Rili garnéla

Red cherry, sakura, yellow fire...

Rili garnéla

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.08.17. 14:40

A blogon már írtam erről az új garnéláról, biztos többen olvastátok is a postot.

Kíváncsi lennék, hogy mi a véleményetek erről a legújabb Neocaridina változatról.

Ezen a linken láthattok néhány képet róluk: http://www.silaneshrimp.com/gallery.html a 2010 es albumot kell választani, majd pedig a Rili Shrimp et.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Rili garnéla

HozzászólásSzerző: xman » 2010.08.17. 17:29

Ha Jól tudom a Red Cherryből lett kitenyésztve .
Sajnos különösebb infórmációkat nem tudok róluk,de azért szívesen elnézegetnék egy csapatot belőlük itthon is.

Érdekes módon nekem érdekesebb mint néhány komolyabb garnéla.De ezt kinézetre mondom.
De biztos ,aki elérte ezt tudna mesélni szépen róla.
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Rili garnéla

HozzászólásSzerző: habee » 2010.08.19. 11:29

Megnyerő a külsejük a kicsikéknek :D
Nekem nagyon tetszenek..lehet már nálunk is kapni ilyen szépségeket :?:
Üdv:Norbi
Avatar
habee
CRS S
 
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.08.15. 13:09
Tartózkodási hely: Kesztölc

Re: Rili garnéla

HozzászólásSzerző: ugrosaska » 2010.08.24. 18:57

Szerintem ez a garnéla a következő a listán, aminek a pontos meghatározása szubjektív lesz és megint beleütközünk majd a Sakura elnevezés miatti problémakörbe is, tehát mi alapján nevezhetünk egy garnélát Rilinek?!

Nemrég, kb. 2 hete voltam egy osztrák tenyésztőnél, aki felakarta számolni a tenyészetét. Nem volt egy nagy garnélás a srác, inkább kufárkodott és Exoticára kimászkált a haverjával, hogy horribilis árakon eladják a vackaikat, de nem is ez a lényeg. Az egyik Dennerle Nano akváriumban pár sima heteropoda és Amano mellett csimpaszkodott a szűrőn egy korántsem átlagos, a srác által Red Cherrynek titulált piros garnéla, aminek a hátán a fej és a farok kivételével egy nagy átlátszó folt díszelgett, pont mint a Rili garnélákon. Kérdezgettem az előéletét, de sokat nem tudtam meg, csak annyit, hogy az egyik ismerősnél jött ki, ő meg elhozta oszt bedobta a heteropodák közé (gratulálok, mondtam magamban).
Ahogy néztem Silane képein is változatos képet mutatnak. Gondolom még kevés az információ ezekről a színhibás Redekről és a továbbtenyésztésükről, de mindenesetre az tuti, hogy mostantól jobban figyelem majd a saját Red cherryjeimet, hátha találok egy Rilit. ;)

Rili vagy nem Rili, ez itt a kérdés... (Ha Haha Hahahaha)

Jó szerencsét; Balázs
ugrosaska
Moderátor
 
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2010.08.10. 16:47
Tartózkodási hely: Sopron-Bécs

Re: Rili garnéla

HozzászólásSzerző: Fred » 2010.09.01. 20:52

Nekem személy szerint annyi tűnt fel a postodra válaszul Balázs, hogy ha közelebbről megnézed a Rili és RC nek a piros részeit, szerintem mintha a "festékanyag" eltérő lenne. Személyes észrevétel, lehet hogy rosszul látok :D
Kép
Fred
CRS C
 
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2010.08.30. 14:25

Re: Rili garnéla

HozzászólásSzerző: lizi520315 » 2011.05.24. 10:28

Sziasztok!
Ezideig azt hittem, hogy van 2 db selejtes Sakuram vagy RC-m. Tenyleg! Elfelejtettem megnezni a labukat, mindig csak a foltokat es a pocijukat figyeltem. Nem csinaltam belole nagy dolgot, nem szelektaltam le oket a szinhianyuk miatt. Ok akkor is az enyemek. "Csunyacskak", foltosak, de... megis csak az en akvariumom lakoja. Figyeltem Oket es aggodtam ertuk. Megmaradnak-e a szinhiba miatt, fiuk lesznek, vagy lanyok?, ha lanyok: lesz-e utod!.
Eltelt 5 honap, es "mindenorasak" a leanyzok. Csak az egyik "kismama" dontott ugy, hogy modelt all, a masikat napok ota nem latom. Rili az biztos, mert kezzelfoghato igazi garnela. Lehet ra azt mondani, hogy selejtes, de lehet, hogy Neocaridina heteropoda var.Rili ?
Dontsetek el.A fotokat megtalaljatok az akvarista.hu-n.
Koszi es varom a velemenyeteket! Eloben sokkal szebbek a leanyzok! Lizi
lizi520315
Red cherry
 
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010.11.10. 16:46

Re: Rili garnéla

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.05.24. 12:40

Szerintem RILI 8-)
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Rili garnéla

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.05.24. 16:07

A valódi Rili garnélák, amiket tényleg Rilinek lehet nevezni, kb 6-7. generációsak. Jelen esetben szerintem teljesen értelmetlen Rili megnevezésről beszélni.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Rili garnéla

HozzászólásSzerző: lizi520315 » 2011.05.24. 20:47

Istvan!
Ugy kezdodott a RILI garnela is, hogy eloszor volt 1 -2 szinhibas az adott alomban (vagy almokban), tehat kellett lenni mindenhol elso alomnak is. Igy tenyesztettek ki a kutyafajtakat, a macskakat, egyeb allatokat, sot meg - ha az emlekezetem nem csal-, a garnelakat is. Aztan a "korcsokat", szinhibasakat szelektaltak, belterjes tenyesztesebe fogtak, hogy "kialakitsanak" 1 uj fajt. Ez csak Japanra ervenyes, Zalaegerszegre nem? Japanban uj faj! Zalaegerszegen korcs? En meg csak most kezdtem el a garnelazast, tehat eloszor van 1. alom, aztan majd -ha a joisten ugy akarja-........ lesz 6.7.alom is. Hogy nalam, vagy masnal ? azt az ido fogja eldonteni.
Udv. Lizi
lizi520315
Red cherry
 
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010.11.10. 16:46

Re: Rili garnéla

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.05.24. 23:25

Nos, ez fenotípusát tekintve teljesen korrekt rili. Úgy tűnik, ez egy szimpla egygénes mutáció, és ebben az esetben teljesen értelmetlen a 6-7 generációról és stabilizálásról beszélni. Egy ilyen mutáció vagy megjelenik, vagy nem, itt szó sincs jellegtelen egyedről. Ha egy CRS bukkan fel egy tiszta CBS tenyészetben, ott sem kérdés, hogy most lehet-e CRS-nek nevezni. Ez csak a mennyiségi tulajdonságoknál problémás, mert ott a korai egyedek közel sem mutatják a mutációban rejlő összes lehetőséget. Egygénes öröklésmenetnél viszont nincsenek átmenetek, csak adott lehetőségek közül lehet válogatni.
Ami a genetikáját illeti, esélyes, hogy újonnan létrejött mutáció lesz, mert valószínűtlennek tartom, hogy ilyen ritkaság kerüljön véletlenül hozzád. De mivel tökéletesen megegyezik a rilivel, ezért szerintem értelmetlen máshogy nevezni. A különböző pigmenthiányok igen gyakori mutációk, más, régebb óta tenyésztett fajoknál rengeteg példa ismert rá.

Gratulálok a garnélákhoz!
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Következő

Vissza: Neocaridina heteropoda és változatai

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég