Angels of land the shrimps double aqua

A fórumtagok akváriumai

Angels of land the shrimps double aqua

HozzászólásSzerző: tamasir » 2014.07.02. 17:27

Régóta vágyam egy nano garnélás akvárium a növényes mellé. De mivel lágyvizes és csapvizes garnélákat is szeretnék, ezért lett a megosztott akvárium beállítva.
Az egyikbe, gyantával lágyított pH 6.0-6.8-as, 2-4 kH,100-150 TDS vizet szeretnék beállítani. CRS és CBS, valamint egyelőre blue bee. Majd később az általatok javasoltakból. Erre kérnék majd javaslatot, hogy mit lehetne ilyen vízparaméterek mellett.
A másik csapvizes lenne. Egyelőre Carbon Rili kerülne bele. Mert a meglévő RC-vel biztos lenne a kereszteződés. Hasonlóan ide is kérnék majd javaslatot, hogy mit lehetne tenni még, melyeknél az összeívás elkerülhető lenne. ( Amanot nem akarok).
Adatok!
Méret:
60x30x30 kettéosztva
Talaj:
JBL AquaBasik Plus + Aquatic Nature Shrimp-Soil. BioDigest – baktériumkultúrával és BioTrace - mikro és nyomelem koncentrátummal megfejelve.
Dekoráció:
Korral kövek
Szűrő:
2 db Xilong XL- 777 (Cserélve lesz biológiai szivacsszűrőre. Szállítás alatt.)

Fűtés:
Egyelőre nem szükséges.
Növénylista:
Cryptocoryne petchii pink (kb. 5 tő)
Blyxa japonica (3 tő)
Anubias Nana
Microsorum pteropus trident
Weeping moss
Riccardia chamedryfolia
Hydrocotyle Tripartita Japan
Cryptocoryne wendtii brown
Eleocharis parvula mini

Indítás: 2014.06.10

Várom majd a segítőkész javaslataitokat.
A képeket sajnos csak iPonnal tudtam egyelőre elkészíteni. A minőségért elnézést.Az iPhonhoz most van szállítás alatt egy macro lencse szett.
Alap:
Kép
Feltöltve, növényesítve.
Kép
Avatar
tamasir
Red cherry
 
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2014.05.30. 16:36

Re: Angels of land the shrimps double aqua

HozzászólásSzerző: boomo » 2014.07.02. 18:31

Szépen néz ki
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

Re: Angels of land the shrimps double aqua

HozzászólásSzerző: Gabor77 » 2014.07.02. 20:38

A garnélákhoz nem tudok érdemben hozzászólni, azonban a korall (ha igazi), jelentősen keményítheti a vizet, ha tényleg lágy vizet szeretnél, akkor abból a feléből szedd ki. Ha van mivel keménységet, vagy TDS-t mérjél, ezt ellenőrizni is tudod...
Gabor77
Red cherry
 
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2013.02.09. 19:22

Re: Angels of land the shrimps double aqua

HozzászólásSzerző: tamasir » 2014.07.02. 22:00

boomo írta:Szépen néz ki

Köszönöm.
Avatar
tamasir
Red cherry
 
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2014.05.30. 16:36

Re: Angels of land the shrimps double aqua

HozzászólásSzerző: tamasir » 2014.07.02. 22:03

Gabor77 írta:A garnélákhoz nem tudok érdemben hozzászólni, azonban a korall (ha igazi), jelentősen keményítheti a vizet, ha tényleg lágy vizet szeretnél, akkor abból a feléből szedd ki. Ha van mivel keménységet, vagy TDS-t mérjél, ezt ellenőrizni is tudod...

Eddig nem tapasztaltam, hogy keményítené. Most kezdem az egyiket lágy vízzel feltölteni. Sikerült gyantával 0-ás vizet csinálnom.
Majd beszámolok a fejleményekről folyamatosan.
Avatar
tamasir
Red cherry
 
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2014.05.30. 16:36

Re: Angels of land the shrimps double aqua

HozzászólásSzerző: Keiron » 2014.07.04. 19:55

Gabor77 írta:A garnélákhoz nem tudok érdemben hozzászólni, azonban a korall (ha igazi), jelentősen keményítheti a vizet, ha tényleg lágy vizet szeretnél, akkor abból a feléből szedd ki. Ha van mivel keménységet, vagy TDS-t mérjél, ezt ellenőrizni is tudod...

Ha jól látom, ezek lávakövek, eszükben sincs keményíteni a vizet. :D Várjuk a fejleményeket, nekem tetszenek.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Angels of land the shrimps double aqua

HozzászólásSzerző: Gabor77 » 2014.07.04. 20:40

Keiron írta:Ha jól látom, ezek lávakövek, eszükben sincs keményíteni a vizet. :D Várjuk a fejleményeket, nekem tetszenek.

Ha tényleg lávakő, akkor nem lesz vele ilyen gond...
Gabor77
Red cherry
 
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2013.02.09. 19:22

Re: Angels of land the shrimps double aqua

HozzászólásSzerző: tamasir » 2014.07.05. 23:35

A Carbon Rili mellé mit javasolnátok. Két faj is lehetne.
Avatar
tamasir
Red cherry
 
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2014.05.30. 16:36

Re: Angels of land the shrimps double aqua

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2014.07.07. 15:33

Én nem nagyon vagyok híve annak, hogy egy akváriumban több garnéla fajt/változatot tartsunk. Jolly joker nek be lehet mindig vetni az Amano/legyező/sepregető/pinokkió garnélákat lakótársnak, de mást én nem tennék.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Angels of land the shrimps double aqua

HozzászólásSzerző: tamasir » 2014.07.07. 18:06

szentgyo írta:Én nem nagyon vagyok híve annak, hogy egy akváriumban több garnéla fajt/változatot tartsunk. Jolly joker nek be lehet mindig vetni az Amano/legyező/sepregető/pinokkió garnélákat lakótársnak, de mást én nem tennék.

Köszönöm a javaslatot.A pinokkión gondolkodom.
Mit szólnál pár Caridina cf. babaulti 'Green'-en. A vízparamétereket tudnám az igényeinek megfelelően tartani. A 6°- 8° dKH mindkettőnek megfelelne tudomásom szerint és nem is lenne gond az összeívással sem. Én úgy tudom, hogy nem ívnak össze.
Vagy esetleg ami még nagyon tetszik a Caridina cf. cantonensis "Golden Tiger"????
Avatar
tamasir
Red cherry
 
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2014.05.30. 16:36

Következő

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég