ifinorbert

Egy kis ki kicsoda

ifinorbert

HozzászólásSzerző: ifinorbert » 2014.08.08. 14:33

Sziasztok!

Ifi Norbert a becsületes nevem, mint a nickemből is látszik. Jelenleg programozóként dolgozom, főleg webalkamázasokat és weboldalakat készítek és hobbiként fotózom is. Az akvarisztikával 12 éve ismerkedtem meg a feleségem által. Neki volt akkoriban egy guppis akváriuma és amikor összeköltöztünk a fősuli alatt hozta azt is a közösbe :). Ahogy ilyenkor lenni szokott hamarosan jött még 1-2 akvárium. Aztán vége lett a diákéveknek és ez a hobbi a költözésekkel szépen leépült, de úgy tűnik most új erőre kap ez a hobbi az életemben. A feleségemmel már évek óta tervezgetjük, hogy milyen formában hozzuk vissza az akvarisztikát a mindennapjainkba. Mivel szeretem a kihívásokat így nem kisebb célt tűztem ki magam elé, mint a Kardinális és Taiwan Bee garnélák tartása. Röviden ennyit szerettem volna mondani magamról.
ifinorbert
CRS C
 
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2013.04.11. 09:14
Tartózkodási hely: Keszthely

Re: ifinorbert

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2014.08.08. 17:08

Üdv a fórumon!

Akkor eddig leginkább elevenszülők voltak? Ha garnikkal nem nagyon volt még tapasztalatod, akkor szerintem a kardinális és a taiwan előtt érdemes megpróbálkozni valami egyszerűbb változattal, hogy megismerkedj azzal, hogyan is működnek a garnélák ;)

Remélem majd látunk képeket az akváriumokról/lakókról.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

ifinorbert

HozzászólásSzerző: ifinorbert » 2014.08.09. 15:13

Szia! Eddig tartottunk Guppikat, Black mollykat, Plattikat, Xifokat, különféle neonhalakat, Vitorláshalakat, Ancikat, Dániókat. Én úgy gondolom bár lehet tévesen, hogy a Neocaridina faj egyedeinek tartása nem túl nagy kihívás mivel akár csapvízben is megélnek/szaporodnak. Én nem fogok használni csapvizet mert botrányos a minősége felénk. Tele van a rozsdásodó vízvezeték darabkáival. Szóval ha már amúgy is RO vizet fogok használni, akkor inkább tartanék CRS, CBS, Taiwan vonalról garnikat. Beszerezni viszont mindenképpen Taiwan Mix-eket akarok, mert én szeretném kiszelektálni őket. Így tarthatnék CRS, CBS-t is. A Sulawesi garnik meg egyszerüen nagyon tetszenek és nem sokan foglalkoznak vele kishazánkban, mert nehéz a tartásuk. Tehá bővebben ezért esett rájuk a választásom. Szeretnék azért majd tartani Neocaridinákat is, de csak ha találok valami ritkaságot. Ezeket a sorokat ne vegyétek nagyképüségnek vagy kivagyiságnak, távol álljon tőlem csak keresem a saját korlátaimat :D
ifinorbert
CRS C
 
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2013.04.11. 09:14
Tartózkodási hely: Keszthely

Re: ifinorbert

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2014.08.11. 16:55

A taiwan mixekkel kapcsolatban ezt szerintem olvasd végig:

http://szentgyo.wordpress.com/2013/08/1 ... n-bee-mix/
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

ifinorbert

HozzászólásSzerző: ifinorbert » 2014.08.12. 22:28

Köszönöm, már párszor elolvastam és a blogodat is ;)
ifinorbert
CRS C
 
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2013.04.11. 09:14
Tartózkodási hely: Keszthely


Vissza: Bemutatkozó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég