Szentgyo (édesapjának) halai

A tagok halai, csigái és egyéb élőlényei

Szentgyo (édesapjának) halai

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.10.17. 21:35

Mikor ürítettem ki Egerben az akváriumokat, édesapám megkért, hogy legalább egyet hagyjak meg neki, úgy megszokta, hogy ott a sok akvárium és esténként feljön nézegetni őket.

Mikor megkérdeztem, hogy mit szeretne az akváriumba, halat vagy garnélát, akkor azt mondta, hogy inkább a halakra szavazna, az már régen volt otthon :) Így az egyik 70 literes akvárium megmaradt halas akváriumnak, amibe az örök kedvenceim, néhány killi került.

Korábban volt néhány fajom ezekből az érdekes halakból, most nagy örömömre ismét sikerült találnom! 2 pár Aphyosemion striatum és 2 pár Fundulopanchax gardneri lakja az akváriumot. Egyszerűen gyönyörűek! Sajnos nem túl könnyű fényképezni őket, mert rettentő gyorsak, de néhány képet azért sikerült csinálni róluk.

Kép

Egy striatum hím

Kép

Ismét

Kép

Az akvárium teljhatalmú ura, gardneri
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szentgyo (édesapjának) halai

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.10.17. 22:03

Tényleg nagyon szépek és a fotókért külön gratulálok. Ez a kis képrészlet nagyon jó hangulatot kölcsönöz, a halak színezete, a barnás háttér, hmmm... ;)
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Szentgyo (édesapjának) halai

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.10.17. 22:09

Szépek, nagyon szépek.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Szentgyo (édesapjának) halai

HozzászólásSzerző: dobti » 2010.10.18. 08:12

Tényleg jók lettek, és teljesen megértem édesapádat. :) Hát így kell az embernek "megmérgeznie" a családját is. Nekem is sikerült, édesapámnak egy 120 literes vegyes akváriuma van. :D :lol:
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Szentgyo (édesapjának) halai

HozzászólásSzerző: farkas » 2010.10.28. 11:41

Tényleg nagyon tetszetősek, jó hangulatú képek. Én Epiplatys dageti-t tartottam egyszer. Nem tűnt könnyű műfajnak.
Avatar
farkas
CRS S
 
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2010.09.28. 22:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szentgyo (édesapjának) halai

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.10.28. 12:57

farkas írta:Tényleg nagyon tetszetősek, jó hangulatú képek. Én Epiplatys dageti-t tartottam egyszer. Nem tűnt könnyű műfajnak.


Azt a fajt is tartottam korábban, igazából szerintem ezek a killik nem olyan nehezek (persze vannak nagyon macerásak is), ha sikerül nekik lágy és savas vizet biztosítani, akkor semmi gond nincs a velük. Az ivadékok viszonylag nagyok, az ikrából kikelve már simán levadásszák a sórákot, így a táplálásuk sem nehéz.

Íme egy régi kép a dagetiről, ha valaki nem tudná melyik az a hal:

Kép
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szentgyo (édesapjának) halai

HozzászólásSzerző: farkas » 2010.10.28. 14:17

Hát igen, neki beállított körülmények között valóban nem nehéz, de társas akváriumba (amiben én próbálkoztam vele) azt hiszem nem való. Az átlag pontylazacoknál és egyebeknél speciálisabbak az igényei. Az én kis hímem mondjuk végül rákban pusztult el szegény.

(Egyszer csak lesz egy külön killis tankom! :))
Avatar
farkas
CRS S
 
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2010.09.28. 22:22
Tartózkodási hely: Budapest


Vissza: Egyéb élőlényeink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron