hogy 4-8 hét a bejáratás, mert van ennyi idejük, esetleg eleve bejáratott szűrőt és beállt vizet használnak. De a szűrő és az akvárium is beérik ezek nélkül is 6-8 hét alatt.

Baktérium booster dolgokkal érdemes megnézni mennyi idő alatt nullázzák az amóniát és fordítják működővé a lebontást.

A fent említett Nitrivec-et nem használtam még, de akár működhet ez is az előírásoknak megfelelően.

Viszon sok sok más ilyen készítmény létezik, nem csak a fent említett két termék.

Szinte minden gyártónak vannak ilyen termékei. Ha már megemlítettétek a Nitrivec-et ott a JBL Denitrol is, vagy a Tetra Safe Start. Ezek kb azonos kategóriát képviselnek.

De garni fronton maradva Mosuráéknak van garnis baktérium indítója. BT9.
Sok más termék is van Seachem, Easy Life és rengeteg független gyártó is kínál ilyen termékeket.
Van ami folyékony állapotú és közvetlen vízoszlopba adagolható. Van porított ami aljzatra, aljzat alá mehet. Van szűrőbe tehető változat.

Arra kell figyelni, hogy a bejáratás és a booster adagoláshoz extra levegőztetést adagoljunk, mert így gyorsabban szaporodnak a baktériumok illetve nem fordulhat elő oxigénhiányos állapot.

Ha megfelelően használjuk kb. 1-2 hétre csökkenthető a bejáratás.
Ha legközelebb használjátok érdemes nézni tesztekkel, mert teljesen jól megfigyelhető a baktériumok munkája.

Sokan heti vízcserékhez is adagolnak ilyeneket, hogy stabil bioszűrés legyen. Így ezek a termékek nem csak a bejáratás időszakára, de a heti vízcseréknél, vagy megborult bio szűrésnél is alkalmazhatóak. Jah és annyit hozzátennék, kárt nem okoznak. Aki szeretné nyugodtan próbálja ki ezeket.

ui: elnézést ha túl sok márkanevet említettem meg. ha gondoljátok modizzátok ki, nem reklám jelleggel írtam.
viktorlantos
Hinomaru
 
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.08.21. 18:09
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jó Baktériumok

HozzászólásSzerző: smokie » 2010.11.08. 13:27

Akkor valószínű, hogy azért állt be olyan hamar az akváriumom, mert az előírt 10 napig JBL Denitrolt adagoltam az indításnál. Persze azért kivártam a 4 hetet és csak utána telepítettem be a rákokat.
Zoli
smokie
Hinomaru
 
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2010.08.26. 02:08
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Jó Baktériumok

HozzászólásSzerző: Melinda » 2010.11.08. 13:43

Köszi, akkor én is megpróbálom beszerezni valamelyiket.
Melinda
Mosura
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010.10.17. 22:35

Re: Jó Baktériumok

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.11.08. 13:46

Sziasztok! Nehogy megkövezzetek, de én csak kb 2 hetet vártam a garnélák betelepítésénél (RC, indiai zebra), és senki nem pusztult el, sőt.... Nitrivecet használtam. Az már csak hab a tortán, hogy rögtön indításnál a jávai mohával bekerült egy RC ivadék a szűz aksiba. Ez most várja első gyermekeit :)
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Következő

Vissza: Az akvárium

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron