Csiga invázió

Csigákkal kapcsolatos témák

Csiga invázió

HozzászólásSzerző: dobti » 2010.10.26. 20:15

Hiába a karantén, pedig egy hétig külön voltak tartva a növények mégis bekerült valahogy pár darab Physa acuta, magyarul hegyes hólyagcsiga a 30 literes akváriumba, úgyhogy most esti és reggeli program a csigavadászat. :|
Asszem ha nem javul a helyzet akkor jön a csigacsapda, illetve a kölcsön botia.
Kérdés: az öves díszcsík ugye nem bántja a garnélákat? Legjobb tudomásom szerint nem, de javítsatok ki ha tévedek.
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Csiga invázió

HozzászólásSzerző: smokie » 2010.10.26. 21:29

A botia úgy tudom igen csak kedveli a garnikat... megenni. A díszcsikról nem tudom, hogy bántaná őket.
Én a csiga populációt a csigaevő csigával (Anentome helena) tartom kordában.
Kép

Egy-két darab a helenából, pár hét alatt levadássza a nem kívánt csigákat.
Zoli
smokie
Hinomaru
 
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2010.08.26. 02:08
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Csiga invázió

HozzászólásSzerző: dobti » 2010.10.26. 21:39

Igaz még az elején vagyok, de kezdenek elszaporodni. Kiszedegetem őket, de valami más megoldás kell.
Hány db csigevő csigát tartasz és melyik akváriumodban? Mert szerintem ezek se zabálják a csigákat, csak eszegetnek párat hetente, viszont ezek ha elkezdenek szaporodni akkor belepik az aksit. :(
De írd le ha mást tapasztaltál.
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Csiga invázió

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.10.26. 21:47

Én már sokmindent kipróbáltam a csigák ellen. A csigaevő csiga jó, csak nem elég hatékony. Napi néhány csigánál nem eszik többet, ha szerencséd van megdézsmálja a csigapetéket is. Ami még gond, hogy a csiga felét sokszor otthagyja, ami elkezd bomlani...A botiának szerintem meg kicsi a 30l. A legeslegjobb, ami nagyon hatékony az a forrázott salátalevél. Én damilra kötöm, siporax gyűrűvel, hogy elmerüljön. Így nem is kell az aksiba nyúlkálni. Félnaponta cserélem. A garnélák is nagyon szeretik. Egy-két nap alatt rendesen meg lehet tizedelni a csigaállományt vele. Érdemes úgy tenni hogy minél jobban az aljzatra, vagy a falhoz lapuljon, hogy a csiguszok rá tudjanak mászni...
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Csiga invázió

HozzászólásSzerző: dobti » 2010.10.26. 22:33

spuc írta:Én már sokmindent kipróbáltam a csigák ellen. A csigaevő csiga jó, csak nem elég hatékony. Napi néhány csigánál nem eszik többet, ha szerencséd van megdézsmálja a csigapetéket is. Ami még gond, hogy a csiga felét sokszor otthagyja, ami elkezd bomlani...A botiának szerintem meg kicsi a 30l. A legeslegjobb, ami nagyon hatékony az a forrázott salátalevél. Én damilra kötöm, siporax gyűrűvel, hogy elmerüljön. Így nem is kell az aksiba nyúlkálni. Félnaponta cserélem. A garnélák is nagyon szeretik. Egy-két nap alatt rendesen meg lehet tizedelni a csigaállományt vele. Érdemes úgy tenni hogy minél jobban az aljzatra, vagy a falhoz lapuljon, hogy a csiguszok rá tudjanak mászni...


Én is erre gondoltam, hát szerintem marad ilyen kombinált: szedem kifele őket minden nap, veszek csigaevő csiguszt, meg nyomom a salátalevelet, aztán ha mindig lesz egy kevés az nem baj, mert legalább ők is takarítanak.
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Csiga invázió

HozzászólásSzerző: habee » 2010.10.26. 23:47

Szia dobti!
A csigaevő tutira be fog válni :D ,nekem is
ugyan ez volt a problémám..renget csigám volt és
előszeretettel lezabálták a növényeket,próbáltam őket szelektálni
de mindig újabbnál újabb csoportok jelentek meg úgyhogy ezzel a módszerrel
nem sok sikerem volt :evil:
Na ekkor sikerült két Anentone helene-t beszereznem,mondanom sem kell
igen hatékonyak voltak azóta felszívódtak a kellemetlenkedő csigák :twisted:
És a helenák azóta gyarapodtak is és nagyon jól elvannak
a garnélákkal is és nem utolsó sorban ők is aktívan részt vesznek
az aljzat tisztán tartásában és mozgatásában(mert előszeretettel fúrják be magukat
a talajba) :ugeek:
Na ennyit nagyvonalakban róluk én mindenképpen merem ajánlani őket ;)

Kép
Kép
Üdv:Norbi
Avatar
habee
CRS S
 
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.08.15. 13:09
Tartózkodási hely: Kesztölc

Re: Csiga invázió

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.10.27. 09:04

Nekem a csigákkal semmi bajom. Ahogy észrevettem csak az elhalt növényi részeket, a mulmot és az algát eszik. Kivétel volt az almacsiga, az gyakorlatilag tarra rágta az akváriumot. Kedvence volt a vizipetrezselyem :lol:
Na, azt elajándékoztam Wariornak.
De a többi akváriumban vannak csigák, Maláj tornyos - ebből szelektálom a feketéket és külön "tenyésztem"-, postakürt, hólyag, tányér... Ezekkel csak az az egy baj van, hogy ha túl nagyra nőnek, és rámennek a bedobott garnélakajára, a garnik nem fének hozzá.
És van egy akváriumban pár Helena is, oda dobálom át a csiguszokat, ha túlságosan elszaporodtak. Megfigyeltem, hogy a Helenák csak a nagyobb csigákat vadásszák le, olyan 3-4 mm felettieket. Amibe be tudja dugni a kis szívócsövét. A kisebbeket néha csak szétpattintom az üvegen, és a garnik rávetik magukat rögtön. Szeretik a fehérjét.
Ja, és van 2 Sulawesi nyúlcsigám Euthanázia és Inkontinencia. Remélem nőstények, bár úgysem hallgatnak a nevükre. :D
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Csiga invázió

HozzászólásSzerző: star67 » 2010.10.27. 09:50

Nekem minden akváriumban van belőlük az űrtartalomnak megfelelő példányszám helenákból, és nem kell aggódnóm a csigák miatt, sőt az almacsiga szaporulatot is rendesen kordában tartják.

Egy próbát nálad is megér + mechanikus szelektálással mindig rásegíthetsz kicsit!

Sok sikert!
star67
Hinomaru
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2010.08.25. 15:38
Tartózkodási hely: Budapest, XI. kerület, spcs01@gmail.com

Re: Csiga invázió

HozzászólásSzerző: egedzs » 2010.10.27. 12:06

Az Anentone helene amikor befúrja magát az aljzatba nem túrja ki a növényeket? Nem lesz utána a talaj feltúrva?
egedzs
CRS C
 
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2010.08.27. 13:25
Tartózkodási hely: Budapest IV.ker.

Re: Csiga invázió

HozzászólásSzerző: smokie » 2010.10.27. 14:29

Nem túrja ki a növényeket. Nálam mindkét növényes akváriumban vannak helenak, és egyszer sem találtam kiforgatott növényeket. Valószínű, hogy jól el tud lavírozni a gyökerek között :)
Zoli
smokie
Hinomaru
 
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2010.08.26. 02:08
Tartózkodási hely: Üllő

Következő

Vissza: Csigák

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég