Danau Matano

A fórumtagok akváriumai

Re: Danau Matano

HozzászólásSzerző: ifinorbert » 2014.09.07. 23:04

Eltelt megint egy hét, immáron 3 hetes lett az akvárium. Nagy változás nem történ ma volt egy takarítással egybekötött vízcsere. Szépen letakarítottam a köveket a lerakódott sómaradványoktól és megporszívóztam a talajt is. A Cryptok hozzák az új leveleket, ezen nagyon meglepődtem. Alga továbbra sincsen az akváriumban.

Vízparaméterek vízcsere utánról:
PH: nagyobb mint 7,5 (neptun)
KH: 3
GH: 7,5
TDS: 175
T: 28,9
ifinorbert
CRS C
 
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2013.04.11. 09:14
Tartózkodási hely: Keszthely

Re: Danau Matano

HozzászólásSzerző: ifinorbert » 2014.09.09. 22:03

Sziasztok!
Ez az akvárium is kapott egy Eheim 2000 AquaCorner 60 sarok belsőszűrőt. A szivaccsal nem voltam megelégedve sok problémám volt vele. A szivacsszűrőt kikapcsoltam, mert nem volt értelme tovább erőltetni. Alga még mindig nincs, emeltem is világítás idején hátha jön egy kis zöld alga a kövekre végre :roll:.
ifinorbert
CRS C
 
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2013.04.11. 09:14
Tartózkodási hely: Keszthely

Re: Danau Matano

HozzászólásSzerző: ifinorbert » 2014.09.17. 09:24

Bajlódok a Sulasó adagolásával. Még nem tudom miért, de nem akar kitisztulni a víz a vasárnapi csere óta. Olvasgattam külföldi fórumokat és leírásokat, hogy kapja valami képet a helyes használatáról. Legtöbb helyen azt javasolják, hogy csak a PH-t állítsuk be a sóval a többi paraméterrel ne foglalkozzunk, mert a Kardinálisoknak nem érdekes annyira a keménység. o_O Máshol meg azt olvasom, hogy addig adagoljuk a sulasót, amíg el nem érjük a GH 7-8-at és KH 5-öt. Na ez az ami nálam nem működik, mert az ehhez szükséges koncentrációnál már nem oldódik be a vízbe a só.

Én két lehetőséget látok:
1. A 8,5 sóval beállítom a PH-t és keverek még kis mennyiségű csapvizet hozzá és azzal cserélek.
2. Kipróbálom a 7,5 sót is, ami jobban oldódik és nagyobb arányban növeli a KH értékét, mint a 8,5-es

Először az elsőt fogom kipróbálni, majd leírom mire jutottam.
ifinorbert
CRS C
 
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2013.04.11. 09:14
Tartózkodási hely: Keszthely

Re: Danau Matano

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2014.10.05. 22:28

Érdekes amit írsz, kíváncsi vagyok az eredményre...

Én is szoktam kevés csapvizet hozzáadni, már csak azért is, mert gyantával lágyítok, ezért nem 6,5-ről indul a ph, mint RO víznél, hanem kb. 5-ről.

Ha beállítod a ph-t Sula sóval, utána milyen arányban keversz hozzá még csapvizet? Milyen gh / kh értéket szeretnél elérni?
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Danau Matano

HozzászólásSzerző: ifinorbert » 2014.10.06. 14:36

A vízcserékek egy ideje már csak RO víz és sulasó kombóval oldom meg. Ez úgy csinálom, hogy 1 liter vizet felmelegítek addig, hogy éppen ne forrjon és feloldom benne a sót. Így nagyon szépen feloldódik. Az arány amit használok 1 mérőkanál 10 liter vízhez. Mivel nekem kicsit az akváriumom ezért eddig 5 litert cseréltem, de ha megjönnek a lakók akkor visszaveszem 2,5 - 3 literre per hét. Így kb. a gyári ajánlást tudom hozni (200 +- 50 mikro Siemens), ami jelenleg 260 nálam és folyamatosan csökken még. GH-t és KH-t nem mértem most, majd pótolom.

A hétvégén kipucoltam az akváriumot, lemostam a köveket, növényeket. Sajnos a vizem még ennek ellenére sem akar kitisztulni. Adagoltam már Ntrivect-et is az akváriumba, de csak nem akar beindulni a szűrés. A szűrő szivacsa még mindig fehér, pedig már 4. hete megy a ez a szűrés. Szóval jelenleg tanácstalan vagyok. Ha minden jól megy akkor pénteken jönnek a Dennerlik, addigra valamit muszáj alkotnom.
ifinorbert
CRS C
 
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2013.04.11. 09:14
Tartózkodási hely: Keszthely

Danau Matano

HozzászólásSzerző: ifinorbert » 2014.10.10. 23:29

Lassan eleresztem őket :)
Köszönet értük Pistinek
Kép
ifinorbert
CRS C
 
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2013.04.11. 09:14
Tartózkodási hely: Keszthely

Danau Matano

HozzászólásSzerző: ifinorbert » 2014.10.11. 23:29

Végül őket is beeresztettem. Ma kora estig nem láttam egyet sem, de utána már láttam pár bajuszt a kövek között, majd az egyik kijött körülnézni is :D. Ritka félős egy banda.
ifinorbert
CRS C
 
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2013.04.11. 09:14
Tartózkodási hely: Keszthely

Re: Danau Matano

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2014.10.12. 22:51

Hát a dennerlik már csak ilyenek :)
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Danau Matano

HozzászólásSzerző: ifinorbert » 2014.10.12. 23:46

szentgyo írta:Hát a dennerlik már csak ilyenek :)

Csak érdekesség képpen 3 óra utazás után 26,8 C fokos volt a vizük. Szerintem bevált ez a kartondoboz kibélelve hungarocellel.
ifinorbert
CRS C
 
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2013.04.11. 09:14
Tartózkodási hely: Keszthely

Re: Danau Matano

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2014.10.13. 09:26

ifinorbert írta:Csak érdekesség képpen 3 óra utazás után 26,8 C fokos volt a vizük. Szerintem bevált ez a kartondoboz kibélelve hungarocellel.


igen, nagyon jól felkészültél ;)
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég