Üveg akvárium

Akváriummal, világítással, akvárium technikájával kapcsolatos témák

Re: Üveg akvárium

HozzászólásSzerző: jrmitty » 2010.10.22. 15:15

Most találtam meg a topikot, s mivel úgy hiszem tőlem indult a fő gondolatmenet, kicsit beleszólok én is :)

A nálam szétnyílt medence - gyors fejszámolás - kb 16-18 éves volt. Nem tudom hogy általánosságban meddig szoktak a ragasztók kitartani, de jó eséllyel nem a legjobb állapotban volt :)
Viszont volt előjele, bő fél-egy évvel azelőtt házilag újra kellett ragasztani az egyik oldalán mert szivárgott. Szerintem általában ilyenkor minimum a bizalom megrendül egy akvárium esetén és odafigyelnek rá :)

Amúgy nem tudom hogy egy ilyen célra használt átlátszó ragasztó hogy viselkedik x év után, de azt biztosan hogy tengervízhez mást szoktak használni, és ebben az is volt. Utólag visszagondolva valószínűleg az is ludas lehetett, legalábbis egy pár évet biztos elvett tőle.

Szerintem ne aggódj a padló miatt :)
Avatar
jrmitty
Yellow fire
 
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2010.10.18. 12:56
Tartózkodási hely: Mende

Re: Üveg akvárium

HozzászólásSzerző: imi » 2010.10.22. 20:46

Óvatosan az olcsó akváriumokkal, mert gyakran elég gyatra minőségűek.
Ezt sajna tapasztalatból írom.
Inkább adj ki 1000,- Ft-al többet érte, ne ezen spórolj.
Én azt tettem ez első kis 25 litereseknél és amikor feltöltöttem, akkor vettem észre, mennyire rossz minőségű is lehet egy akvárium üvege..

Amúgy meg szerintem yellow, sötét talajon ;)
imi
Hinomaru
 
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2010.08.31. 10:19

Re: Üveg akvárium

HozzászólásSzerző: Melinda » 2010.10.22. 21:16

imi írta:Óvatosan az olcsó akváriumokkal, mert gyakran elég gyatra minőségűek.
Ezt sajna tapasztalatból írom.
Inkább adj ki 1000,- Ft-al többet érte, ne ezen spórolj.
Én azt tettem ez első kis 25 litereseknél és amikor feltöltöttem, akkor vettem észre, mennyire rossz minőségű is lehet egy akvárium üvege..

Amúgy meg szerintem yellow, sötét talajon ;)

Igen a yellow joban tetszik csak aztmondják nehezebben szaporodik..

Végre megnyugodtam az akváriumot illetően, erre most jösz te és megint idegeskedhetek... :D pfff
akkor mégis mit csináljak???? mijet vegyek? mostmár erre a méretre lettek rendelve a szivacsok is a szűrőhöz, szóval ....
max megerősíteni tudom, vagy ugyanijen méretbe másikat...
Költenék rá 10.000ret is, de egyszerűen pocsék a kínálat, nincs egy olyan akvárium amelyiknek nem ragasztottak az oldalai, és van vagy 25 liter minimum!
szánalmas! ha gazdag lennék vennék egy tömb üveget, és kimaratnám belőle az akváriumot :D :D
Nem az ára miatt veszem, hanem mert ekkorát akarok.
elegem van a hülye akváriumokból !!!!! :evil: akkor mégis milyet kéne venni???? vagy hol árulnak egybe oldalasat nem ragasztottat??

Nem lehet a sarkokat összeolvasztani valahogy? :D
Melinda
Mosura
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010.10.17. 22:35

Re: Üveg akvárium

HozzászólásSzerző: smokie » 2010.10.23. 01:10

Régebben dolgoztam egy akvarisztikai üzletben. Kaptunk egy megrendelést 3000l-es (3m x 1m x 1m)tengeri akvárium összerakására. Az akvárium akkora volt, hogy helyben kellett összeragasztani. Az akvárium oldallapjai 3db 10mm-es ragasztott üvegből volt összerakva. A megrendelő azt szerette volna, hogy egy hét múlva már gyönyörködhessen a tengeri élővilágban :o (aki egy kicsit jártas a tengeri akvarisztikában az tudja, hogy legalább 3 hónap kel ahhoz, hogy élőlényekkel pakolja tele az akváriumot). A főnök kitalálta, hogy a ragasztás utáni 4. napon beindítjuk a medencét, gondolom az hajtotta, hogy minél előbb pénzhez jusson. Mondta neki az üveges szaki, hogy egy kicsit korai időpontot tűzött ki az akvárium elindításához, ugyanis legalább 2 hét mire a 3cm-es ragasztási felület megköt. Erre ő, 4 nap bőven elég a szilikon száradásához. A kitűzött napon kivonultunk, beraktuk az élőköveket, 1000l bejáratott tengervizet, + közel 2000l helyben kevert vizet. 2 nappal rá beraktuk az élőlények. A nyolcadik napon kaptuk a telefont, hogy menjünk már ki, mert elkezdett szivárogni a medence :lol: . Mire kiértünk, addigra rendesen spriccelt a víz a ragasztás mentén. Víz leereszt (kb. 1500l :cry: ) a szivárgás alá, üveges szakinak telefon, hogy lenne egy kis munka. A főnök kivételesen most megvárta a ragasztás utáni száradás 2 hetét, és csak utána töltöttük fel az akváriumot. Még az volt a szerencse, hogy a kiömlő víz, a pár méterre lévő úszómedencébe folyt :lol: .
Ezt most tulajdon képen nem azért írtam, hogy elriasszalak a ragasztott akváriumoktól :D ....csak előjöttek az emlékek.
Egyébként, ha még mindig gondolkodsz hajlított elejű akváriumról, akkor tudom ajánlani az Aquatic Nature teknőit. Megfelelő üvegvastagság, szép ragasztás.

Kép
smokie
Hinomaru
 
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2010.08.26. 02:08
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Üveg akvárium

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.10.23. 09:26

Ja. nekem is ilyenek vannak, 4 db :)
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Üveg akvárium

HozzászólásSzerző: Melinda » 2010.10.23. 09:50

pont ilyet vagy ezt néztem énis egy webshopon, ott 8.000ft volt egy 28Literes üvegtetővel.

de mivel ez se minden oldalon hajlított és ebbe is van ragasztás akkor már tökmindegy hogy 2 vagy 4...

Ettől független kiakaszt hogy nincs egy olyan üzlet, vagy gyár ahol lehet rendesen 4 hajlított sarkosat venni!

2010 be már azért ez gáz szerintem.
Melinda
Mosura
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010.10.17. 22:35

Re: Üveg akvárium

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2010.10.23. 13:50

azt a 4 oldalt hajlított üvegakváriumot ha belegondolsz azért nem lehet olyan egyszerű létrehozni... egy üvegtáblát még 3szor megtudsz hajlítani de a 4.élnél már ragasztani kell.. amúgy meg önteni kéne vagy préselni, az meg biztos hogy veszett drága főleg ha buborék menteset szeretnének csinálni meg ne legyen benne torzulás, blabla..
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Üveg akvárium

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.10.23. 13:57

Melinda írta:pont ilyet vagy ezt néztem énis egy webshopon, ott 8.000ft volt egy 28Literes üvegtetővel.

de mivel ez se minden oldalon hajlított és ebbe is van ragasztás akkor már tökmindegy hogy 2 vagy 4...

Ettől független kiakaszt hogy nincs egy olyan üzlet, vagy gyár ahol lehet rendesen 4 hajlított sarkosat venni!

2010 be már azért ez gáz szerintem.


Lehet kapni ilyen öntött üveg medencéket, de ezek az üvegek sokkal ridegebbek, valamint a technológia miatt csak bizonyos vastagságot lehet buborékmentesen összehozni. A ridegség és a szilárd szerkezet miatt ezek sokkal kevésbé rugalmasak, és törékenyebbek is. Max 15-20 literes medencéket szoktak önteni. Az akvarisztikában azért nem használjuk, mert torzít, nem elég tiszta átlátszó, és nagyon sérülékeny. És ha sérül, nem javítható, míg egy ragasztott üveg akváriumnak csak a sérült oldalait kell kicserélni.
Továbbá elég drága, mert kézimunkával készül, klasszikus több száz éves technológiával. 2010-ben MÁR nem lehet kapni, de 50-100 éve még mindennapos volt. Csak sajnos ezt már meghaladta a technika. Ágyúgolyót sem öntenek már sehol, és gőzgéphez sem gyártanak dugattyút. Sőt, Commodore 64-hez sem lehet már játékokat kapni. :D

Persze, ha ennyire félsz valamitől, az úgyis bekövetkezik. Te idézed elő a gondolataid teremtő erejével. Szétnyílik az akvárium, és elázik a laminált padló....
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Üveg akvárium

HozzászólásSzerző: Laci » 2010.11.01. 22:24

Frettner írta:Mondjuk egy ilyen?
Kép

Ez igen! Mit mondjak, gyönyörűen mutatna a nagyszobában!
Hol lelted fel?
Avatar
Laci
CRS S
 
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2010.08.22. 20:44
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Üveg akvárium

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.03.12. 19:39

Szerintetek egy 55X35X30 cm-es (57 liter) akvárium elég stabil 4 mm-es üvegből? Egy kb. 2,5 kilós armatúra nehezedne a két oldalára. A jelenlegi akvárium 55X26X29 (40 l), szintén 4-es üvegből, fél éve van rajta a kérdéses armatúra. A meglévő akvárium vén, mint az országút, furán kezd elszíneződni a szilikon és egyébként se férek el benne. Kinevezném ezt az edényt brakkvizesnek, az eddigi összeállítást meg átraknám egy tágasabb akváriumba.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Az akvárium

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég