Új akvárium, és ehhez garni választás

Tippek, tanácsok a garnélák világával ismerkedők számára

Re: Új akvárium, és ehhez garni választás

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2013.12.26. 22:39

Malaya is jó választás, vagy még talán a normál Tigris, ha tudsz lágyítani és nincs túl meleg Nálad.

Neocaridina nem kereszteződik a Caridina fajokkal, emiatt nem kell aggódni.

Üdv:)Gábor

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-S5830-ről
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Új akvárium, és ehhez garni választás

HozzászólásSzerző: villosa » 2013.12.28. 13:44

És ezt a malaya-t hol lehet vennei?
villosa
Red cherry
 
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2012.01.22. 23:24

Re: Új akvárium, és ehhez garni választás

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2013.12.28. 14:54

Jó a kérdés. :smile:

Tartanak néhányan, többek között nekem is vannak, de kiadó szaporulatról nem tudok. Nekem is lassan jönnek össze az apróságok, bár most ismèt látok pár néhány mm-es csöppséget...tavaszra kiderül. :smile:



Tapatalk 2-vel küldve az én GT-S5830-ről
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Új akvárium, és ehhez garni választás

HozzászólásSzerző: villosa » 2013.12.28. 22:05

Nos én is tavasszal gondolnám az új akváriumindítást.
Addig csak lesz belőle.. vagy külföldről lehet rendelni? Szoktatok ilyet?
Egyébként egy 20-30 közötti garnélás-csigás akváriumot szeretnék.
(Írtam mailt is... Glagonya) :)
villosa
Red cherry
 
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2012.01.22. 23:24

Re: Új akvárium, és ehhez garni választás

HozzászólásSzerző: Keiron » 2013.12.28. 23:17

villosa írta:Sziasztok!
Ha a Neocardiniákat kinőttem, akkor mit javasoltok következő lépcsőnek?
ZS

Mit értessz azon, hogy kinőtted a Neocaridinákat, milyen tapasztalatokat szereztél már a tartásuk folyamán, mert szerintem az igénytelenségük miatt nem sok tapasztalatot adnak? Ezt azért kérdem, mert én mindenkinek azt ajánlom, akinek vannak megfelelő akvarisztikai tapasztalatai, tisztában van a vízparaméterek (ph. kh. tds. ) fontosságával, ezeket mérni, beállítani tudja, az szerintem nyugodtan kihagyhatja őket, és előre léphet. Ha ez megvan, akkor lépj tovább nyugodtan bármiyen irányba, ha nincs akkor nem nötted ki a Neocaridinákat, de gondolom ez nem így van.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Új akvárium, és ehhez garni választás

HozzászólásSzerző: villosa » 2013.12.28. 23:49

Keiron írta:Mit értessz azon, hogy kinőtted a Neocaridinákat, milyen tapasztalatokat szereztél már a tartásuk folyamán, mert szerintem az igénytelenségük miatt nem sok tapasztalatot adnak? Ezt azért kérdem, mert én mindenkinek azt ajánlom, akinek vannak megfelelő akvarisztikai tapasztalatai, tisztában van a vízparaméterek (ph. kh. tds. ) fontosságával, ezeket mérni, beállítani tudja, az szerintem nyugodtan kihagyhatja őket, és előre léphet. Ha ez megvan, akkor lépj tovább nyugodtan bármiyen irányba, ha nincs akkor nem nötted ki a Neocaridinákat, de gondolom ez nem így van.


Pont ezt, hogy régóta akvarizálok és a garnéláknál az RC-k és a Sakurák túl nagy működést nem igényeltek.. Szóval tanulósat keresek... sok év akvarisztikai gyakorlatával. A malaya és a babaulti azért tűnik jónak, mert magasabb hőmérséklet van nyáron idahaza, a fűtést meg télen megoldja aza akváriumi fűtő. Ha be kell állítani a vizet, az nem gond... Tehát ez a kettő szimpatikus. Mi jöhet még szóba?
villosa
Red cherry
 
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2012.01.22. 23:24

Re: Új akvárium, és ehhez garni választás

HozzászólásSzerző: Keiron » 2013.12.29. 08:36

villosa írta:
Keiron írta:Mit értessz azon, hogy kinőtted a Neocaridinákat, milyen tapasztalatokat szereztél már a tartásuk folyamán, mert szerintem az igénytelenségük miatt nem sok tapasztalatot adnak? Ezt azért kérdem, mert én mindenkinek azt ajánlom, akinek vannak megfelelő akvarisztikai tapasztalatai, tisztában van a vízparaméterek (ph. kh. tds. ) fontosságával, ezeket mérni, beállítani tudja, az szerintem nyugodtan kihagyhatja őket, és előre léphet. Ha ez megvan, akkor lépj tovább nyugodtan bármiyen irányba, ha nincs akkor nem nötted ki a Neocaridinákat, de gondolom ez nem így van.


Pont ezt, hogy régóta akvarizálok és a garnéláknál az RC-k és a Sakurák túl nagy működést nem igényeltek.. Szóval tanulósat keresek... sok év akvarisztikai gyakorlatával. A malaya és a babaulti azért tűnik jónak, mert magasabb hőmérséklet van nyáron idahaza, a fűtést meg télen megoldja aza akváriumi fűtő. Ha be kell állítani a vizet, az nem gond... Tehát ez a kettő szimpatikus. Mi jöhet még szóba?

Ahogy Galagonya is írta, a tigris jó választás lehet, sok lehetőség van bennük, és szerintem próbálkozhatsz low grade crs, cbs garnikkal is. Ha jól tartod őket, akkor simán átvészelik a nyári kánikulát.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Új akvárium, és ehhez garni választás

HozzászólásSzerző: villosa » 2013.12.29. 09:09

Keiron írta:Ahogy Galagonya is írta, a tigris jó választás lehet, sok lehetőség van bennük, és szerintem próbálkozhatsz low grade crs, cbs garnikkal is. Ha jól tartod őket, akkor simán átvészelik a nyári kánikulát.


Mit értesz "jól tartás" alatt?
villosa
Red cherry
 
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2012.01.22. 23:24

Re: Új akvárium, és ehhez garni választás

HozzászólásSzerző: Keiron » 2013.12.29. 09:52

villosa írta:
Keiron írta:Ahogy Galagonya is írta, a tigris jó választás lehet, sok lehetőség van bennük, és szerintem próbálkozhatsz low grade crs, cbs garnikkal is. Ha jól tartod őket, akkor simán átvészelik a nyári kánikulát.


Mit értesz "jól tartás" alatt?

Megfelelő méretü akvárium (szerintem, minimum 50 l.), stabil vízparaméterek, amik számukra nagyon fontosak, ha ezek megvannak akkor nagy baj nem lehet. Gondolom a heti vízcserékről, változatos táplálásról, túltelepítésről nem kell írnom. :)
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Új akvárium, és ehhez garni választás

HozzászólásSzerző: villosa » 2013.12.29. 15:00

Már csak annyit mondjatok meg, honnan és mikor lehet beszerezni az induló "alapanyagot" :D
villosa
Red cherry
 
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2012.01.22. 23:24

ElőzőKövetkező

Vissza: Első lépések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron