Növények ültetése, gondozása

Növényekkel, mohákkal kapcsolatos témák

Re: Növények ültetése, gondozása

HozzászólásSzerző: dobti » 2010.10.26. 13:48

Csatlakozom az előttem szólóhoz, CO2,fény és tápozás. A végén már azt szeretnéd hogy bár ne lenne annyi belőle, nálam pl volt h annyira terjeszkedett. :)
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Növények ültetése, gondozása

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.10.26. 15:06

Most nyírtam meg a növényesemet, és vizet is cseréltem, de nagyon lepukkant lett szegény.
A hínárok felkopaszodtak, a hc teljesen elnyomta a parvulát, a pogostemon kipusztult, és tele van az egész zöld fonálalgával..... Asszem feladom, és átalakul valami egyszerűbb garnélás akváriummá....
Kidobok belőle mindent, csinálok egy szép zöld pázsitot Chladophorából, szereztem pár Seiryu követ, és kész. Esetleg néhány faág,rajta anubias és egy kevés Taiwan moss.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Növények ültetése, gondozása

HozzászólásSzerző: xman » 2010.10.26. 18:49

Sziasztok.
Nekem egyik aksimba 20 literre 11watt jut, de szeretnék berendezni egy kis növényest(megtetszett a terraplázán)és CO2 tápozás megoldott lesz,De nem tudom,hogy van e olyan ilyen fűszerü növény am9nek nem kell ez a 1L/1W dolog.Hc gondolom nem bírná!?

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Növények ültetése, gondozása

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.10.26. 19:33

xman írta:Sziasztok.
Nekem egyik aksimba 20 literre 11watt jut, de szeretnék berendezni egy kis növényest(megtetszett a terraplázán)és CO2 tápozás megoldott lesz,De nem tudom,hogy van e olyan ilyen fűszerü növény am9nek nem kell ez a 1L/1W dolog.Hc gondolom nem bírná!?

Norbi

Birná, ha nincs túl messze a világítás, és nem árnyékolod le semmivel. Nekem is 11W volt 20 literen, 40x20x25 cm, és nőtt mint a bolond. hetente kellett nyírni. Volt még mellé egy 11 W-os növényes cső is, de azt nem használom már fél éve.
Ezekkel a növényeskkel azért van gond rendesen. 1 hónap, míg megtervezed, és beszerzel minden hozzávalót, utána 3-4 hónap mire eléri az áhított állapotot. És akkor iszonyú munkával szinten tudod tartani egy darabig, azután győzni fog az akvárium.... És akkor szétdobod, és kezded elölröl. Persze ügyelsz, hogy ne kövesd el még egyszer ugyanazokat a hibákat, úgyhogy lesznek majd más hibák ;)
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Növények ültetése, gondozása

HozzászólásSzerző: dobti » 2010.10.26. 20:22

Frettner írta:
xman írta:Sziasztok.
Nekem egyik aksimba 20 literre 11watt jut, de szeretnék berendezni egy kis növényest(megtetszett a terraplázán)és CO2 tápozás megoldott lesz,De nem tudom,hogy van e olyan ilyen fűszerü növény am9nek nem kell ez a 1L/1W dolog.Hc gondolom nem bírná!?

Norbi

Birná, ha nincs túl messze a világítás, és nem árnyékolod le semmivel. Nekem is 11W volt 20 literen, 40x20x25 cm, és nőtt mint a bolond. hetente kellett nyírni. Volt még mellé egy 11 W-os növényes cső is, de azt nem használom már fél éve.
Ezekkel a növényeskkel azért van gond rendesen. 1 hónap, míg megtervezed, és beszerzel minden hozzávalót, utána 3-4 hónap mire eléri az áhított állapotot. És akkor iszonyú munkával szinten tudod tartani egy darabig, azután győzni fog az akvárium.... És akkor szétdobod, és kezded elölröl. Persze ügyelsz, hogy ne kövesd el még egyszer ugyanazokat a hibákat, úgyhogy lesznek majd más hibák ;)


Ez valahogy így van, de azért megvan a maga varázsa, pláne hogy mire újat kell indítani, már megvan fejben az új ötlet, az új növények, stb.
Ami meg a 20 literes akváriumba az 1l/1W-ot illeti, szerintem elég lesz az, mivel elég kicsi az akvárium, és gondolom az brutto 20 liter, tehát aljzat+dekoráció és már nincs is 20 liter, csak legyen elég CO2, és tápozás.
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Növények ültetése, gondozása

HozzászólásSzerző: xman » 2010.10.26. 20:56

Na ennek örülök!
Mert kipróbálnék egy ilyen kis növényest.
Mien növényesbevaló táptalajt lehet esetleg kimérve kapni ?Mert nekem szerintem egy 3-4 Liter bőven elég lenne!

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Növények ültetése, gondozása

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.10.26. 21:11

Off: Nemy! Az akváriumod mostani képe (is) fenomenális! Látom az Eleocharis is szépen belehúzott. ;)
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Növények ültetése, gondozása

HozzászólásSzerző: Nemy » 2010.10.26. 21:47

Levinen írta:Off: Nemy! Az akváriumod mostani képe (is) fenomenális! Látom az Eleocharis is szépen belehúzott. ;)

Köszi Levi. Nyírom rendesen, mert másképp a fejemre nőtt volna már :D.
xman írta:Na ennek örülök!
Mert kipróbálnék egy ilyen kis növényest.
Mien növényesbevaló táptalajt lehet esetleg kimérve kapni ?Mert nekem szerintem egy 3-4 Liter bőven elég lenne!

Norbi

Vannak kis kiszerelésben is táptalajok. Van 3 és 4 literes is.
xman írta:Sziasztok.
Nekem egyik aksimba 20 literre 11watt jut, de szeretnék berendezni egy kis növényest(megtetszett a terraplázán)és CO2 tápozás megoldott lesz,De nem tudom,hogy van e olyan ilyen fűszerü növény am9nek nem kell ez a 1L/1W dolog.Hc gondolom nem bírná!?

Norbi

Meglehet próbálkozni a HC-val is, de tuti eredményt inkább a HM-mel(Hemianthus micranthemoides) lehetne elérni ennyi fény mellett. Ezt kicsit gyakrabban kell nyírni ,de szép gyepet lehet nevelni ebből is. Egy példának N-dee egyik akváját tudnám felhozni: http://www.akvakertesz.hu/viewtopic.php?f=11&t=333
Avatar
Nemy
CRS C
 
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2010.10.21. 09:22

Re: Növények ültetése, gondozása

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.10.26. 22:00

xman írta:Na ennek örülök!
Mert kipróbálnék egy ilyen kis növényest.
Mien növényesbevaló táptalajt lehet esetleg kimérve kapni ?Mert nekem szerintem egy 3-4 Liter bőven elég lenne!

Norbi

Még sok is. Tegyél alá 2 cm vastagon apró lávakövet, és arra mehet a talaj. Ha sötétebb talajt akarsz, a 2,5 kg-os (3 liter) Ada amazónia a nyerő, vagy Aquatic nature pro soil. Világosabb az Ada africana vagy malaya. Másban ne is gondolkozz, ha profi akváriumot akarsz.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Növények ültetése, gondozása

HozzászólásSzerző: xman » 2010.10.27. 12:54

Így lessz.
Viszont azt nem teljesen tudom, hogy mennyire lenne jó az élesztős Co2,Mert nincs keret egy rendszerre beruházni.
De gondolom ezesetben mindenképpen kell egy drop csekker.Meg egy Bubi számláló.
Csak a DIY :D
Dropcsekkerbe Van valami olcsóbb ilyen reagens folyadék?Vagy csak egy féle van az ameiket Aqua zöldségesnél lehet kapni?:D

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

ElőzőKövetkező

Vissza: Növények

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég