Akvárium indítás

Tippek, tanácsok a garnélák világával ismerkedők számára

Re: Akvárium indítás

HozzászólásSzerző: cuko » 2013.02.13. 13:45

lazioforever írta:Köszi szépen a választ. Amúgy nálad is az áramlat vitte őket össze-vissza? Mert nálam ez a helyzet.

Ezek szerint a türelem szép aksit terem. :D

Az áramlattal nekem is voltak gondjaim, de most úgy tűnik találtam megfelelő állást a szűrőnek, a vízfelszínhez közel, felfele, a távolabbi fal felé fordítva áll a kifolyója. Most tűnik a legjobbnak az állatok számára, nem túl erős amerre szoktak mászkálni/úszkálni. Nemsokára tervezek friss képeket felrakni amúgy. Nálad hogy van beállítva a szűrő/kifolyó?
Lehet, hogy a szűrő lefojtásával jobban járnék, de nem tudom, azt hogyan kellene megcsinálni, és nem tűnt annyira fontosnak.

A türelem pedig mindig jól jön (- pedig egyébként türelmetlen személyiség vagyok)! :)
Avatar
cuko
CRS C
 
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2012.10.15. 04:22
Tartózkodási hely: Budapest, XVII. kerület

Re: Akvárium indítás

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2013.02.13. 18:48

Nálam jelenleg a szűrő terelő lapátja kb 45 fokban áll az egyik fal felé a (szemből nézve) jobb hátsó sarokban. Az akváriumom témájánál a régi képeken még függőlegesen állt, azóta változtattam, és visszafojtottam kicsit a szűrőt.
A visszafojtás nem nagy kunszt ennél a szűrőnél, simán csak a lapát feletti csúszkát kell húzni lejjebb, és máris fojt. Én felére vettem vissza egyelőre nagyjából, aztán meglátjuk, ez elég-e.

Egyébként már gondolkodtam rajta, hogy be lehetne szerezni a szűrőre egy nagyobb szivacsot, mert kicsinek találom 30l-hez (nettó olyan 24l). Meg a 400l/h is brutál, el sem tudom képzelni, hogy a 10l-es Shrimp Set-ben ez mit művel. :lol:
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Akvárium indítás

HozzászólásSzerző: Norman » 2013.05.28. 23:07

Sziasztok!

Elnézést,hogy ide írom ha esetleg nem jó helyre teszem.Indítottam egy 12literes nano-t terveim szerint red cherry-knek.Van némi akvarisztikai tapasztaltom,viszont most bizonytalan vagyok.Van egy belső szűrőm és a szivacsa tönkrement és pótoltam egy mosogatószivaccsal(egyik oldala dörzsis) és nem tudom,hogy jól tettem-e.Nem oldódhat ki semmi sem belőle?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv: Norman
Kép
Avatar
Norman
CRS C
 
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2011.10.11. 12:19

Re: Akvárium indítás

HozzászólásSzerző: Keiron » 2013.05.29. 00:02

Norman írta:Sziasztok!

Elnézést,hogy ide írom ha esetleg nem jó helyre teszem.Indítottam egy 12literes nano-t terveim szerint red cherry-knek.Van némi akvarisztikai tapasztaltom,viszont most bizonytalan vagyok.Van egy belső szűrőm és a szivacsa tönkrement és pótoltam egy mosogatószivaccsal(egyik oldala dörzsis) és nem tudom,hogy jól tettem-e.Nem oldódhat ki semmi sem belőle?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv: Norman

Az a baj, hogy néhány hét alatt szétfoszlik a vízben.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Akvárium indítás

HozzászólásSzerző: Norman » 2013.05.29. 10:39

Keiron írta:
Norman írta:Sziasztok!

Elnézést,hogy ide írom ha esetleg nem jó helyre teszem.Indítottam egy 12literes nano-t terveim szerint red cherry-knek.Van némi akvarisztikai tapasztaltom,viszont most bizonytalan vagyok.Van egy belső szűrőm és a szivacsa tönkrement és pótoltam egy mosogatószivaccsal(egyik oldala dörzsis) és nem tudom,hogy jól tettem-e.Nem oldódhat ki semmi sem belőle?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv: Norman

Az a baj, hogy néhány hét alatt szétfoszlik a vízben.



Értem,köszönöm a válaszod!
Az a gyanúm,hogy ha szétfoszlik akkor oldódik is is belőle valami,pláne hogy sárga szivacs narancssárga dörzsivel. :?
Kép
Avatar
Norman
CRS C
 
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2011.10.11. 12:19

Re: Akvárium indítás

HozzászólásSzerző: Norman » 2013.05.29. 11:25

Norman írta:
Keiron írta:
Norman írta:Sziasztok!

Elnézést,hogy ide írom ha esetleg nem jó helyre teszem.Indítottam egy 12literes nano-t terveim szerint red cherry-knek.Van némi akvarisztikai tapasztaltom,viszont most bizonytalan vagyok.Van egy belső szűrőm és a szivacsa tönkrement és pótoltam egy mosogatószivaccsal(egyik oldala dörzsis) és nem tudom,hogy jól tettem-e.Nem oldódhat ki semmi sem belőle?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv: Norman

Az a baj, hogy néhány hét alatt szétfoszlik a vízben.



Értem,köszönöm a válaszod!
Az a gyanúm,hogy ha szétfoszlik akkor oldódik is is belőle valami,pláne hogy sárga szivacs narancssárga dörzsivel. :?


*hogyha;-is;pláne,hogy ...kicsit siettem :)
Kép
Avatar
Norman
CRS C
 
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2011.10.11. 12:19

Re: Akvárium indítás

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2013.05.29. 11:52

Szerintem érdemes kicserélni valami akvarista boltban kapható kékszivacsra, esetleg szivacsmatracból vághatsz bele, talán egy fokkal jobb, mint a mosogatószivacs. ;)
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Akvárium indítás

HozzászólásSzerző: Norman » 2013.05.29. 12:05

Visszaraktam a gyárit így kitolom pluszban a betelepítési időt az indítás óta eltelt idővel,később ha minden ok lesz kap a rendszer egy külső szűrőt.Ami a mérgező anyagokat illeti,úgy tervezem,hogy betelepítésig hetente 30%-os vízcseréket csinálok és ha oldódott be valami a szivacsról akkor annyi cserével már csak minimális mennyiség(ha lesz egyáltalán,vagy ha volt egyáltalán) marad beoldva és talán az alakuló biológiai szűrés sem látja nagy kárát a cserélgetésnek,rásegítek némi b.kultúrával is.
Kép
Avatar
Norman
CRS C
 
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2011.10.11. 12:19

Re: Akvárium indítás

HozzászólásSzerző: Pandion » 2013.11.26. 13:04

Sziasztok!

Nemsoká indul a 35 literes garnis aksi. Ezzel kapcsolatban két kérdésem lenne.
1. A levegőpumpa mérete. Szivacsos szűrőt gondoltam, és hozzá egy olyan pumpát néztem ki, ami 50l/h teljesítményű. Ez kb. mennyire elég garnélás akváriumok esetén? A 35l-eset elbírja? Esetleg kettőt is? A következő lépcső pont a duplája lenne vagyis 100l/h, de árban is majdnem kétszerese, de nem bánnám ha egy pumpa ellátna 2 aksit.
2. A csiga kérdés. Elég alaposan átolvastam a kapcsolódó témákat és a következőképpen tudnám összefoglalni a bennem kialakult képet a csiga kérdésben:
- aki betelepített (véletlenül is) gyakoribb csigát, az mind megbánta, mert túlszaporodik.
- a túlszaporodott csigákra javasolják a csigaevő csigát, de ez sem tökéletes megoldás, és az is el tud szaporodni, és egyéb gondokat is okozhat.
- garnisok körében elterjedt a maláj tornyos csiga, (mert bizonyos értelemben hasznos az aljzat mozgatása miatt), de az is túlszaporodik és az slső problémát okozza... (a kör bezárult :) )
Szóval fentiek miatt az a kérdésem, hogy kell-e egyáltalán csiga (tornyost is beleértve), vagy a legjobb ha szándékosan nem telepítek semmit? Persze bármikor be lehet hurcolni valamit, de az más kérdés. Én hajlok arra, hogy ne legyen csiga. Mi a véleményetek erről?
Pandion
Red cherry
 
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2013.11.22. 16:34
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Akvárium indítás

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2013.11.28. 13:30

Tapasztalataim szerint szivacsszűrő-légpumpa esetén érdemes legalább kétszeres, de inkább háromszoros értékkel számolni. Mondjuk ha nettó(tényleges) vízmennyiséget nézünk, annak a háromszorosával számolj légpumpa választásnál. Ha két akváriummal tervezel, akkor nyugodtan mehet a 150l/h. Persze nem mindegy a szivacsszűrő sem, mekkora, milyen az ellenállása, szimpla vagy dupla, de nem árt egy kis tartalék áramlás, ha koszolódik, eltömődik, stb.

Légpumpából én személy szerint ajánlom a Tetratec márkát, megbízható, csendes és jó a formája, ha véletlenül víz kerül rá, nem tud belefolyni.

Csigával kapcsolatban a Te dolgot, hogy teszel vagy nem, könnyű bevinni növényekkel, de ha steril növényeket rendelsz, akkor kiküszöbölheted.
A hasznukat leírtad, én bazalthoz, kavicsos/homokos talajhoz jónak tartom, egyébként pedig könnyen lehet őket ritkítani is pl. etetésnél kiszeded kézzel...
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

ElőzőKövetkező

Vissza: Első lépések

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron