Garnélákkal tartható halak

Társítás és minden, ami a halakkal kapcsolatos

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: Norman » 2013.12.22. 20:20

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni tőletek,hátha van valami ötletetek.Vettem 4db nagyon aranyos kis Oto-t a 20literes garnélásomba(kb.30 Red Cherry).Picit hirtelenek és kergetik is egymást ami nem óriási probléma mert azért a garnik a terepen vannak a sok búvóhely ellenére és szép pirosak is.Éjjel egy garni kiugrott de észrevettem és időben visszatettem és nem történt dráma,biztos megijedt a heves halaktól.Ami gond az az,hogy rárontanak a garnéla eleségre/forrázott zöldségekre és a garnik semmit sem esznek így.Nincs valami trükkötök ilyen esetre?Sajnálnám a halacskákat ha távozniuk kellene.

Köszönöm előre is!
Kép
Avatar
Norman
CRS C
 
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2011.10.11. 12:19

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: keytee » 2013.12.22. 21:55

Szia,

Félő, hogy a garnid nem ezért ugrott ki. Gyakran azért "ugrálnak", mert víz problémájuk van. Nem változott meg nagyon a víz paramétered mostanság? Érdekes, az Oto azon kevés halak egyike, amiket pedig bátran ajánlottam volna garnik mellé :)
Avatar
keytee
Hinomaru
 
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2012.10.16. 19:42
Tartózkodási hely: Veszprém, Kaposvár, e-mail: kt kukac esh pont hu

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: Norman » 2013.12.22. 22:05

keytee írta:Szia,

Félő, hogy a garnid nem ezért ugrott ki. Gyakran azért "ugrálnak", mert víz problémájuk van. Nem változott meg nagyon a víz paramétered mostanság? Érdekes, az Oto azon kevés halak egyike, amiket pedig bátran ajánlottam volna garnik mellé :)


Nem hiszem,hogy bármi radikális változás lett volna,betettem a fűtést az oto-k miatt,22fokról 24-re változott a hőmérséklet.Még sohasem ugrott ki egy sem,nem változtattam semmit sem,a halak cikáznak éjjel is és szerintem megijedhetett.A héten indítottam egy Eheim 2032-es szűrőt a meglévő szivacsszűrő mellé.Én jelenleg nem ajánlom,de lehet az én hibám,hogy 20literre betettem 4darabot,egyébként kis genyók,nagyjából egy eszik és vadul elzavarja a többit,nem olyan szent halak mint sokan írják,még a fajtársaik sem férnek hozzá az ubihoz. :)
Kép
Avatar
Norman
CRS C
 
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2011.10.11. 12:19

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2013.12.22. 22:38

20 literesből nekem anno az Amanok ugráltak ki Otokkal voltak együtt meg Sakurákkal. Tény hogy kicsit hirtelen mozdulataik voltak az Otoknak, de szerintem kicsi volt nekik a 20literes aksi, az Amanoknak meg alacsony. Ja és nem volt tető rajta.

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-S5830-ről
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: Norman » 2013.12.22. 23:09

Én is úgy látom,hogy kicsi nekik.Na majd látom,holnap vízcsere,picit tehermentesítem a szűrést sűrűbb vízcserékkel míg nem áll be pluszban a külső szűrő.Nagyon hangos a szivacs,na mindegy kibírom azt a 2-3hetet míg beérik az új szűrő.
Kép
Avatar
Norman
CRS C
 
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2011.10.11. 12:19

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: Norman » 2013.12.29. 15:35

Visszavonok mindent az Oto-król,kiderült,hogy a kereskedő is én is csúnyán benéztük.Néhány napja figyelgetem őket és kiderült,hogy nem Oto-k hanem kínai algaevő hal,csak még picik :mrgreen: De ciki! :D Oto-k felmentve és elnézést kérek tőlük :!: .
Kép
Avatar
Norman
CRS C
 
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2011.10.11. 12:19

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: Aniko70 » 2014.03.30. 08:57

Teljesen uj vagyok a forumon. végig olvastam ezt a topikot mert a 72 literes akimban csak halak voltak . több mint egy honapja csak amano garnélát vettem 3 darabot,mert a halaimmal az rc -ket nem akartam megetetni, kaptam volna 10 darabot de visszamondtam ezen okok miatt.pedig csak egy rubingurámim van amelyik veszélyes lenne rájuk. 3 zebradánio,3 serpalazac,4 kékpajzsos páncélosharcsa ,2 algázo géb,és 2 darab sziámi ormányos márnám van. lehet hogy még a serpalazac lenne veszélyes az rc-kre.Az amano garnik egy honapig csak a dekorfás mohán bujkáltak és soha nem láttam a hármat együtt, de most már állandoan látotérben vannak. szépen megnöttek és már vedlettek párszor.és a harcsáknak szánt kaját pillanatok alatt elrabolják és viszik.Az lenne a kérdésem hogy vehetek még melléjük egypárat? mert nagyon aranyosak ugyan nem látványosak.Sok növényem van, :?:
Aniko70
Új tag
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2014.03.28. 08:37

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2014.04.03. 09:10

Szia!

Ha így hárman is jól megvannak, akkor bátran vegyél még hozzájuk akár tizet is! Csapatban még jobban érzik magukat és a növények is hálásak lesznek!

Üdv:)Gábor
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: Aniko70 » 2014.04.12. 20:54

hát a tanácsra hallgatva vettem még 5 amanot és most pár ora után mindet lehet látni állandoan a spenotot csocsálják a sziámi ormányossal együtt. gondolom jol érzik magukat.
Aniko70
Új tag
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2014.03.28. 08:37

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: boszeb » 2014.04.19. 13:46

Sziasztok!
Én csak nézelődő vagyok a fórumon. Kb. három hónapja indítottam egy 200 literes növényes akváriumot. http://www.akvaforum.hu/akvariumaink/munkahelyi-juwel-t1011.html
Van 13 rózsa lazacom és 2 lángvörös pontylazacom és 10 amano garnélám. Kérdezném, hogy ezekkel a halakkal tarthatok e red cherry-ket?
Üdv. Bősze Balázs
boszeb
Új tag
 
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2012.01.18. 22:20
Tartózkodási hely: Keszthely

ElőzőKövetkező

Vissza: Halak

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron