Sulawesi garnélás tapasztalatok

A sulawesi garnélák világa

Sulawesi garnélás tapasztalatok

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.10.13. 15:56

Úgy látszik nem kifejezetten népszerűek ezek a garnélák itthon, ami minden bizonnyal több dologgal is magyarázható. Egyrészt elég ritkák, és az áruk is borsos, másrészt pedig ők valóban az "igazi kihívás" kategóriájába tartoznak. Ezek ellenére van valaki, aki már megpróbálkozott a tartásukkal? Kíváncsi vagyok, hogy kinek van velük bármiféle tapasztalata.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sulawesi garnélás tapasztalatok

HozzászólásSzerző: feca101 » 2010.12.29. 18:06

Látom sajnos nem sok tapasztalat van a Sulawesi garnélákkal kapcsolatban. :( Kár pedig egy gyönyörű faj.
Mint kiderült egyik beszélgetésünk során, egy Békéscsabai akvarista társam is tartott belőlük, sőt el is kezdtek nála szaporodni. Azonban sajnos egy idő után el-kezdtek elhullani a vízcserék alkalmával, nem is maradt belőlük.
Úgy láttam a fórumon többen is tartanak Sulawesi garnélát, ha tudjátok osszátok meg a velük kapcsolatos tapasztalataitokat, mert nekem is nagyon tetszenek ezek a garnik és előbb-utóbb szeretnék tartani belőlük. Tudom hogy egy nehezen tartható fajról van szó, ezért szeretnék előbb információt gyűjteni.
Úgy tudom te is tartod a Caridina dennerli változatot Pisti, és szaporodtak illetve szaporodnak is nálad. Te milyen vízben, illetve egyéb körülmények között tartod őket?
feca101
CRS S
 
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2010.08.25. 00:52
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Sulawesi garnélás tapasztalatok

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.12.29. 20:03

Hát igen, nem túl elterjedtek a sulawesi garnélák... Nekem két faj volt, a spinata és a dennerli, a spinata sajnos több próbálkozás után is mindig csak elhullott, a dennerli-k szaporodnak, bár most mintha petést nem láttam volna, de pár kicsit igen.

Remélem azért csak fog még felbukkanni olyan, aki tart valamilyen sula garnélát.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest


Vissza: Sulawesi garnélák

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron