Terrapláza

Események az akvarisztika világában

Re: Terrapláza

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2014.02.10. 11:29

Sajnos családi program miatt nem tudtam elmenni a rendezvényre, így kimaradt az előadás, de ha valakinél készült róla videó, azt légyszi tegye közkinccsé!

Köszi előre is!

Üdv:)Gábor

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-S5830-ről
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Terrapláza

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2014.02.10. 12:14

Mormota írta:Mi valamivel Tibi után érhettünk ki, így alig 45 perc után bejutottunk!
Az előadás szerintem nagyon jól sikerült!
A magammal rángatott kedves családtagokban két kérdés maradt:
-mennyi ideig élnek a garnik
-miért baj, ha pár ifjoncot elnyammognak a halak.

Meg is kapták a magukét, hogy miért Tőlem kérdezik. Francért kell szégyenlősködni! Azért később válaszoltam is ;) .

Bár eddig is tudtam, hogy az 1 cm körüli kor az "alkalmas" a költöztetésre. Most először szembesültem vele, hogy ez tényleg iszonyat apró!
Eddig azért nem zárkóztam el a gondolattól, hogy garnis medencében halakat tartsak. Ez most erősen leszűkült nagyjából az oto-k kategóriájára.


Sajna tényleg elég hosszú volt a sor,és délelőtt nagy volt a tömeg...

Ami az előadást illeti, kicsit pár beszédesebbre szerettem volna, de mikor kiderült, hogy nem valamilyen külön teremben lesz, így erre nem sok esély volt sajnos és így lett belőle egy kis általános ismertető.

A garnik kb 2 évig élnek... Egyáltalán nem baj, ha megesznek pár apróságot a garnik, a halaknak csak jót tesz egy kis élő eleség, azonban ha az a célod, hogy a garnélák szaporodjanak, akkor nem túl jó ha a halak a kicsikből vacsiznak...

Ami a garnélák méretét illeti, a legalkalmasabb az 1 cm körüli méret, ők tudnak a legjobban alkalmazkodni az új körülményekhez.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Előző

Vissza: Események

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég