Danau Matano

A fórumtagok akváriumai

Danau Matano

HozzászólásSzerző: ifinorbert » 2014.08.16. 22:21

Sziasztok!

Hát elérkezett a pillanat, amire már évek óta készülök. Sok-sok év után végre megint van akvárium a lakásban :D.

Néhány technikai adat
Akvárium: 30x30x30, sima GA-s üveg 27 liter
Szűrés: Tetra APS 300 légpupma és Tera Brillant Filter
Világítás: Quad T5 2x24W
Aljzat: Wave Dekorhomok világos
Dekoráció: Bazalt
Víz: RO víz + Sulawesi Mineral 8,5
Fauna: Thylomelania csigák és Caridina dennerli garnélák
Flora: Még keresem azt a növényt, ami bírja a 28,5°C-ot és a 7,5-8,5 PH-t
ifinorbert
CRS C
 
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2013.04.11. 09:14
Tartózkodási hely: Keszthely

Re: Danau Matano

HozzászólásSzerző: ifinorbert » 2014.08.16. 22:39

Készítettem pár képet is:
Kép
Kép
Kép
Kép
ifinorbert
CRS C
 
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2013.04.11. 09:14
Tartózkodási hely: Keszthely

Re: Danau Matano

HozzászólásSzerző: Keiron » 2014.08.17. 09:24

Szia. Nem szeretnétnék ünneprontó lenni, de ez a szűrő, kb. annyit ér, mint halottnak a sóhaj, viszont a világítás annyira brutális (27 l.-re 48 w), hogy co2 adagolás mellet is pillanatokon belül ellepné az alga, ennyi fényt szerintem az akvakertészek sem használnak, pedig ők tudnak durvulni. A dekoráció jópofa, de a sok kis kő között, megűl a mulm, és a bomló anyagok rövid úton elrendezik a garnik sorsát. Kérlek nézz körűl a szűrés, és világítás témában, mint, ahogy megtetted ezt, sok más esetben!
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Danau Matano

HozzászólásSzerző: ifinorbert » 2014.08.17. 14:16

Köszi, hogy írtál végül is azért indítottam a naplót, hogy mások is lássák mit tervezek és hogyan próbálom elérni a célomat.

Még a tervezéskor gondolkodtam, hogy milyen szűrés legyen és azért választottam a szivacsszűrőt, mert több ekkora méretű akváriumot szeretnék vele szűrni és a tenyésztők is ezt használják általában. Ha esetleg Szentgyo benéz ide, akkor megkérdezem őt is. A blogján úgy láttam, szivaccsal szűr ő is. De ha kevés lesz tényleg a szűrés, akkor kap egy Eheim Liberty-t.

A kövekre reagálva osztom a véleményedet minden képpen át fogom variálni kicsit. Viszont sok búvóhely kell a Dennerliknek, mert egész nap csak bujkálnak. Viszont a jelenlegi kőmennyiség tényleg sok lett :D

A világítástól annyira nem félek, mert ismerem ezt a lámpát. A barátoméknál sikeresen belőttünk vele egy 60-as akváriumot. Nem olyan erős ez mint sokan gondolják. Annak meg kifejezetten örülnék, ha a kövek szépen bealgásodnának, mert az lenne a cél. A Dennerlik inkább eszegetik a kövekről a biofilmet, mint a többi kaját (elméletileg). A világítás idejét ennek fényében fogom beállítani. Ja ezekben a lámpákban az egyik cső úgynevezett növényes cső ez jóval kevesebb fényt ad mint a normál 6500K-s.

Köszi mégegyszer, hogy benéztél. Remélem még sokat tudunk beszélgetni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ifinorbert 2014.08.17. 14:26-kor.
ifinorbert
CRS C
 
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2013.04.11. 09:14
Tartózkodási hely: Keszthely

Re: Danau Matano

HozzászólásSzerző: ifinorbert » 2014.08.17. 14:23

A világítást így kell elképzelni:
Kép

Két akváriumot világítok 1 lámpával csak a másik még nem üzemel.
ifinorbert
CRS C
 
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2013.04.11. 09:14
Tartózkodási hely: Keszthely

Re: Danau Matano

HozzászólásSzerző: ifinorbert » 2014.08.17. 15:17

Jelenleg oldom fel a Sulasót. Rendkívül nehezen oldódik ez a cucc... Legközelebb bekeverem előre. Most csak azért nem tettem meg, mert kíváncsi voltam, hogy a kövek módosítanak-e valamit a paramétereken.
Víz: 28,6°C
EC: 105 µS
TDS: 52 ppm
PH, KH és GH-t a jövő héten fogok csak mérni, mert még nem jöttek meg a tesztek.
ifinorbert
CRS C
 
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2013.04.11. 09:14
Tartózkodási hely: Keszthely

Re: Danau Matano

HozzászólásSzerző: ifinorbert » 2014.08.17. 15:33

Itt vannak a tudomásom szerinti utolsó Sulawesi expedíció vízadatai:

The water parameters in the shallows of Lake Matano are as follows:
Temperature (°C) 28.7
pH 8.5
General hardness (°GH) 7
Carbonate hardness (°KH) 5
Conductance (μS) 175
Total dissolved solids (ppm) 87.5
Oxygen (mg/l) 6.93

Ezek a sekély vízben mért értékek.
ifinorbert
CRS C
 
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2013.04.11. 09:14
Tartózkodási hely: Keszthely

Re: Danau Matano

HozzászólásSzerző: ifinorbert » 2014.08.17. 22:57

Kerion tanácsára kicsit legóztam a kövekkel, ez lett belőle (A Sulasó még oldódik ezért kicsit homályosak a képek):
Kép
Kép
Egy közeli részlet:
Kép
Úgy döntöttem, hogy a nagy köveket kiveszem, mert rengeteg helyet elfoglalnak. Elteszem őket későbbre, mert ez a szurdokos hardscape tetszik.

A Sulasóra visszatérve, feloldottam 20 liter vízben egy mérőkanálnyit (3g) és pont a dobozra ráírt vezetőképesség felét hozza. Ez most 112 μS a 220 helyett. Meglátjuk mi lesz, lehet kell még korallzúzalékot is adagolni majd.
ifinorbert
CRS C
 
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2013.04.11. 09:14
Tartózkodási hely: Keszthely

Re: Danau Matano

HozzászólásSzerző: Keiron » 2014.08.18. 07:27

ifinorbert írta:A világítást így kell elképzelni:
Kép

Két akváriumot világítok 1 lámpával csak a másik még nem üzemel.

Így már más a világítás, elnézést! :) A szivacs szűrővel nincs gond, én is sok akváriumban használom, csak ez a szivacs nagyon kicsi, nem ad elegendő felületet a baciknak. Mondjuk egy nagyobb, amit használni szoktunk (http://www.aquadepo.hu/product_info.php/ista-szivacsszuro-talpas-szogletes-p-8844 elég sok helyet foglal. A Liberty jó ötlet, megtöltheted bió szűrőanyaggal, és a szívóágra ráhúzhatod ezt a szivacsot. Ez már több mint elegendő. Csak azért lovagolok ezen a témán, mert az akvárium lelke a szűrés, ha ez kevés, akkor nagyon könnyen borul minden, föleg egy kis akváriumban.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Danau Matano

HozzászólásSzerző: Tibi » 2014.08.18. 08:10

A 8,5-ös sót forrásban lévő vízben old fel, ha kihült, mehet az aksiba.

tapatalk-kal küldve
Üdv: Tibi
Avatar
Tibi
Red cherry
 
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2012.02.15. 18:44
Tartózkodási hely: Óbuda

Következő

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég