Vízteszt

Vízparaméterekkel, vízértékekkel kapcsolatos témák

Re: Vízteszt

HozzászólásSzerző: Dzsolo » 2010.08.23. 15:16

Sziasztok,

Írtátok, hogy a neptunos vízkeménység mérő teszt használati útmutatójában valami el van írva, esetleg erre kitérnétek?
este be scanelem a PH tesztcsíkokat, és a használati útmutatókat is, hátha valakinek az segít. :idea:
Avatar
Dzsolo
Mosura
 
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2010.08.23. 14:44
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Vízteszt

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.08.23. 17:15

Dzsolo írta:Sziasztok,

Írtátok, hogy a neptunos vízkeménység mérő teszt használati útmutatójában valami el van írva, esetleg erre kitérnétek?
este be scanelem a PH tesztcsíkokat, és a használati útmutatókat is, hátha valakinek az segít. :idea:


Szia Dzsolo

Igazából nem volt semmi elírva, csak nem volt elég napra kész az infó, egy kis félreértésre ad okot. De ma megpróbálom előtúrni valahonnan a használati utasítást és tisztába teszem ezt a kérdést. Este jelentkezem!
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Vízteszt

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.08.23. 19:25

Dzsolo írta:Sziasztok,

Írtátok, hogy a neptunos vízkeménység mérő teszt használati útmutatójában valami el van írva, esetleg erre kitérnétek?
este be scanelem a PH tesztcsíkokat, és a használati útmutatókat is, hátha valakinek az segít. :idea:


Sikerült előtúrnom a teszt leírását. Igazából semmi gond nincs vele, csak nem a mai "korszerű" akvarisztikában ismert módon vannak megadva az adatok.
Ebben a leírásban a öszzkeménységet (Gh) adják meg Nk-ban, azaz a német keménységi fokban. Ezzel semmi gond nincs annak ellenére, hogy manapság szinte csak a Gh rövidítéssel jelölik ezt az értéket, azaz ezt használják a mérték egységének, ezekkel találkozunk.
Ezzel ellentétben a karbonát keménységet (változó keménységet) Kh-ban adják meg (bár a rövidítés nem szerepel) ami megint csak helyes, de ugyanakkor ezt az értéket is ki lehet fejezni Nk-ban. Nos számunkra az okozhatja a keveredést (én szerintem), hogy ha az egyik értéket Nk-ban adják meg, akkor a másikat miért nem.
Nos szerintem így kellene kinéznie: Ha az összkeménység Nk-ban van megadva, akkor a karbonát keménységet is Nk-ba kellene megadni. Ha az összkeménységet Gh-ban adjuk meg, akkor a karbonátkeménységet Kh-ban kellene megadni. Még egyszer hangsúlyozom, hogy a Neptun leírással semmi gond nincs, csak a ma használtak, a megszokott jelölések szerint zavaró lehet. Elég sokszor találkozok ezeknek a jelöléseknek az összekeverésével. Egyszerűen: "1Nk=1Gh" v. "1Nk=1Kh"
Remélem érthető így! :oops: ;)

Még egy kis kiegészítés: a Gh és a Kh a keménység fajtáját jelöli, az Nk meg a keménység mértékegysége, illetve annak rövidítése.
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Vízteszt

HozzászólásSzerző: Dzsolo » 2010.08.24. 20:44

Megtaláltam a leírásokat így bescaneltem, csak linket tudok berakni mert a kép nem jeleneik meg
PH színskála: http://dzsolo.atw.hu/garnela/phteszt.jpg
Keménység mérése http://dzsolo.atw.hu/garnela/kemenyseg.jpg
Avatar
Dzsolo
Mosura
 
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2010.08.23. 14:44
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Vízteszt

HozzászólásSzerző: xman » 2010.08.24. 21:30

Köszi a segítséget.
A probléma ugyan megoldódott kaptam egy-egy használati utasítást.
De legalább lesz hol megtalálni ha valakinek eltűnik!
;D
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Vízteszt

HozzászólásSzerző: smokie » 2011.02.18. 13:28

A csepegtetős vízteszteknek van szavatossági idejük? Ugyan is amiket használok (JBL, Sera, Tetra) már 15-20 évesek és erre utaló jelet, feliratot egyiken sem találtam.
Zoli
smokie
Hinomaru
 
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2010.08.26. 02:08
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Vízteszt

HozzászólásSzerző: Levinen » 2011.02.18. 14:41

smokie írta:A csepegtetős vízteszteknek van szavatossági idejük? Ugyan is amiket használok (JBL, Sera, Tetra) már 15-20 évesek és erre utaló jelet, feliratot egyiken sem találtam.
Zoli


Alapvetően ezeknél a termékeknél nincs szavatossági idő. Az már egy más kérdés, hogy 15-20 év mire képes. Inkább a kiszáradás, halmazállapot változás okozhat problémákat. Simán jó lehet. Te egyébként egy antik gyűjtő vagy? :D
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Vízteszt

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.02.18. 17:25

smokie írta:A csepegtetős vízteszteknek van szavatossági idejük? Ugyan is amiket használok (JBL, Sera, Tetra) már 15-20 évesek és erre utaló jelet, feliratot egyiken sem találtam.
Zoli

Ellenőrizd le őket. Ha alapvetően drága tesztekről van szó, akkor megéri egy vízmintát bevinni a halashoz és leméretni, utána meg megnézni a saját tesztjeiddel is.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Vízteszt

HozzászólásSzerző: Sumak » 2011.02.23. 12:49

sziasztok,

tud valaki segíteni, hogy a neptun termékeknek ki a forgalmazója/gyártója? Állítólag a Thököly útnál vannak valahol, de a neten nem találtam őket.
Lassan két hete hajtok neptun víztesztre, de sehol sem kapok :(
Sumak
CRS C
 
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2010.11.11. 16:47

Re: Vízteszt

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.02.23. 13:11

A neptun cégnek 2 boltja van a fővárosban. Az egyikben jártam víztesztért, betelefonáltak a céghez, és azt a választ kapták, hogy most nincs és egy darabig nem is lesz. Eldugott kis állatosoknál érdemes keresni, ahol még van elfekvőben raktáron. Elküldöm PÜ-ben a bolt helyét, ahol én találtam.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Az akvárium vize

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron